« grudzień 2017 »
„W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – IV ogólnopolski konkurs recytatorski
2017/11/28

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów klas VII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IV ogólnopolskim konkursie recytatorskim pn.: „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.

Udział w konkursie jest wyrazem pamięci o ofiarach zamordowanych w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałych, byłych więźniarek obozu.

Zadaniem każdego z uczestników będzie przygotowanie maksymalnie jednego wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.

Nagrodą główną dla wszystkich finalistów – uczestników gali finałowej oraz ich opiekunów będzie edukacyjny wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück” w terminie 18-21 maja 2018r.

Organizatorami konkursu są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

Załączniki:

Źródło: MEN