« lipiec 2017 »
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 3 – 10 czerwca 2017 r.
2017/05/19

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. z okazji OTCD proponuje m.in. spotkania czytelnicze dla uczniów i przedszkolaków z ciekawymi i znanymi osobami, pokaz filmu w ramach Nocy Bibliotek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”, który powstał na podstawie serii książek detektywistycznych dla dzieci autorstwa Martina Widmarka oraz wiele innych atrakcji. Nasz zaczytany tydzień rozpoczynamy sobotnim spotkaniem Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”.

Dla mam z dziećmi i kobiet w ciąży przygotowaliśmy spotkanie ph. „Tul i czytaj mi mamo!”, w trakcie którego oprócz zaprezentowania najciekawszych książek dla dzieci odbędzie się też pokaz chustowania dziecka.

W zmienionej formie odbędzie się zainicjowany w zeszłym roku program „Czytanie na drugie śniadanie”. W tym roku proponujemy by przedszkola i żłobki zapraszały gości, seniorów, absolwentów swoich placówek, rodziców, a także osoby niepełnosprawne, które w terminie od 5 do 9 czerwca codziennie w każdej grupie będą czytały dzieciom.

Celem akcji jest wzajemne poznanie się i integrowanie osób z różnych środowisk, grup wiekowych, niepełnosprawnych oraz zachęcanie dorosłych do codziennego głośnego czytania dzieciom.

Placówki, które wyślą nam najciekawszą relację otrzymają zestawy książek do swoich biblioteczek.
Zgłoszenia do akcji proszę wysyłać mailowo na adres: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl . W tytule wpisując "Czytanie na drugie śniadanie".

Zgłoszenie powinno zawierać:
1. dokładną nazwę przedszkola/żłobka
2. imię i nazwisko koordynatora akcji w placówce
3. adres mailowy koordynatora.

Relację będzie można nadsyłać do 14 czerwca br. drogą elektroniczną na adres: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl
Wszystkie zgłoszone placówki otrzymają dyplomy i podziękowania za udział w akcji.

Serdecznie zapraszamy.