« lipiec 2017 »
III Konferencja ZAKOCHAJ SIĘ W REGIONIE ...
2017/03/08

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz Biblioteka Główna Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają na  III  konferencję z cyklu ZAKOCHAJ SIĘ W REGIONIE ...Wiedza o regionie elementem kształtowania poczucia tożsamości regionalnej pt. „Regionalizm a patriotyzm” organizowaną przy współpracy Pracowni Etnopedagogiki Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych przy Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego – Oddział w Gorzowie Wlkp.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Oddział w Gorzowie Wlkp.

Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie: czy tożsamość regionalna, regionalne zakorzenienie i lokalny patriotyzm przekładają się na poczucie świadomości wspólnoty z narodem, państwem?

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do bibliotekarzy różnych typów bibliotek, nauczycieli realizujących edukację regionalną, studentów kierunków humanistycznych oraz miłośników i popularyzatorów regionu, jego historii i kultury.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „Z archiwum Byrskich” udostępniona ze zbiorów Biblioteki Głównej Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Konferencja odbędzie się 29 marca 2017 r. w auli Akademii  im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. przy ul. Chopina 52, budynek nr 5.

Uwaga!  Udział w konferencji nie wymaga zgłoszenia.

Harmonogram konferencji [pobierz]

Informacji udzielają:
Izabela Mądrzak  tel. 95 7216141, kom. 509517041 mail: izabela.madrzak@womgorz.edu.pl
Barbara Tymszan tel. 95 7216140, kom. 509517036 mail: barbara.tymszan@womgorz.edu.pl