szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Lekcje/zajęcia otwarte.
Zajęcia otwarteczy inaczej pokazowe są formą przybliżenia innym ciekawego, innowacyjnego warsztatu pracy nauczyciela. Nauczyciela, który ma chęć podzielenia się swoim doświadczenie z innymi koleżankami czy kolegami, młodszymi stażem lub też poszukującymi ciekawych rozwiązań metodycznych.
Pojęcie lekcji/zajęć otwartych jest ujęte w przepisach prawa oświatowego i jest ściśle powiązane z rozwojem zawodowym nauczyciela. Lekcje/zajęcia otwarte mogą być prowadzone w obecności dyrektora, innych nauczycieli, rodziców, nauczyciela konsultanta lub doradcy metodycznego:
  • w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli (WDN) jako forma dzielenia się wiedzą,
  • z inicjatywy nauczyciela w związku z zamiarem poddania się ocenie pracy (Zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia MEN z 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli),
  • w związku z awansem zawodowym nauczycieli ( Zgodnie z § 9 ust.1 pkt 3 rozporządzenia MEN z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
Nauczyciel przeprowadzając zajęcia otwarte dzieli się swoim doświadczeniemi swoimi pomysłami, stając się inspiracją do poszukiwań i kreatywności dla innych. Zajęcia te mają ważny wymiar praktyczny, którego niestety bardzo brakuje w obecnym sposobie kształcenia przyszłych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Dlatego też, bardzo zachęcamy wszystkich nauczycieli zarówno do prowadzenia jak i udziału w zorganizowanych zajęciach otwartych przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.
Z przeprowadzonych zajęć otwartych jest sporządzane krótkie sprawozdanie udostępnione na stronie internetowej WOM-u. Nauczyciel prowadzący zajęcia otrzymuje podziękowanie za ich przeprowadzenie.

 

 

 

 
 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid