szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« maj 2018 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli i szkół zainteresowanych wdrożeniem Programu Nauki Zachowania
miniatura
2017/09/07

NODN Sophia organizuje dla nauczycieli poszukujących rozwiązań zapobiegających eskalacji trudnych zachowań uczniów bezpłatne szkolenia przygotowujące do wdrożenia w szkole rekomendowanego profilaktycznego Programu Nauki Zachowania (PNZ). PNZ jest szkolnym programem profilaktyki selektywnej.

W ramach projektu zapraszamy do współpracy 40 szkół z terenu całej Polski. Szkolenia realizowane będą w okresie październik-grudzień w ramach realizacji  „Projektu Wdrażania PNZ” będącego zadaniem publicznym finansowanym ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Pomimo, że po przyznaniu dotacji formalnie oczekujemy jeszcze na zatwierdzenie wyników konkursu przez Ministerstwo Zdrowia,  zdecydowaliśmy się poinformować publicznie o Projekcie i ogłosić nabór już teraz. Zdajemy sobie sprawę, że w sierpniu tworzone będą w szkołach plany spotkań  rad pedagogicznych oraz kalendarze szkoleń dla nauczycieli. Ufamy, że wydłużenie czasu przeznaczonego na zapoznanie się z warunkami projektu umożliwi szkołom i nauczycielom uwzględnienie w tych planach udziału w naszym projekcie.

Założenia Projektu

Do Projektu zgłosić się może każda placówka edukacyjna zainteresowana realizowaniem programów profilaktyki selektywnej. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W trakcie Projektu dwóch nauczycieli z każdej z 40 przyjętych do Projektu szkół weźmie udział w dwudniowym bezpłatnym szkoleniu. Nauczyciele ci po powrocie do szkoły przeprowadzą szkoleniową radę pedagogiczną dla pozostałych nauczycieli prezentując podstawowe założenia PNZ. W trakcie rady szkoleniowej powinna zostać podjęta decyzja o wdrożeniu w szkole programu PNZ i uczestnictwie w drugim etapie Projektu. W przypadku rezygnacji z wdrażania PNZ szkoła przesyła informacje o decyzji RP i nie uczestniczy w drugim etapie Projektu.

Spośród szkół, które podejmą decyzję o wdrażaniu PNZ, na podstawie kolejności zgłoszeń zakwalifikowanych zostanie 20 placówek, w których przeprowadzimy w formie warsztatowej 25-godzinne szkolenie umiejętności.

Finansowanie Projektu

Z przyznanych środków pochodzących z Narodowego Programu Zdrowia sfinansowane zostaną wszystkie koszty merytoryczne Projektu: szkolenia, warsztaty i wsparcie trenerskie dla szkół) oraz koszty pobytu uczestników reprezentujących szkoły podczas szkolenia w Warszawie. Szkoły zgłoszone do Projektu ponoszą koszty dojazdu reprezentantów na szkolenie w Warszawie. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu w Warszawie realizują szkolenie wewnętrzne dla Rad Pedagogicznych swojej szkoły nieodpłatnie. Koszty warsztatów w szkołach zakwalifikowanych do drugiej części Projektu – warsztaty dla nauczycieli w szkołach - także pokrywane są ze środków przyznanych w ramach dotacji NPZ. Szkoły zakwalifikowane do Projektu zobowiązane są do zapewnienia udziału dwóch nauczycieli w szkoleniu w Warszawie oraz do realizacji przez tych nauczycieli wewnętrznej rady szkoleniowej (pkt 2 i 3 harmonogramu). Szkoły zakwalifikowane do drugiego etapu Projektu zobowiązane są do wdrożenia PNZ w swojej szkole (minimum jeden cykl programu dla minimum 2 uczniów) i do zorganizowania u siebie 25 godzinego warsztatu umiejętności i udziału w nim minimum 20 nauczycieli swojej szkoły (pkt 4 harmonogramu).

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.programnaukizachowania.pl/
 

 

Źródło: Program Nauki Zachowania

 

 

 

  
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid