Konferencja dla rodziców i opiekunów w Gorzowie Wielkopolskim
2017/10/03

Zapraszamy do udziału w Konferencji pt. Klucz do serca dziecka, która odbędzie się  21.10. 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Konferencja jest dedykowana przede wszystkim rodzicom i opiekunom, lecz udział w niej mogą wziąć również wszyscy, którym nieobojętne jest wychowywanie i kształtowanie przyszłych pokoleń, którzy chcą „znaleźć klucz do serca” młodego pokolenia.

Dzisiejszy obraz nastolatka a nawet adepta I-szej klasy szkoły podstawowej to często głowa pochylona nad tabletem, smart-fonem i tym podobnym koncentratorze uwagi. Czy trzeba walczyć z tym zjawiskiem zakazami czy zaakceptować te trendy, bo przecież „świat się zmienia” i „wszyscy tak mają”? A może warto znaleźć klucz do serca naszych dzieci i pomóc przeżywać ten pełen niepotrzebnych bodźców świat?

W szukaniu tego klucza pomogą nam zaproszeni goście na konferencje połączone z warsztatami, które będą miały miejsce 21 października w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Chopina 52. Będą to:

• Robert Kościuszko- powieściopisarz, autor wielu książek dla młodzieży m.in. „Wojownika trzech światów”, ewangelizator, przyjaciel corocznego wydarzenia „Przystanek Jezus”.
  • Agnieszka Domowicz-pedagog, terapeuta, doradca rodzinny, inicjatorka wielu prorodzinnych projektów, m.in. „Stop seksualizacji dzieci”.
  • o. prof. dr hab. Kazimierz Lubowicki OMI- wieloletni duszpasterz małżeństw, założyciel i lider wrocławskiej wspólnoty „Umiłowany, umiłowana”.

Skupią się oni wokół tematów: „Dotknąć serca dziecka a nawet nastolatka”, „Net – okno na świat czy pułapka? Zagrożenia dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni”, „Scementowane Bogiem małżeństwo – fundament wychowawczy”.

Koszt uczestnictwa to 50 zł lub 80 zł od pary małżeńskiej (w cenie obiad oraz kawa i ciasto).
Zapisy drogą mailową konferencja.oblaci@gmail.com lub w zakrystii do 17 października. Informacja tel.: 798 437 317

Osoby dla których przeszkodą u uczestnictwie będzie bariera finansowa prosimy o kontakt, tel.: 663 587 819

AGENDA KONFERENCJI
– 9:00 Msza św.z nauką ” Maryja wychowawczynią pokoleń” – O.Piotr Darasz OMI w Parafii pw. św. Józefa w Gorzowie Wielkoposlkim ul. Bracka 7