szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« sierpień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
IV Miejski Konkurs Plastyczny Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym serdecznie zaprasza uczniów klas I – III gorzowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w IV Miejskim Konkursie Plastycznym Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

Zmiana terminu XLIII Wojewódzkich Zawodów Fizycznych

Szanowni Państwo,

informujemy, że uległ zmianie termin XLIII  Wojewódzkich Zawodów Fizycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego, organizowanych corocznie przez nasz Ośrodek. Zawody odbędą się w czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wlkp., ul. Puszkina 31.

Protokół po I etapie XIII Konkursu Wiedzy o Sztuce

Prezentujemy protokół po I etapie XIII  Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest dwuprzedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu „plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu „muzyka”.

 

XLIII Wojewódzkie Zawody Fizyczne

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., wzorem lat ubiegłych, organizuje już po raz czterdziesty trzeci Wojewódzkie Zawody Fizyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego.

„Niuton nie pyton” – VI Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. organizują pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty VI edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszego województwa.

IV edycja konkursu „Programować każdy może”

Zapraszamy uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, III klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego do udziału w IV edycji konkursu „Programować każdy może” organizowanym przez: Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, oraz Stowarzyszenie TALENT w Gdyni w ramach kontynuacji projektu Ogólnopolskiej Akademii Programowania.

Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki

Podobnie jak w latach ubiegłych, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. zaprasza miłośników astronomii do udziału w Wojewódzkim Konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla zainteresowanych tą tematyką uczniów szkół średnich.

KANGUR MATEMATYCZNY 2019

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny informuje, że 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się po raz dwudziesty ósmy  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR MATEMATYCZNY”.

 

Konkurs Wiedzy o Sztuce

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. zapraszają uczniów szkół podstawowych (klas VI, VII i VIII) i gimnazjów z woj. lubuskiego do udziału w KONKURSIE  WIEDZY O SZTUCE w roku szkolnym 2018/2019

CZYTANIE WARTE ZACHODU. VI Konkurs dla uczniów województwa lubuskiego

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża  w Gorzowie Wlkp. zapraszają uczniów gimnazjów województwa lubuskiego do udziału w VI Konkursie CZYTANIE WARTE ZACHODU  objętym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs plastyczny „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”

Rok 2018 uchwałą Rady Ministrów został ogłoszony Rokiem Ireny Sendler.  Wpisując się w realizację licznych projektów edukacyjnych związanych z osobą Sprawiedliwej wśród Narodów Świata Biblioteka Pedagogiczna WOM ogłasza konkurs plastyczny „Sprawiedliwa dzisiaj”.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Blisko 170 prac plastycznych zostało nadesłanych na konkurs pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, który adresowany był do dzieci, uczniów klas IV - VII szkół podstawowych. Komisja konkursowa po długiej naradzie wybrała najlepsze prace. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy, gadżety policyjne i nagrody. Konkurs zorganizowano w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny HackHeroes

Zachęcamy do udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes to jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs dla przedszkoli Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”

Zapraszamy przedszkola do udziału w konkursie plastycznym NARYSUJĘ TO, CO CZUJĘ. Czterdzieści pierwszych placówek, które zgłoszą chęć udziału, otrzyma od Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” po trzy zestawy książek.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Zapraszamy uczniów  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 22 października 2018 o godzinie 11.00 w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta  w Gorzowie Wielkopolskim.

Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie – „Wczujmy się w klimat - adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Celem konkursu jest popularyzacja tematu adaptacji do zmian klimatu oraz projektu "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców" za pomocą zdjęcia lub plakatu.

XVII Przegląd Fotografii Dzieci i Młodzieży „Gorzów 2018”

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp. i Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do udziału w XVII Przeglądzie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Gorzów 2018”. Konkurs ma na celu popularyzację twórczości fotograficznej dzieci i młodzieży w mieście i regionie.

Konkurs plastyczny „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Wojewodą Lubuskim, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wlkp. ogłasza konkurs plastyczny „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”, realizowany w ramach Programu Działań Prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2018”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z woj. lubuskiego.
 


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid