« kwiecień 2018 »
Rusza kolejna edycja Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego!
2018/04/10

VI Lubuski Sejmik Dziecięcy, pod patronatem Marszałka Województwa Elżbiety Anny Polak oraz Przewodniczącego Sejmiku Czesława Fiedorowicza, odbędzie się 28 maja 2018. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Spotkamy się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego mottem przewodnim Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego będą słowa Romana Dmowskiego: „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie”.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie lubuskich szkół podstawowych wcielą się w role Radnych Województwa Lubuskiego. Ponadto 30 uczniów – dziennikarzy będzie relacjonować pisemnie obrady Sejmiku.

Do udziału w VI Lubuskim Sejmiku Dziecięcym zapraszamy uczniów szkół podstawowych z całego województwa. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają szkoły, które dotychczas nie brały udziału w Sejmiku. Nabór ruszy 24 kwietnia br.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz regulaminem:

Zaproszenie do udziału [pobierz]

Regulamin [pobierz]

Więcej informacji na stronie: lubuskie.pl/news/23222/806/VI-Lubuski-Sejmik-Dzieciecy/d,news-bootstrap/

Źródło: lubuskie.pl/