szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« kwiecień 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Urodzinowy tort na „Przystanku Czytankowo”
Urodzinowa impreza odbyła się w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Na klubowiczów czekał tort w kształcie książki. Tuż przed jego pokrojeniem dzieci obejrzały przedstawienie „Grunt to rodzinka”, przygotowane przez rodziców i dziadków. Spektakl nagrodzono gromkimi brawami. Potem ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Rodzina czyta”, zorganizowanego przez Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” pod patronatem Fundacji ABCXXI CPCD oraz portalu Mamy w Gorzowie. Jury w składzie: Marzanna Kuszyńska, dyrektor regionalny Fundacji ABCXXI CPCD, Barbara Tymszan, kierownik Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz fotograf Karolina Piórkowska, przyznało trzy nagrody główne. I miejsce zdobyła Joanna Dubiel. Nagrodą była sesja zdjęciowa ufundowana przez Karolinę Piórkowską. Na drugim miejscu znalazła się Karolina Kobryń, która otrzymała lalkę ufundowaną przez Blague. Trzecie miejsce należało do Ewy Stelmaszyńskiej, która weźmie udział w kursie ufundowanym przez Szkołę Szybkiego Czytania Memo. Ponadto wszystkie laureatki otrzymały książki sprezentowane przez Wydawnictwo Zakamarki i Fundację ABCXX Cała Polska czyta dzieciom.
Jury przyznało jedno wyróżnienie specjalne Karolinie Mołodciak. Wyróżnieniami uhonorowano również: Monikę Sadowską, Natalię Dzikowicką, Annę Przepiórę, Barbarę Pawlak, Małgorzatę Kadziewicz, Jarosława Matusiaka i Dagmarę Miszczak.
Wszystkie nagrodzone zdjęcia można oglądać do końca marca w Bibliotece Pedagogicznej. Sponsorem wystawy jest Drukarnia SONAR.

* * *
Klub Czytających Rodzin działa w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Prowadzi go Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz. Klub zrzesza około 50 Czytających Rodzin. W comiesięcznych spotkaniach uczestniczyło ponad 500 osób.
Działalność klubu została wyróżniona przez Fundację ABCXXI CPCD. Dzięki temu gorzowskie Czytające Rodziny miały okazję się spotkać ze znakomitymi autorami: Łukaszem Wierzbickim oraz Elizą Piotrowską.
Klub współpracuje również z gorzowskimi instytucjami: Filharmonią Gorzowską, Klubem Sportowym Stal Gorzów, Centrum Tańca Fan Dance, Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Klubem Mam i Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 9 „Na Zielonym Wzgórzu”. W działającej w trakcie każdego spotkania „Wymienialni książek” udostępnionych jest już 80 tytułów.

Od ponad roku istnieje też
 blog „Przystanek Czytankowo”, na którym zamieszczane są nie tylko informacje o spotkaniach, ale także recenzje rodziców o ciekawych książkach dla dzieci. W 2014 r. gorzowski blog wziął udział w zabawie „Przygody z książką”, zainicjowanej na blogu Dzikiej Jabłoni. Od października do grudnia co dwa tygodnie zamieszczano wpisy. Dzięki temu powstał bank pomysłów dla rodziców, nauczycieli i wszystkich innych wielbicieli książek dla dzieci i głośnego czytania.

Afrykańskie przysłowie mówi, że potrzebna jest cała wioska by wychować jedno dziecko. Gorzowski klub od dwóch lat tworzy czytelniczą wioskę i robi wszystko, aby książki zamieszkały już na zawsze w sercach dzieci.
 
 
Anna Giniewska

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Urodzinowy tort na "Przystanku Czytankowo"


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid