« grudzień 2017 »
Dzieci namalowały gorzowskie legendy
2017/09/20

- Uwielbiam rysować pastelami, bo pięknie się rozmazują i dzięki temu moje czarownice mają różnokolorowe włosy - mówiła Zuzia Mika, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5w Gorzowie podczas finału II miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Finał konkursu odbył się 18 września 2017 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

-  Gorzów wciąż ma wiele tajemnic i bardzo się cieszę, że chcieliście je z nami odkrywać – mówiła. – A zrobiliście to tak pięknie, że jurorzy mieli ogromne problemy z wyborem najlepszych prac.

Na konkurs, który odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa, nadesłano ponad 60 prac. Jury nagrodziło pięciu autorów: Zuzannę Mikę ze Szkoły Podstawowej nr 5, Agatę Janus ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zofię Sochę, ze Szkoły Podstawowej nr 10, Zuzannę Dębską ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Lenę Barzycką ze Szkoły Podstawowej nr 15.

Przyznało też 20 wyróżnień.

Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Wystawę w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 18 października 2017 roku.

Hanna Ciepiela

fot. Monika Markowska

Zobacz zdjęcia w galerii: