szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli po nowelizacji ustawy oświatowej

Jakie są zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli po nowelizacji ustawy oświatowej? Jakie prawa mają rodzice? Między innymi na te pytania odpowiada poradnik MEN.

 

Program Powszechnej Dwujęzyczności

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli z Łodzi jest partnerem ogólnopolskiego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”, dzięki któremu dzieci od najmłodszych lat poznają język angielski w żłobku, przedszkolu, szkole i domu.

Konferencja metodyczna "Wspieranie rozwoju dziecka na przykładzie innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego Tablit"

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza dyrektorów przedszkoli i nauczycieli wychowania przedszkolnego na konferencję metodyczną dla nauczycieli wychowania przedszkolnego „Wspieranie rozwoju dziecka na przykładzie innowacyjnego programu wychowania. przedszkolnego Tablit”.

Język obcy w przedszkolu - pytania i odpowiedzi

W dniu 13 lutego 2015 r. w ORE odbyło się seminarium „Nauczanie języków obcych w przedszkolu” poświęcone zagadnieniom związanym z wprowadzeniem nauki języka obcego do edukacji przedszkolnej.

 

Numer czasopisma „Języki Obce w Szkole” poświęcony nauczaniu języków obcych w przedszkolu

Zachęcamy Państwa do lektury pierwszego w 2015 numeru „Języków Obcych w Szkole”. We wrześniu br., zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, polskie pięciolatki rozpoczną obowiązkową naukę języka obcego. W nowym wydaniu numeru JOwS znajdą Państwo artykuły omawiające założenia podstawy programowej, kompetencje nauczycieli języków obcych, metody wykorzystywane na zajęciach językowych z małymi dziećmi.

 

Ogólnopolski Konkurs PRZEDSZKOLE TALENTÓW
Studium Prawa Europejskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla opiekunów/wychowawców/asystentów, dyrektorów przedszkoli oraz przedszkolaków, pod nazwą "Przedszkole talentów".

 

RUSZA PROJEKT „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”
Zachęcamy dyrektorów przedszkoli województwa lubuskiego do udziału w Projekcie „ Dzieciństwo bez próchnicy” współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt skierowany jest do przedszkoli „Dzieciństwo bez próchnicy”.

 

 


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid