szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« grudzień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Zakochali się w regionie po raz trzeci

- Już najmłodszym dzieciom należy mówić, gdzie mieszkamy, w jakim mieście , co warto w nim zobaczyć, jaką ma historię. Bowiem nie da się ukształtować postaw patriotycznych bez szacunku do miejsca, w którym się urodziliśmy – mówiła nauczycielka języka polskiego i regionalistka, Hanna Rudzińska podczas III konferencji z cyklu „Zakochaj się regionie” zorganizowanej pod tytułem „Regionalizm a patriotyzm.

Konferencja odbyła się 29 marca 2017 w murach Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. Wzięli w niej udział bibliotekarze, miłośnicy regionu i historii, badacze, nauczyciele i uczniowie. Podczas spotkania uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć Anny Makowskiej-Cieleń, zmarłej w grudniu 2017 roku znanej regionalistki, uczestniczki wszystkich edycji konferencji .

Panel dyskusyjny poprowadził Sławomir Jach, dyrektor Biblioteki Głównej Akademii im. Jakuba z Paradyża. Wzięli w nim udział: dr hab. Beata Orłowska z Akademii im. Jakuba z Paradyża, dr hab. Dariusz Rymar, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie, Grażyna Kostkiewicz-Górska i dr Krzysztof Wasilewski z Działu Zbiorów Regionalnych WiMBP w Gorzowie. Ponadto wykład na temat etyki dialogu wygłosił dr hab. Przemysław Rottengruber z Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Publiczność głośno oklaskiwała też występy laureatów konkursów krasomówczych, przygotowanych przez Teresę Łukjan ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie. Laureaci opowiadali m.in. o alpiniście Tadeuszu Kudelskim i potrawach regionalnych.

Organizatorami konferencji byli: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz Biblioteka Główna Akademii im. Jakuba z Paradyża.  

Hanna Ciepiela

fot. Monika Markowska

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Zakochali się w regionie po raz trzeci


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid