« listopad 2017 »
Słoneczna wystawa na smutną jesień
2017/10/31

Wystawa poplenerowa „Na Mansardzie”.
Kolorowe mandale, malarskie pejzaże i fotografie baniek mydlanych można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2017” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury.

Wystawa została otwarta 28 października 2017 roku. Pokazano na niej prace 17 uczestników czwartego pleneru artystycznego organizowanego latem w Barlinku. – W tym roku na warsztatach zmierzyliśmy się tematem „Zamknięte w kwadracie”  - mówiła Małgorzata Całus-Jarno, nauczyciel plastyki w MDK. – I tak powstały kolorowe mandale oraz prace plastyczne nawiązujące do szachownicy, bo przecież właśnie z Barlinka pochodził mistrz szachowy Emanuel Lasker.

Zajęcia fotograficzne na plenerze prowadziła Aleksandra Czarnecka. - Fotografowaliśmy starą architekturę oraz bańki mydlane. Ten drugi temat okazał się bardzo trudny, bo bańki uciekły, pękały i nie chciały pozować – wspomina ze śmiechem.

A jednak pogoń za bańkami się udała, o czym świadczą przepiękne zdjęcia. Tegoroczne prace plastyczne również imponują bogactwem form i kolorów.

Wernisażowi towarzyszył recital w wykonaniu 14-letniej wokalistki i gitarzystki Wiktorii Kalarus z pracowni muzycznej MDK, prowadzonej przez Dorotę Meyer.

Wystawę można podziwiać do 16 listopada 2017 roku.

Hanna Ciepiela
fot.  Aleksandra Czarnecka