« lipiec 2017 »
2017/03/03

Zaproszenie na Regionalne Spotkania Informacyjno-Szkoleniowe nt. Programu Erasmus+:

Edukacja szkolna,

Kształcenie i szkolenia zawodowe,

Młodzież

w województwie lubuskim.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. zapraszają dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji i instytucji zajmujących się edukacją szkolną i kształceniem zawodowym, zainteresowanych aplikowaniem w programie Erasmus+, na spotkania informacyjno-szkoleniowe dotyczące Edukacji szkolnej oraz Kształcenia szkoleń zawodowych oraz programu Młodzież.

Spotkania mają na celu zapoznanie uczestników z zasadami udziału i finansowania projektów w programie Erasmus+ (zależnie od grupy - Edukacja szkolna lub Kształcenie i szkolenia zawodowe) ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania wniosku aplikacyjnego w odniesieniu do szczegółowych kryteriów jego oceny, cyklem projektowym oraz dobrymi praktykami.

Spotkanie  na którym zostaną przedstawione wszystkie akcje w ramach trzech sektorów (Edukacja szkolna ,  Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Młodzież) . Program spotkania umożliwi uczestnikom poznanie różnych możliwości, jakie szkoły i inne placówki edukacyjne mają w aplikowaniu o środki unijne na różnego typu projekty w zależności od  potrzeb i profilu kształcenia odbędzie się:

• 13 marca br. w godz. 10.00 – 15.00 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 23, sala nr 14. (zgłoszenie udziału do 10 marca br.)

Spotkanie sektorowe dotyczące Edukacji Szkolnej, które skierowane są do przedstawicieli szkolnictwa ogólnego tj.: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół artystycznych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i innych placówek zajmujących się edukacją ogólną odbędzie się:

• 20 marca br. w godz. 10.00 – 15.00 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 23, sala nr 14. (zgłoszenie udziału do 17 marca br.)

Spotkanie sektorowe dotyczące Kształcenia i Szkoleń Zawodowych, które skierowane jest  do przedstawicieli kształcenia zawodowego tj. kadry zatrudnionej w: szkołach zawodowych i technicznych, przedsiębiorstwach, ośrodkach nauki i organizacjach związanych z kształceniem zawodowym, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją zawodową odbędzie się:

• 21 marca br. w godz. 10.00 – 15.00 w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 23, sala nr 14. (zgłoszenie udziału do 17 marca br.)

W trakcie spotkań przewidziany jest posiłek i przerwa kawowa.

Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Udział w Spotkaniach Informacyjno-Szkoleniowych jest bezpłatny, przeprowadzą je osoby rekomendowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus+.

Warunkiem udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym jest jego wcześniejsze zgłoszenie we wskazanych powyżej terminach, którego dokonuje się za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w linku poniżej.

Formularz zgłoszenia na spotkanie

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń i limit dostępnych miejsc. Nie przewiduje się dodatkowego potwierdzenia zakwalifikowania na Spotkanie Informacyjne – w momencie wyczerpania wolnych miejsc  system zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty i nie będzie możliwości dokonania zgłoszenia.

W przypadku rezygnacji prosimy o kontakt mailowy.

Dodatkowe informacje uzyskać można u regionalnego konsultanta Programu Erasmus+ dla sektorów: Edukacja Szkolna i Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w województwie lubuskim:

Mirosław Kwiatkowski

tel. 95 721 61 21, 509 054 602