« listopad 2017 »
XIX edycja Konkursu Matematycznego Bez Granic
2017/11/03

W roku szkolnym 2017/2018 będzie organizowana XIX edycja Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Polscy uczniowie będą uczestniczyli w tych zawodach po raz dwudziesty szósty.

Patronat nad Międzynarodowym Konkursem „MSF” w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego promocję i organizację w Polsce powierzono Zielonogórskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

„Matematyka Bez Granic” to konkurs bezpłatny, międzyklasowy, adresowany do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych.

Warunki uczestnictwa: Jedynie całe klasy mają prawo uczestnictwa w zawodach. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje za zgodą wszystkich uczniów klasy w porozumieniu z nauczycielem matematyki i dyrekcją szkoły. Do współzawodnictwa mogą stawać uczniowie klas ze szkół publicznych i niepublicznych.

Terminarz XIX MK "MBG" Senior edycja 2017/2018:

•  Zgłoszenia uczestnictwa: od października do grudnia 2017 roku
  •  Etap wstępny (wewnątrzszkolny): od stycznia do 25 lutego 2018 roku
  • Finał: 27 lutego 2018 roku, godzina 10:00-11:30.

Terminarz MK "MBG" Junior edycja 2017/2018:

• Zgłoszenia uczestnictwa: od października do grudnia 2017 roku
  • Etap wstępny (wewnątrzszkolny): od stycznia do 26 lutego 2018 roku
  • Finał: 28 lutego 2018 roku, godzina 10:00-10:50.

maj – czerwiec: wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu w regionie.

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać drogą elektroniczną na specjalnym druku (formularz zgłoszenia) podanym na stronie: www.mbg.uz.zgora.pl./ oraz pocztą tradycyjną na adres właściwego dla danego regionu Komitetu Regionalnego.

Finał Konkursu odbywa się w marcu w tym samym dniu i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach, w których kształcą się uczestnicy konkursu.

Do rozwiązania jest, w zależności od kategorii wiekowej uczniów, (Junior 8 lub 9), (Senior 10 lub 13 zadań), z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych.

Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” Matematyka Bez Granic) jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.mbg.uz.zgora.pl./

Źródło: www.mbg.uz.zgora.pl./