szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« grudzień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Klasy IV-VIII SP

1. SPRAWNA GŁOWA,..  BO RYSUNKOWA! (60 MIN) NOWOŚĆ
Zajecia dla uczniów klas V-VIII  przedstawiające myślenie wizualne jako formę sprzyjającą skutecznemu uczeniu się  oraz prezentujące jego elementy w praktyce.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Płatonow (tel. 95/7216135, 509517206).
Zapisy od stycznia 2020 roku.

2. MAM PLAN… WYKONAM GO SAM?! (60 MIN) NOWOŚĆ
Zajecia dla uczniów klas V-VIII przedstawiające wskazówki dotyczącej planowania nauki i skutecznego powtarzania wiedzy.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Płatonow (tel. 95/7216135, 509517206).
Zapisy od stycznia 2020 roku.

3. MALI  PROGRAMIŚCI (45 MIN) NOWOŚĆ
Cykliczne zajęcia dla uczniów klas IV-V z wykorzystanie robotów Lego Mindstorms do nauki programowania.
Osoba odpowiedzialna: Monika Markowska (tel. 95/7216138, 509517122)

4. NIEME KINO PANA W MELONIKU (60 MIN) NOWOŚĆ
Zajecia dla uczniów klas V-VIII prezentujące kino nieme oraz sylwetkę aktora Charlie Chaplina. Uczniowie w trakcie spotkania wykonają ćwiczenia z wykorzystaniem atrybutów charakterystycznych dla Charlie Chaplina oraz przygotują krótkie sceny prezentujące komizm sytuacyjny.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Janas (tel. 95/7216138, 509517122)

5. PROGRAMUJ ZE SCOTTIE GO! (45 MIN)
Zajęcia dla uczniów klas IV dotyczące programowania z wykorzystaniem tabletów i interaktywnej gry edukacyjnej Scottie Go!
Osoba odpowiedzialna: Monika Markowska (tel. 95/7216138, 509517122)

6. TRZYMAJ MYŚLI NA WODZY ALBO KONCENTRUJ SIĘ (6O MIN)
Zajecia dla uczniów klas V-VII SP .Warsztaty umiejętności koncentrowania się i skupiania uwagi.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Płatonow (tel. 95/7216135, 509517206)

7. PO CO KOMU PLOTKA? (45 MIN)
Warsztaty z elementami biblioterapii dla klas IV SP.

Osoba odpowiedzialna: Anna Giniewska  (tel. 95/7216135, 509517206)

8. CZARNE HISTORIE (60 MIN)
Zajęcia rozwijające umiejętność pracy grupowej oraz ćwiczenia myślenia pytajnego. Zabawa na podstawie kart Czarne historie firmy G3 Sp. z o.o.
Osoba odpowiedzialna: Eliza Paternowska (tel. 95/7216135, 509517206)

9.
DZIENNIKARSTWO POD LUPĄ (60 MIN)
Od redakcji do informacji – warsztaty prasowe dla uczniów klas VII-VIII SP.
Osoba odpowiedzialna: Hanna Ciepiela (tel. 95/7216138, 509517122)

10. POTĘGA PLOTKI. JAK DZIAŁAJĄ TABLOIDY? (45 MIN)
Prawda i fikcja w kolorowej prasie – warsztaty dziennikarskie dla uczniów klas VII-VIII SP.
Osoba odpowiedzialna: Hanna Ciepiela (tel. 95/7216138, 509517122)

11. PAPIEROWY TEATR KAMISHIBAI (45 MIN – 90 MIN)

Zajęcia prezentujące opowieści czytane przy wykorzystaniu papierowego japońskiego teatru Kamishibai:

  • seria Znani/nieznani (cztery bajki poświęcone ciekawym Polakom: „Listy z Afryki” Ula Ziober o podróżniku Kazimierzu Nowaku, „Historia pewnego marzenia” Ula Ziober o lotniku Stanisławie Hausnerze, „Geniusz z Galicji” Piotr Jurgielewicz i Ula Ziober o konstruktorze i wynalazcy Janie Szczepaniku oraz „Tajemnica monokryształu” Anna Czerwińska-Rydel o metaloznawcy Janie Czochralskim)
  • oraz seria legend polskich i baśni z całego świata („Legenda o Skarbniku” Julian Brudzewski, „Legenda o Królu Kruków” Ula Ziober, „Smok Wawelski. Historia prawdziwa” Ula Ziober, „W Czarnej Hańczy” Zbigniew Tobolski, „Bajka o trzech węzłach i władczyni mórz” oraz „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów” Maria Ratajczak),
  • a także historie z edukacji globalnej („Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?” Tomasz Trojanowski, „Po drugiej stronie gór” Anna Onichimowska i „Szkoła Czi-Tam” Joanna Mueller) W części warsztatowej wykonają pracę plastyczną zainspirowaną czytaną bajką.

Osoba odpowiedzialna: Maja Wilczewska (tel. 95/7216139, 506840045)

12.  „JAK TO SIĘ KRĘCI? CZYLI KRÓTKA HISTORIA FILMU” (60 MIN)
Uczestnicy zajęć poznają krótką historię kinematografii. Zdobędą wiedzę na temat gatunków filmowych oraz będą umieli dokonać podstawowej analizy i interpretacji obrazu filmowego.

Zajęcia dla uczniów klas VII-VIII SP.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Janas (tel. 95/7216138, 509517122)

13. LEGALNIE W SIECI CZYLI O PRAWIE AUTORSKIM (45 MIN)
Warsztaty prezentujące podstawowe zagadnienia związane z poszanowaniem cudzej własności intelektualnej, zwłaszcza w kontekście wykorzystywania materiałów dostępnych w Internecie. Zajęcia dla uczniów klas VI-VIII SP.
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Janas (tel. 95/7216138, 509517122)

14. STORY CUBES (60 MIN)

Zajęcia rozwijające wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność budowania fabularnych historii na podstawie kości opowieści Story Cubes firmy Rebel.
Osoba odpowiedzialna: Eliza Paternowska (tel. 95/7216135, 509517206)

 


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid