szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Czasopisma w Internecie (pełne wersje online)

Arianta

Baza polskich naukowych i branżowych czasopism elektronicznych opracowywana przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Śląskiego.

Czasopisma

Baza czasopism udostępniających spisy treści, abstrakty artykułów, pełne teksty wybranych artykułów tworzona przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi.

....

Aura

Miesięcznik popularno-naukowy Naczelnej Organizacji Technicznej, założony w 1973 roku, poświęcony w całości kształtowaniu i ochronie środowiska. Popularyzuje ochronę wód, powietrza, gleby, racjonalną gospodarkę odpadami oraz walkę z hałasem i wibracjami. Porusza problemy etyczne, filozoficzne, medyczne, prawne, planowania przestrzennego w aspekcie ochrony przyrody. Prowadzi dział: środowisko a zdrowie. Udziela porad prawnych. Stanowi cenną pomoc w nauczaniu ekologii we  wszystkich typach szkół.

Bibliotekarz Lubuski

Czasopismo bibliotekarzy lubuskich wydawane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Zielonej Górze.

Biuletyn EBIB

Biuletyn EBIB jest czasopismem fachowym dla bibliotekarzy założonym przez wolontariuszy na liście INFOBIB-L w roku 1998. Wychodzi tylko w postaci elektronicznej od kwietnia 1999  roku w modelu open access (swobodnego dostępu do treści). Częstotliwość jego ukazywania się wynosi 10 numerów rocznie. Zawiera bardzo wiele artykułów naukowych, które podlegają ocenie redaktorów.  Jego zasób jest planowany w formie numerów tematycznych przez bibliotekarzy, którzy nadsyłają swoje propozycje do redakcji.

Biuletyn Nauczycieli Bibliotekarzy

           

Ogólnopolskie, bezpłatne czasopismo online, które powstało z myślą o pracownikach bibliotek pedagogicznych i szkolnych. Dostępne na stronie serwisu Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP. Każdy numer Biuletynu będzie poświęcony jednemu tematowi przewodniemu.

Chowanna

Periodyk ogólno-pedagogicznegy, zawierającego opracowania teoretyczne i praktyczne dotyczące procesu kształcenia i wychowania, bez wnikania w wąską, specjalistyczną tematykę metodyk szczegółowych. Jest cenionym źródłem naukowej wiedzy pedagogicznej. Redagowany na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Dziecko krzywdzone: teoria badania praktyka

Periodyk wydawany przez Fundację Dzieci Niczyje. Pismo ma charakter interdyscyplinarny. Jego celem jest poszerzanie wiedzy profesjonalistów - psychologów, pedagogów, lekarzy, prawników, polityków społecznych i innych - na temat różnych aspektów problemu krzywdzenia dzieci.
 

Edukator zawodowy

Czasopismo Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Edukacja Ustawiczna Dorosłych

Międzynarodowy kwartalnik naukowo-metodyczny. Bieżące dwa numery dostępne wyłącznie w prenumeracie, pozostałe w wersji online. 

E-Mentor

Czasopismo naukowe wydawane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Pismo koncentruje się na zagadnieniach związanych z e-edukacją, zarządzaniem wiedzą, e-biznesem, kształceniem ustawicznym.  Ukazuje się 5 razy w roku: w lutym, kwietniu, czerwcu, październiku i grudniu.

Foton

Pismo dla nauczycieli i studentów fizyki oraz uczniów. Wydaje Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gazeta.edu.pl

Serwis gazeta.edu.pl jest kontynuacją "Gazety Edukacyjnej", która w tradycyjnej, drukowanej wersji powstała w roku 2000. wydawcami - dwa ośrodki doskonalenia nauczycieli: Centrum Szkoleniowo-Promocyjne Edukacja i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Gazeta stworzona została z zamiarem upowszechniania w łódzkim środowisku oświatowym aktualnych informacji o najważniejszych wydarzeniach i problemach edukacyjnych, w tym o ofercie doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz aktualnych przepisach prawa oświatowego. W obecnej formule gazeta.edu.pl to wortal, specjalizujący się w popularyzowaniu wiedzy o edukacji i bieżącym informowaniu czytelników o najważniejszych wydarzeniach oświatowych miasta, regionu i kraju, adresowany przede wszystkim do nauczycieli oraz studentów pedagogiki i kierunków nauczycielskich.

Gazeta IT

W Gazecie publikowane są teksty, dostarczające użytecznych informacji twórcom i użytkownikom nowoczesnych technologii informatycznych.

Górska Gazeta Internetowa

GGI - Górska Gazeta Internetowa - jest przedsięwzięciem niedochodowym, tworzonym przez ludzi związanych z turystyką górską. Jest to projekt otwarty, czyli każdy może uczestniczyć w jego tworzeniu.

Języki Obce w Szkole

Czasopismo przedmiotowo-metodyczne dla nauczycieli języków obcych wydawane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dostarcza informacji teoretycznych i praktycznych z zakresu glottodydaktyki, językoznawstwa, psycholingwistyki i kulturoznawstwa. Służy wymianie doświadczeń, przedstawia najnowsze metody i technik nauczania.

Logopeda

Czasopismo elektroniczne publikowane przez Polski Związek Logopedów. Jego ideą jest promowanie najnowszej wiedzy z logopedii oraz dziedzin pokrewnych.

Kultura i Wychowanie

Międzynarodowe czasopismo elektroniczne Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi.

Moja Fizyka

Czasopismo dla nauczycieli fizyki. Wydawcą jest  Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego.

N@uczyciel

"N@uczyciel" to czasopismo popularnonaukowe, wydawane przez OCDN od 2012 roku. Czasopismo jest skierowane do nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką edukacyjną.
 

Oświatowiec

Społecznościowy dziennik oświatowy. Artykuły, filmy, galerie tworzone przez społeczność oświatową.

Pro Libris : Lubuskie Pismo Literacko-Kulturalne

"Pro Libris" ukazuje się od 2001 r. Pierwsze pięć numerów wydano w cyklu półrocznym, a następne - kwartalnym. Potrzebę istnienia tego typu pisma zgłaszały środowiska literackie i naukowe Zielonej Górze. W zespole redakcyjnym są  literaci, naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz bibliotekarze i muzealnicy.

Trendy : internetowe czasopismo edukacyjne

Internetowe czasopismo edukacyjne, wydawane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, poświęcone jest nowoczesnej edukacji, europejskim i światowym trendom, innowacjom i eksperymentom pedagogicznym, efektywnemu nauczaniu i uczeniu się.

Tytuł Ujednolicony

Kwartalnik wydawany przez Centrum NUKAT poświęcony zagadnieniom związanym z czytelnictwem, społeczeństwem informacyjnym, nowymi mediami oraz sposobami zdobywania wiedzy.

Wielka Zabawa

Magazyn rodziców dzieci najmłodszych wydawany przez Instytut Nowoczesnej Edukacji.

 

Zapisz

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid