« czerwiec 2018 »
Warsztaty "Hymn Polski - poznaj i pokochaj" w Bibliotece Pedagogicznej
2018/02/26

W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. zaprasza na warsztaty pt. HYMN POLSKI - POZNAJ I POKOCHAJ.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI. Odbywać się będą w terminie od 10 do 30 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego przy ul. Łokietka 20 a.

Podczas warsztatów uczniowie uzyskają wiedzę o dziejach Mazurka Dąbrowskiego oraz znaczeniu znanych i mniej znanych zwrotek hymnu. Historia zostanie opowiedziana poprzez przedstawienie w papierowym teatrze kamishibai pt. „Hymn Polski – poznaj i pokochaj” przygotowanym przez Maję Wilczewską - nauczyciela bibliotekarza, na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”.  Wysłuchają wspólnie „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” według rękopisu Józefa Wybickiego i zapisu nutowego z 1800 roku w wykonaniu chóru Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz orkiestry pod dyrekcją Marka Sewena, a także poznają zasady zachowania się w trakcie odtwarzania hymnu.

Na koniec dzieci przygotują własną interpretację słów hymnu na kartach teatru kamishibai.

Klasy biorące udział w warsztatach otrzymają w prezencie poradniki wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  - „Biało-Czerwona”, „Biało-czerwona i hymn Polski” oraz „Hymn Polski”.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt z Mają Wilczewską pod numerem telefonu 506 840 045.