« maj 2017 »
Warsztaty multimedialne LubuskiE-młodzież
2017/02/27

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na warsztaty multimedialne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych LubuskiE-młodzież w ramach kampanii Młodzi On-Life. Sesje odbędą się 14 marca w Gorzowie (dla uczniów z północy) i 16 marca w Zielonej Górze (dla uczniów z południa).

• SESJA PÓŁNOC 14 marca o godzinie 10:00 w Hotelu Mieszko w Gorzowie Wlkp., ul. Kosynierów Gdyńskich 82, 66-400 Gorzów Wielkopolski.
  • SESJA POŁUDNIE 16 marca o godzinie 10.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ulicy Podgórnej 7 w Zielonej Górze.

PROGRAM WARSZTATÓW:

10.00 Nic o Was bez Was – przedstawienie programu dla młodzieży w województwie lubuskim - Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego. Podczas sesji w Gorzowie program zaprezentuje Katarzyna Kozińska, Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Koordynacji Programu Młodzi On-Life.

10.10 Lubuskie moim miejscem na ziemi – o atrakcjach dla młodych lubuszan. Joanna Malon, Dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL.

10.20 -10:45 Aplikacje

• Jak wygląda proces ich projektowania?
  • Rodzaje ciekawych i bezpłatnych aplikacji, które wspomagają uczenie się i twórczość.
  • Jakie bezpłatne narzędzia może w przygotowaniu grafik i multimediów?

10:45-11:15 przerwa organizacyjna, podział na grupy, poczęstunek.

11:15 – 14:30 Prowadzący tworzą razem z uczestnikami najlepsze - według uczniów - narzędzie komunikacji, którym najchętniej i najszybciej się posługują.

14.30 – Podsumowanie. Przedstawienie efektów – wybór narzędzia komunikacji.

15.00 – Poczęstunek.

Zgłoszenia grup 3 osobowych z opiekunem prosimy zgłaszać na adres k.kozinska@lubuskie.pl do 6 marca.

Na uczniów czekają specjaliści, którzy podczas pracy w grupie wypracują model aplikacji, strony, lub profilu, który jest we współczesnym świecie najskuteczniejszym narzędziem komunikacji. Na uczniów czekają także ciekawe stoiska promocyjne i konkursy.

Zaproszenie - plakat

Prowadzący w ciekawy sposób tworzą razem z uczestnikami warsztatów najlepsze - według młodych - narzędzie komunikacji, którym najchętniej i najszybciej się posługują. Poprzez to narzędzie szkoły z województwa lubuskiego mają informować młodzież na temat wydarzeń w ich placówkach, konkursów, akcji. Za pośrednictwem tego właśnie narzędzia także Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie informował o ciekawych inicjatywach, koncertach, konkursach, dotacjach. Pokazujemy w ten sposób region jako zieloną krainę nowoczesnych technologii i prezentujemy innowacyjne podejście do pracy z młodzieżą w myśl zasady Nic o Was bez Was. Poprzez stworzenie np. aplikacji mobilnej młodzież ma ze sobą współpracować, wymieniać się informacjami, a podczas spotkania przede wszystkim integrować się poprzez pracę w grupie i rozwijać umiejętności. Ważną wartością dodaną warsztatów ma być umiejętność wykorzystania nowych technologii do nauki i informacji.  Uczestnik warsztatu powinien wiedzieć: jak przebiega proces projektowania aplikacji, jakie są ciekawe i bezpłatne aplikacje, które wspomagają uczenie się i twórczość, jakie bezpłatne narzędzia mogą pomóc w przygotowaniu grafik i multimediów. Uczniowie będą korzystać z komputerów lub telefonów. Spośród aktualnie najpopularniejszych kanałów komunikacji uczniowie wybiorą 3 narzędzia. Każdej z grup zostanie przyporządkowane inne narzędzie. Np. Facebook – I grupa, Instagram- II grupa i Snapchat – III grupa. Zostanie wymyślony konkretny projekt, który zostanie przedstawiony w 3 różnych narzędziach. W każdym z nich uczniowie utworzą profile swoich szkół. Ustalą administratorów. W trakcie prac dowiedzą się, jakie możliwości (np. graficzne, tworzenia treści) i zastosowanie ma każda z tych aplikacji. Poznają proces projektowania, ustalą potrzeby, treść i harmonogram. Dodatkowo omówiony zostanie temat dystrybucji i ewentualnego łączenia kanałów. Każda z grup przedstawi swoje wyniki, po czym uczniowie wybiorą narzędzie, które spełnia ich oczekiwania. Ważnym aspektem jest to, aby Uczniowie zostali mianowani administratorem narzędzia komunikacji.

Prowadzącym będzie firma Reprezentuj.com oraz przedstawiciel Parku Interior. Prowadzący to praktycy działający w branży social media, nowych mediów i rozwiązań internetowych. Bardzo często są zapraszani do roli ekspertów podczas różnych wydarzeń gospodarczych, również z młodzieżą.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego