« lipiec 2018 »
Platforma grywalizacyjna
2018/04/12

Autostrada Wielkopolska przygotowała dla szkół z województw wielkopolskiego i lubuskiego platformę grywalizacyjną. To kolejny, ważny element kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY, dzięki której dzieci podczas zabawy uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ich przewodnikiem po programie jest Zebra Zbyszek, pilnie poszukiwana po ucieczce z ZOO.

Platforma grywalizacyjna jest dużym wsparciem dla nauczycieli. Znajda na niej gotowe scenariusze zajęć i animacja z głównym bohaterem kampanii – Zebrą Zbyszkiem, której głosu użyczył ambasador akcji, Jarosław Boberek. Wszystko po to, by nauka była dla dzieci przyjemna i atrakcyjna. Dla najaktywniejszych szkół przewidziane są nagrody.

Zapraszamy szkoły do GRYWALIZACJI, czyli zabawy, rywalizacji i nauki w jednym wszystkie szkoły w Państwa regionie. Wspólnie będziemy pokonywać misje, realizować wyzwania i rozwiązywać zagadki. Na każdą szkołę, która przystąpi do programu czekają ciekawe niespodzianki, a na pierwszą trójkę w rankingu atrakcyjne nagrody!

Aby zgłosić szkołę do programu i zapoznać dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, należy zarejestrować ją na stronie: www.autostradadoszkoly.pl/grywalizacja

Historię Zebry Zbyszka można poznać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yDFv2OY4wJE

Program wspierają w roli partnerów: Kulczyk Foundation, Strabag Sp. z o.o. i Autostrada Eksploatacja SA.

Patronami honorowymi programu są: Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.