« listopad 2017 »
Podsumowanie IV edycji Konkursu Fizycznego „Niuton nie pyton” i XLI Wojewódzkich Zawodów Fizycznych
2017/06/13

Zbliżający się koniec roku szkolnego jest okazją do podsumowania uczniowskich zmagań w konkursach. Jak co roku Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. zorganizowały dwa konkursy dla uczniów zainteresowanych fizyką: dla gimnazjalistów IV edycję konkursu fizycznego „Niuton nie pyton” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych XLI Wojewódzkie Zawody Fizyczne.

W zmaganiach uczniów młodszych wzięło udział 55 reprezentantów z 15 gimnazjów województwa lubuskiego. Młodzi fizycy rozwiązywali indywidualnie test zadań zamkniętych, a następnie, pracując w zespołach, zmierzyli się z zadaniem doświadczalnym. W efekcie 21 uczestników konkursu spełniło kryteria regulaminowe i uzyskało tytuły laureatów. Wśród nich najlepszymi okazali się:

1. Dawid Nowak i Alina Światłowska (oboje z Gimnazjum w Sulęcinie) – ex aequo I miejsce,
  2. Patryk Górecki (Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą) i Filip Kaspryszyn(Gimnazjum nr13 w Gorzowie Wlkp.) – ex aequo II miejsce,
  3.  Aleksander Nowak (Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu) – III miejsce.

W klasyfikacji drużynowej miejsca na podium zajęły:

1. Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą,
  2. Gimnazjum nr 1 w Sulęcinie,
  3. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 w Gorzowie Wlkp.

W Wojewódzkich Zawodach Fizycznych dla uczniów liceów i techników uczestniczyło 45 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej części konkursu rozwiązywali oni trzy zadania otwarte, a części drugiej test wielokrotnego wyboru. W gronie najlepszych znaleźli się:

1. Jakub Bednarz (I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.) – I miejsce,
  2. Maciej Rymar (II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.) – II miejsce,
  3. Andrzej Miotk (II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.) – III miejsce

W klasyfikacji drużynowej, do której wliczano wynik czterech reprezentantów szkoły, najlepsze okazały się:

1.  I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. – I miejsce,
  2.  II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp.) – II miejsce,
  3. Zespół Szkół w Kostrzynie nad Odrą – III miejsce.

Wszystkim uczestnikom zmagań oraz ich opiekunom naukowym dziękujemy za udział w konkursach i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu fizycznych tajemnic otaczającego nas świata.