« październik 2018 »
Wystawa fotograficzna „Gorzów wczoraj i dziś”
2018/02/05

Do 10 marca 2018 roku można oglądać wystawę fotograficzną „Gorzów wczoraj i dziś” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej. Fotografie prezentują członkowie grupy fotograficznej „Azyl Art”.

Mają od szesnastu do sześćdziesięciu lat. Uczą się, pracują, wykonują najróżniejsze zawody. Łączy ich pasja do fotografowania. – Jesteśmy grupą  przyjaciół - mówi Krzysztof Szmytkiewicz,  szef grupy „Azyl Art”, działającej przy Miejskim Centrum Kultury. - Spotykamy się od trzech lat, poznajemy techniki fotograficzne, twórczość mistrzów fotografii, przygotowujemy wystawy.

Najnowsza prezentacja złożona jest ze starych i nowych zdjęć Gorzowa.  – Pokazujemy „czwarty wymiar” miasta, jak zmieniają się miejsca, budynki, obrazy wokół tych samych drzew. Nie zawsze są to dobre zmiany – przyznaje K. Szmytkiewicz.

- Z każdym zdjęciem przemycamy trochę siebie, naszą wrażliwość, nasze patrzenie na świat – dodaje Renata Jurczak.

Wernisaż, który odbył się 2 lutego zgromadził liczną widownię. Wzięła  w nim udział m.in. Elżbieta Kućko, żona legendarnego gorzowskiego fotografa.

Galeria „Na Mansardzie” mieści się na ostatnim piętrze kamienicy przy ulicy przy ul. Łokietka 20 a.  Galeria działa pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, opiekuje się nią Biblioteka Pedagogiczna.

Hanna Ciepiela

fot. Krzysztof Szmytkiewicz, Stefan Kasprzyk, Jadwiga Kucharska,  Alicja Karnia-Burdzińska, Agnieszka Proskurnicka

Zobacz zdjęcia w fotogalerii