szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Tort dla Czytankowa

Tłumy dzieci i rodziców przybyły 25 lutego 2017 roku do gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej na czwarte urodziny Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Było głośno, radośnie. A wiceprezydent miasta z wdziękiem przeczytał bajkę o słoniu Elmerze.

- Aby założyć klub musiałam znaleźć trzy rodziny  - wspominała Anna Giniewska, koordynatorka klubu. – Udało mi się znaleźć cztery. I tak się zaczęło…

Dziś aktywnych, czytankowych  rodzin jest 30.  Przez cztery lata rodziny spotkały się 45 razy i przeczytały aż 60 książek.

Prawie we wszystkich spotkaniach uczestniczyła Karolina Mołodciak  wraz z synami Ignacym i Ksawerym. – Klub to znakomity sposób na propagowanie czytania książek - zapewniała. - Moim synowie już nie zasną bez wieczornej  bajki.  Mają swój rytuał. Zawsze idą do biblioteczki, każdy z nich wybiera po jednej książce, a potem im czytamy. Zwykle młodszy w trakcie bajki zasypia, ale starszy czuwa do końca historii. Ostatnio bardzo lubi szwedzkie bajki o  Albercie Albertsonie i jego kocie Puzlu.

Za Wilka i Skarpetki

Podczas imprezy podsumowano konkurs literacko-plastyczny „Czytaj , maluj, pisz”. Wzięło w nim udział 31 rodzin. Rodzice musieli przeczytać dzieciom książkę i napisać recenzję.  Dzieci namalowały ilustracje. Pierwszą nagrodę zdobyły Antosia i Edyta Kortus  za „Piaskowego Wilka”, drugą odebrali Kajetan i Mateusz Kłosowski za „Atlandydę”. Trzecią nagrodę dostały Hanna i Joanna Dubiel za "Kocham Pana, Panie Tygrysie".

Wyróżnienia zdobyli:  Szymon i Agnieszka Rozwoda za „Legendy o  smoku Wawelskim”, Hanna i Katarzyna Maciantowicz za „Bracia  Lwie Serce”  oraz  Katarzyna  Bednarz z zespołem rodzinnym za „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.  

Dzięki  sponsorom atrakcyjne nagrody odebrali nie tylko laureaci konkursu, ale wszyscy uczestnicy.

Po raz pierwszy przyznano też tytuł dla najbardziej zaczytanej rodziny. Zwyciężyła rodzina Banderów. 

Za pomysłowość i uśmiech

Jedną z atrakcji urodzinowej imprezy  było głośne czytanie książek przez zaproszonych gości. Radosław Sujak, wiceprezydent Gorzowa, z wdziękiem i poczuciem humoru przeczytał bajkę o przygodach Elemera, słonia w kratkę. Tomasz Rusek, dziennikarz z „Gazety Lubuskiej” , znakomicie poradził sobie z Mikołajkiem, jego „odważnym” tatą i dentystą.

W programie znalazło się też przedstawienie teatralne „Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował” , przygotowane przez grupę teatralną „Czytankowo”.  Na scenie pojawiły się nie tylko aktorskie rodziny, ale też w roli statystów prawie wszyscy widzowie. 

Na koniec Anna Giniewska odebrała dyplom z rąk Marzanny Kuszyńskiej ze Szczecina, Dyrektora Regionalnego Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.
-  Kocham wszystkie kluby, ale nie mogę nie zauważyć, że  ten Ani jest wyjątkowy – mówiła.  – Ania promieniuje swoim zaangażowaniem, pomysłowością, radością. Dzięki niej w Gorzowie i wokół Gorzowa powstają nowe kluby. Jej uśmiech zaraża…

Klubowicze oklaskami nagrodzili swą szefową, a potem zajadali się pysznym tortem.  

Sponsorami urodzin i konkursowych nagród  były firmy:  Metro-Gewert Catering, Torty Artystyczne Tamara Wolańska,  Limon Dagmara Bandera oraz  Fizjoklinika Gorzów Dagmara Miszczak. Książki ufundowały wydawnictwa: Znak i Media Rodzina.

Klub Czytających Rodzin działa w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Był pierwszym klubem w województwie lubuskim, obecnie jest ich 9. 

Hanna Ciepiela

fot. Monika Żołędziejewska, Joanna Asia Dubiel

Zobacz zdjęcia w galerii

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

IV urodziny Klubu Czytających Rodzin


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid