« lipiec 2018 »
Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"
2018/04/13

Biblioteka w Szkole zaprasza do wzięcia udziału w III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce Jak nie czytam, jak czytam.

W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów z ponad 2300 szkół i bibliotek. Organizacja akcji jest bardzo prosta. Polega na wspólnym czytaniu w całej Polsce 8 czerwca o godz. 10. Szczegóły, galeria i propozycje realizacji znajdują się na stronie www.czytamy.org.

Organizatorem jest miesięcznik Biblioteka w Szkole wraz ze szkołami i bibliotekami. Akcji patronuje m.in. Biblioteka Narodowa.

Akcja ma na celu promowanie czytania dla przyjemności. Bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami, nauczycielami, często rodzicami. Chcemy, by czytanie w szkole nie kojarzyło się z lekturami, wielką ideologią i obowiązkiem, lecz z rozrywką.Symbolem wspólnej akcji jest pobijanie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie, który ma uświadomić opinii publicznej, że młodzież czyta znacznie więcej, niż dorośli. Akcja często odbija się sporym echem w mediach lokalnych, chętnie biorą w niej udział przedstawiciele lokalnych władz i osoby publiczne.

Na naszej stronie znajdą Państwo m.in.:

• Zasady organizacji krok po kroku
  • Propozycje dodatkowych atrakcji
  • Materiały do pobrania
  • Mapę uczestników (zachęcamy do wpisania się)
  • Listę nagród (pula przekroczyła już wartość 11 000 zł)

Udział jest darmowy, nie wymagamy spełnienia żadnych formalności. Potwierdzeniem udziału jest wypełnienie formularza, który będzie dostępny na stronie 8 czerwca.

Jan Wasilewski
Biblioteka w Szkole