szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« czerwiec 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Miotła, Kropka i Dobre Wiadomości

Pisanie to frajda i nawet jakbyśmy nie dostały żadnej nagrody, to i tak będziemy pisać – zapewniały  Martyna i Zosia podczas finału XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie. W tym roku jury przyznało osiem wyróżnień i osiem nagród.

Martyna Kostrzewska i Zosia Piechocka to przyjaciółki ze szkolnej ławki. Mają 10 lat, są uczennicami I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorzowie i kilka miesięcy temu wpadły na pomysł, aby zrobić „coś innego”. – Na lekcji w podręczniku czytałyśmy o gazetce i Zosia szepnęła „My we dwie też tak możemy” – opowiadała Martyna. - Potem wzięłyśmy laptopy i zaczęłyśmy pisać. Zosia stworzyła kącik o zwierzętach, a ja kącik kuchenny…

I tak narodziła się gazetka „Dobre wiadomości”, która zdobyła jedno z ośmiu wyróżnień przyznanych w tym roku przez jury Konkursu na najlepszą gazetkę szkolną woj. lubuskiego. Wyróżnienia otrzymały też gazetki „Miotła” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Czerwieńsku, „Z Ósemką w świat” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 im. J. Korczaka w Nowej Soli, „Kropka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Przyjaciół Ziemi w Kostrzynie nad Odrą, „Na marginesie” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, „Ikropka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie, „Niecodziennik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Drezdenku i „Curier” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie.

- Moim największym marzeniem jest pisanie książek, bo uwielbiam wymyślać historie na przykład podczas jazdy na rowerze – mówiła 13-letnia Zosia Zaleska ze Świebodzina. Na razie Zosia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. K. Makuszyńskiego, swoje wymyślone historie o dziewczynce o imieniu Luna zamieszcza na łamach szkolnej gazetki „Kurier z Mokrą Głową”. Oprócz Zosi gazetkę tworzy 20 uczniów klas piątych i szóstych. – Gazetkę zamieszczamy na stronie internetowej szkoły, a także drukujemy w stu egzemplarzach i rozdajemy po klasach – opowiadały Izabela Statkiewicz i Aneta Raczykowska, opiekunki gazetki. Świebodziński „Kurier z Mokrą Głową” dostał jedną z ośmiu konkursowych nagród. Nagrodzono też gazetki z Żar: „Kurier Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka i  „Alfabet” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina oraz gazetki z Gorzowa: „Ikarię” ze Szkoły Podstawowej nr 21,  „Ambasadorek” z Zespołu Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka, „Poliester” z Zespołu Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego i „Głos Patio” z IV LO im. T. Kotarbińskiego. Przyznano też nagrodę gazetce „Skrzat” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich.

Tradycyjnie już młodzi dziennikarze podczas finału zaprezentowali swoją twórczość. Wielkimi brawami nagrodzono zabawne felietony ze szkolnego korytarza, „Pamiętnik Małej Mi” , reporterskie opowieści o Japonii oraz przezabawną makabreskę o pewnym kasjerze wróżbicie. Makabreskę napisała Alicja Antosz z II gorzowskiego LO. - Czytałam wcześniej limeryki Szymborskiej i makabreski Rusinka. I też postanowiłam pobawić się słowami. – mówiła. - Być może pisanie będzie moim sposobem na życie?

Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Nagrody w Konkursie ufundowali: Dyrektor WOM i Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Żołędziejewska 

Zobacz zdjęcia w galerii

Finał Konkursu gazetek 2018


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid