« grudzień 2017 »
Wernisaż z misiem
2017/11/27

- Miś Puchatek , którego namalowałam ma cały pyszczek ubrudzony miodem i ciągle się oblizuje, ale to mu wcale nie przeszkadza w gadaniu z Prosiaczkiem – mówiła 7-letnia Milena na otwarciu wystawy „PodobaMiSie” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Wystawa „PodobaMiSie” została otwarta 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.  Dzień ten ustanowiono w 2002 roku w setną rocznicę narodzin pluszowej zabawki. Prace plastyczne pokazane na wystawie wykonały dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką nauczycieli: Danuty Łubińskiej, Małgorzaty Całus-Jarno i Romana Łubińskiego. Większość ilustracji zrobiono w technice kolażu.  -  Każdy z autorów najpierw sam pracował nad swoim misiem, potem razem je wycinaliśmy, przyklejaliśmy i tworzyliśmy z nich różne opowieści -  wyjaśniała M. Całus-Jarno , nauczyciel z MDK.

Misie „opowiedziane”  przez dzieci zjeżdżają z tęczy, bujają się na huśtawkach, bawią się na śniegu. –Są bardzo wesołe i żaden z nich się nie nudzi – mówiła 10 letnia Natalia, która na wernisaż zabrała swego domowego misia Walentego, podarowanego przez kolegę.

Na wystawie można było poprzymierzać przed lustrem zabawne misiowe czapki i skosztować „małe co nieco”. Dzieci chętnie też oglądały książki o misiach.

Wystawa „PodobaMiSie” będzie czynna do 12 stycznia.

Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych mogą skorzystać z warsztatów artystycznych związanych tematycznie z prezentacją. Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty:  tel. 95 (721 61 37)  lub  509 517 122.

Prezentację w galerii przygotowały Monika Panek i Hanna Ciepiela z Biblioteki Pedagogicznej  Autorem dekoracji jest Dariusz Sapkowski z WOM-u.

Hanna Ciepiela

fot. Magdalena Janas