« lipiec 2018 »
Świat pomalowany na niebiesko
2018/04/09

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Tradycyjnie już wystawę otworzyli: Jerzy Kaliszan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. Prawie każdy uczestnik wernisażu miał na sobie coś niebieskiego, bowiem kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.  – A ja jestem w środku cały niebieski – zapewniał z uśmiechem Jerzy Kaliszan.

Autorami prac są  podopieczni  gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Wystawę w „My wśród Was” można oglądać do 16  kwietnia  2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.

Hanna Ciepiela

Fot. Julia Skudynowska