« wrzesień 2018 »
III PRZERWA NA CZYTANIE - zgłoś szkołę
2018/03/08

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

„III Przerwa na czytanie” to nasz pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do wszystkich placówek z województwa lubuskiego. Chcemy pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcić do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Zgłoszona szkoła/placówka wypełniając formularz jest zobowiązana do przeprowadzenia na terenie całej szkoły akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie, na dwóch lub więcej wybranych przerwach międzylekcyjnych dnia 11 maja 2018 r. Chcemy pobić nasz zeszłoroczny rekord, który wyniósł 10428 osób.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Lubuskiego Kuratora Oświaty - Pani Ewy Rawy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Szkoła zgłaszając się do akcji jest zobowiązana do przygotowania i umieszczeni w Internecie (np. na stronie WWW SZKOŁY/PLACÓWKI lub na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook) relacji z III edycji „Przerwy na czytanie", w terminie do 18 maja 2018 r. za pośrednictwem formularza linku do relacji, oraz wysłania 2-3 zdjęć na adres mailowy bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl.

FORMULARZ RELACJI

Organizator po zebraniu wszystkich sprawozdań podsumowuje całą akcję. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej oraz profilu Biblioteki na Facebooku 29 maja 2018 r.  Zgłoszone placówki i koordynatorzy po zakończonej akcji otrzymają dyplomy i podziękowania.

Koordynator akcji: Anna Giniewska
e-mail bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl.