« wrzesień 2017 »
Gra miejska Opowieści starego miasta dla uczniów klas IV-VI gorzowskich szkół
2017/06/06

Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz Teatr im. Juliusza Osterwy zapraszają 20 czerwca uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na fascynującą wycieczkę po Gorzowie, w której główną rolę będą odgrywały ciekawostki związane z historią naszego miasta. Przechadzka przybierze formę gry miejskiej, w której zmierzy się 20 zespołów. Poruszając się zgodnie z otrzymaną instrukcją, uczestnicy spotkają na swojej drodze wiele autentycznych, ale także legendarnych postaci związanych z Gorzowem i Landsbergiem, będzie to m.in. rycerz Albrecht de Luge, Hermann Paucksch, Papusza czy Zbigniew Herbert. Nie zabraknie także Czarownic, które będą grasowały po Wełnianym Rynku i próbowały na graczach siły swoich czarów. Każda z napotkanych postaci będzie miała dla uczestników rozgrywki zadanie do wykonania. Na zwycięzców czekają nagrody! Naprzód mali gorzowianie, przygoda wzywa!

Uwaga – obowiązują zapisy, ilość drużyn mogących wziąć udział w grze jest ograniczona.

Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić kartę zgłoszeniową [pobierz] i przesłać ją do 14 czerwca na adres: m.bozek@teatrgorzow.pl

Każda szkoła zgłasza jedną reprezentację oraz drużynę rezerwową  - w przypadku wolnych miejsc udział w grze będzie mogła wziąć także drużyna rezerwowa (szkoły zostaną o tym poinformowane do 16 czerwca).

Gra odbędzie się 20 czerwca (wtorek).

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:

Pierwsza tura  (10 pierwszych drużyn)

• 9.45 – zbiórka przed Sceną Letnią gorzowskiego Teatru, przywitanie graczy, objaśnienie zasad gry
  • 10.00 – 11.30 – rozgrywka
  • 11.30 – 12.00 – ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięskich drużyn I tury

Druga tura ( 10 kolejnych drużyn):

• 12.15 – przywitanie graczy, objaśnienie zasad gry
  • 12.30 – 14.00 – rozgrywka
  • 14.00 – 14.30 – ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięskich drużyn II tury

Po zakwalifikowaniu do gry, ze szkołą skontaktuje się koordynator i poda, w której turze drużyna z danej szkoły weźmie udział.

Nagrody:

1.     miejsce – 30 bezpłatnych biletów do gorzowskiego teatru na wybraną pozycję z repertuaru dla szkół podstawowych

2. i 3. miejsce – warsztaty aktorskie dla całej klasy (1,5 – godzinne spotkanie z wybranym aktorem Teatru Osterwy)

Wszelkich informacji na temat gry udziela koordynatorka Magdalena Bożek  -
tel. 95 729 99 49.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu miasta Gorzowa.