szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« luty 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

Klub Czytających Rodzin
„Przystanek Czytankowo”


Klub Czytajacych Rodzin przy Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wielkopolskim
działał w latach 2013 - 2018.
Koordynatorką Klubu była Anna Giniewska.

Chętnych do założenia swoich Klubów Czytajacych Rodzin zapraszamy
do kontaktu z panią Anna Giniewską.

Kontakt: tel. 95 721 61 35

 

Rodzinny piknik z książką – Zlot Klubów Czytających Rodzin

W przepiękne sobotnie południe 12.05.2018 r. po raz pierwszy odbył się Zlot Klubów Czytających Rodzin z Gorzowa  Wielkopolskiego i okolic, który odbył się pod hasłem „Rodzinny piknik z książką”.  Spotkanie miało służyć integracji i dobrej zabawie z książką w tle.

Piknik z książką

Serdecznie zapraszamy członków lubuskich Klubów Czytających Rodzin oraz wszystkich innych zainteresowanych na rodzinny piknik z książką.

Spotkanie ma służyć integracji i dobrej zabawie z książką w tle.

Piknik odbędzie się 12 maja br. o godz. 12 przed Filharmonią Gorzowską.

Dla przybyłych moc atrakcji :)

Zabawy i nagrody.

Zapraszamy.

Kosmiczne Czytanie - urodziny nie z tego świata

Założony w 2013 roku Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” to niezwykłe miejsce na mapie Gorzowa Wlkp. Od pięciu lat skupia czytające rodziny, które chcą brać udział w programie Rodzinne Czytanie Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. W sobotę 24 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie pięciu lat działalności Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Na urodziny nie z tego świata przybyli kosmiczni goście, nie zabrakło czytania, pysznego galaktycznego tortu i książkowych prezentów!
 

Kosmiczne czytanie - urodziny nie z tego świata

Serdecznie zapraszamy na "Kosmiczne czytanie - urodziny nie z tego świata!". Za tą nazwą kryje się niepowtarzalne spotkanie wszystkich sympatyków Klubu Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo", które odbędą się 24 lutego 2018 r. o godz 11:00 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20a.
 

Apollo 11 – spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Noworoczne spotkanie gorzowskiego KCR Przystanek Czytankowo było dosłownie nieziemskie! Dziesięć zespołów rodzinnych było gotowych wyruszyć z niecodzienną misją zbadania Księżyca. Wyprawa nie odbyłaby się gdyby nie książka Ewy Nowak pt. „Apollo 11”.

Czytanie z misiami

Ciepłe, pluszowe, mięciutkie misie, ale też te najbardziej znane filmowe i oczywiście książkowe były bohaterami grudniowego spotkania gorzowskiego KCR „Przystanek Czytankowo”.

Jesienne czytanie w Czytankowie

18 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie KCR Przystanek Czytankowo. Tematem przewodnim była zabawa wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej z książki Zielony, żółty, rudy, brązowy!.

Jesienne Czytankowo

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11:00.

Odwołane spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Uwaga

Drodzy Klubowicze informujemy, że sobotnie (28.10.2017r.)
spotkanie Klubu Czytających Rodzin jest odwołane.

 

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo"

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się 28 października 2017 r. (sobota) o godz. 11:00.

 

Przedwakacyjny "Przystanek Czytankowo"

W pięknych okolicznościach przyrody i pogody nieopodal Filharmonii Gorzowskiej odbył się ostatni przedwakacyjny "Przystanek Czytankowo". Rodzinne spotkanie było poświęcone książce "Ostatnie drzewo w mieście" autorstwa Petera Carnavasa. Czytaliśmy, tańczyliśmy indiańskie tańce oraz przeprowadziliśmy test na współpracę zaczytanych rodzin. Podczas naszego spotkania wspólnie stworzyliśmy niezwykłe roślinne obrazy.

Tort dla Czytankowa

Tłumy dzieci i rodziców przybyły 25 lutego 2017 roku do gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej na czwarte urodziny Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Było głośno, radośnie. A wiceprezydent miasta z wdziękiem przeczytał bajkę o słoniu Elmerze.

 

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo"

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się w dniu 10 grudnia 2016 r. (sobota) o godz. 11:00.

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin w Dąbroszynie

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się poza biblioteką w dniu 17 września 2016 r. (sobota) o godz. 9:30. Na specjalne zaproszenie bibliotekarki p. Anny Czelin-Bujnickiej wyruszamy pociągiem do Dąbroszyna.

 

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo"

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na wyjazdowe spotkanie, które odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 11:00. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, zaś dzień wcześniej świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

 

Czytamy i gramy od serca podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2016 r. (niedziela) od godz. 13:00 w Galerii Handlowej NoVa Park.

Spotkanie Klubu Czytajacych Rodzin

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia 2015 r. (w sobotę) o godz. 11:00 w Bibliotece Pedagogicznej.

 

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się 15 listopada (w sobotę) o godz. 11:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

 

Czytankowa gimnastyka głów
Przystankowo-czytankowe soboty w bibliotece na trwale wpisały się w plany rozczytanych rodzinek z Gorzowa Wielkopolskiego. „W październiku było nas bez liku i wszystkie głowy, prawie jak Oli Cieślak sowy, rymowały i liczbowe stwory malowały”.
 

 

Bajkoczytanie na trawie czyli Rodzinny Piknik w KCR

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny przypadającego 17 maja br. Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na - Rodzinny Piknik z książką, który odbędzie się ph. "Bajkoczytanie na trawie", który odbędzie się 17 maja 2014 r. o godz. 11.00 w Parku Słowiańskim od strony Parku Linowego. Będziemy czytać, jeść i bawić się.

"Blisko siebie" - Klub Czytających Rodzin zaprasza

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na sobotnie spotkanie "Blisko siebie", które odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej.

Marcowe warsztaty z cyklu Między nami Mamami

28 marca spotykamy się po raz kolejny na warsztatach z cyklu Między nami Mamami. Tym razem porozmawiamy o tym, jak przygotować dziecko do nowej roli przedszkolaka i pomóc mu w procesie adaptacji w nowym środowisku. Zapraszamy do biblioteki o godzinie 16.30, tradycyjnie udział bezpłatny, obowiązują zapisy 509517206.

 

"Kamykowy świat Astona" w KCR Przystanek Czytankowo

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na "Kamykowy świat Astona", który odbędzie się 22 marca 2014 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej.

Metoda na złośnika – rozmawiamy o wielkiej złości małych ludzi

Zajęcia z cyklu Między nami mamami: „Metoda na złośnika – rozmawiamy o wielkiej złości małych ludzi” warsztaty dla przyszłych mam oraz mam dzieci do 5 roku życia.

Zapraszamy serdecznie 21 lutego 2014 o godzinie 16.30. Porozmawiamy o złości – jak mogą radzić sobie z nią dzieci i co o ich emocjach powinni wiedzieć rodzice.

Zajęcia są bezpłatne.

Obowiązują zapisy e-mail: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl lub telefon: 509 517 206

1 urodziny Klubu Czytających Rodzin

 Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na 1 Urodziny Klubu, które odbędzie się 22 lutego 2014 r. o godz. 10.30 w Bibliotece Pedagogicznej. 


Żyj kolorowo – w styczniu rozmawiamy o kolorach

24 stycznia w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Między nami mamami, które w ponure, zimowe popołudnie wprowadziło powiew ożywczej energii. Rozmawialiśmy o kolorach oraz ich szerokim wpływie na wieloaspektowy rozwój dziecka.

Żyj kolorowo - rozmawiamy o barwach w życiu dziecka
Zajęcia pt. Żyj kolorowo – rozmawiamy o barwach w życiu dziecka odbędą się 24 stycznia 2014 o godzinie 16.30. Zapraszamy mamy w ciąży oraz mamy dzieci do 5 roku życia. Dowiemy się jak kolory wpływają na rozwój małego dziecka, w jaki sposób wprowadzać kolory w życie maluszka oraz jakie zabawy (i zabawki) warto wykorzystywać.

 

Klub Czytających Rodzin zaprasza na "Bajkowy bal karnawałowy"

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na "Bajkowy bal karnawały", który odbędzie się 25 stycznia 2014 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej. Mile widziane przebrania karnawałowe.

"W karnawale, w karnawale
Nie siedzimy w domu wcale,
Przymierzamy wstążki, szale
Wybieramy się na bale."

Grudniowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie pt. "Świąteczny czas zbliża nas", które odbędzie się 14 grudnia 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej.

Między nami mamami "Oswajamy ciemność"
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza na spotkanie z cyklu Między nami  mamami pt. „Oswajamy ciemność”. Warsztaty odbędą się 21 listopada o godzinie 16.30. Zapraszamy na nie przyszłe mamy i mamy dzieci do 6 roku życia.

 

Pakiet edukacyjny dla rodziców

 

Po spotkaniu z cyklu „Między nami mamami” przygotowaliśmy dla państwa Pakiet edukacyjny dotyczący wykorzystania rymowanek do masaży, w którym znajdziecie książki i czasopisma dostępne w Bibliotece Pedagogicznej oraz Księgarni Edukacyjnej, jak również artykuły na ten temat w Internecie.

 

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" zaprasza na listopadowe spotkanie

 Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie pt. "Bawię się z bardzo głodną gąsienicą", które odbędzie się 23 listopada 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej.

Mysia gimnastyka buzi i języka w Klubie Czytających Rodzin

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie pt. "Mysia gimnastyka buzi i języka”, które odbędzie się 19 października 2013 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej – Galeria Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Między nami mamami
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza wszystkie mamy z pociechami do 2 r.ż. na spotkanie z cyklu "Między nami mamami". W programie m.in.: wykorzystanie masaży, rymowanek i wierszy w rozwoju małego dziecka.

 

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid