szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« grudzień 2018 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Wspominali nauczycielkę

Pani Maria to była kobieta jakby z innej planety. Uczniowie ją uwielbiali. I byli dla siebie tak grzeczni, tak sobie pomagali, że dziś trudno w takich uczniów uwierzyć - takie wspomnienia można było usłyszeć 5 grudnia  2018 w Bibliotece Pedagogicznej na spotkaniu poświęconym Marii Rohozińskiej, lubuskiej nauczycielce i pionierce .

 

Wystawa uśmiechnięta

- To była niełatwa praca tak zwijać kuleczki, aby wykleić z nich orła.  Ale było warto – zapewniała 10-letnia Wiktoria podczas otwarcia wystawy „Radosna niepodległość” w Bibliotece  Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

 

„A jak Pani myśli, skąd mam pomidorki?” – rozmawiamy z drugoklasistami o globalnym problemie głodu i ubóstwa.

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp., znalazła się w gronie placówek uczestniczących w drugiej edycji ogólnopolskiego programu „Globalnie w bibliotekach”. Pomysłodawcą programu, którego tegorocznym celem jest skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na problemy głodu i ubóstwa, jest Polska Akcja Humanitarna we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
 

Lato jesienią w galerii „Na Mansardzie”

Filiżanki i spodeczki z ceramiki, kwiaty namalowane akwarelami i magiczne fotografie  można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2018” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej  Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

"Weekendowy szlak naukowy" - Gimnastyka mózgu w Bibliotece Pedagogicznej

Ponad 100 uczniów wzięło udział w zajęciach z programowania oraz „gimnastykowania” mózgu, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w ramach Weekendowego Szlaku Naukowego, organizowanego po raz trzeci przez Urząd Marszałkowski  Województwa Lubuskiego.

Spotkanie z poetką

W środę, 28 września 2018 roku w Studiu Kulinarnym Gastronomika odbyło się spotkanie z gorzowską poetką Aldoną Robak. Przez dwie godziny autorka i uczestnicy rozmawiali o wierszach, obrazach, emocjach i pamięci.

 

Japoński teatr na gorzowskiej scenie

W gorzowskim Teatrze J. Osterwy rozpoczął się drugi sezon zajęć edukacyjnych „Przygody z teatrem kamishibai”. Bajki z drewnianej skrzynki opowiada Maja Wilczewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej, a dzieci z zadziwienia rozdziawiają buzie…

 

Dzieci narysowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować i dlatego bardzo chętnie zilustrowałam legendę o żelaznej rybie. Aby woda miała piękne kolory rozcierałam pastele palcami. Trochę się ubrudziłam, ale było warto - mówiła 9-letnia Amelia Brudzisz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału III miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

 

Pożegnanie wystawy

W sobotę 22 września 2018 roku w galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM odbyło się uroczyste zamknięcie letniej wystawy rysunku i malarstwa wychowanków Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie.

Akcja Czytanie na drugie śniadanie w gorzowskich przedszkolach

W dniach 4-8 czerwca 2018 r. po raz trzeci w trzech gorzowskich przedszkolach odbyła się akcja Czytanie na drugie śniadanie, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM. Działanie przeprowadzono w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph. Czytanie łączy.

Podróż w czasie z grą przestrzenną

W maju i czerwcu 2018 roku Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie zorganizowała i przeprowadziła, w ramach „Lubuskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości”, grę przestrzenną „Odkryj II RP”.

Mały żeton, wielkie emocje

Dwunastu graczy wzięło udział w turnieju Carcassonne, który odbył się  w sobotę, 16 czerwca 2018  w Bibliotece Pedagogicznej.   Przez dwie godziny uczestnicy „tworzyli”  zamki, drogi, łąki  wokół francuskiego miasta i tym samym walczyli o udział w VIII Mistrzostwach Polski Carcassonne, które odbędą się  w październiku w Krakowie.

Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Miotła, Kropka i Dobre Wiadomości

Pisanie to frajda i nawet jakbyśmy nie dostały żadnej nagrody, to i tak będziemy pisać – zapewniały  Martyna i Zosia podczas finału XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie. W tym roku jury przyznało osiem wyróżnień i osiem nagród.

Gorzowska Biblioteka Pedagogiczna na Nocnym Szlaku

Biblioteka Pedagogiczna po raz piąty przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią noc 2 czerwca 2018 roku odwiedziło ją ponad 200 wędrowców.

III Wielkie lubuskie czytanie

Ogromnym sukcesem zakończyła się III Przerwa na czytanie - lubuska akcja bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie.

 

Gorzowska Biblioteka świętowała nie tylko przez Tydzień

W autobusach, parkach, na łące i w galerii gorzowska Biblioteka Pedagogiczna WOM świętowała tegoroczny Tydzień Bibliotek. Podczas przygotowanych imprez świetnie bawili się seniorzy, nastolatki, uczniowie, a nawet kilkumiesięczne maluchy.

Rodzinny piknik z książką – Zlot Klubów Czytających Rodzin

W przepiękne sobotnie południe 12.05.2018 r. po raz pierwszy odbył się Zlot Klubów Czytających Rodzin z Gorzowa  Wielkopolskiego i okolic, który odbył się pod hasłem „Rodzinny piknik z książką”.  Spotkanie miało służyć integracji i dobrej zabawie z książką w tle.

Na Kwadracie rozdano książki

Pan Karol wziął coś o rybach. Pani Janina zabrała bajki dla wnuków. A nastoletnia Nikola sięgnęła po przepisy na mało znane potrawy.

W poniedziałek, 14 maja 2018 roku na gorzowskim Kwadracie rozdano kilkaset książek. 
A wszystko w ramach akcji bookcrossingowej, zorganizowanej przez gorzowską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Książki leżały na ławkach i każdy przechodzień  mógł sobie wybrać jedną, a nawet kilka i za darmo wziąć do domu.

Czternastolatki sposób na życie

- Miałam sześć lat, gdy tata zapisał mnie na zajęcia plastyczne. To była dla mnie świetna zabawa. A jak miałam dziesięć lat poczułam, że rysowanie będzie moim sposobem na życie - mówiła Aleksandra Kujawska podczas otwarcia swojej pierwszej, indywidulanej wystawy w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.

 

Wiosna piorunująca kolorami

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie”  w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

 

Konferencja o szkole sprzed lat

- Mądra teraźniejszość i mądra przyszłość nie odżegnują się od przeszłości, tylko korzysta z jej dorobku - mówiła prof. Danuta Koźmian podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Założenia i realizacja ustroju szkolnego na ziemi gorzowskiej w latach 1945-1989", która odbyła się 11 kwietnia 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Świat pomalowany na niebiesko

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

Miasto namalowane

Do 11 kwietnia 2018 roku w galerii Na Mansardzie można oglądać wystawę Katarzyny Wolińskiej „Miasto tlące się… we mnie”.  Artystka prezentuje pełne światła i koloru  gorzowskie pejzaże namalowane olejami i akrylami.

1000 książek dla dzieci

Ponad tysiąc książek przekazaliśmy 13 marca 2018 r. Gorzowskiemu Centrum Pomocy Rodzinie w ramach WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej. Jesteśmy przekonani, że książki ucieszą wiele osób. Organizatorem zbiórki był Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” działający przy Bibliotece Pedagogicznej WOM.
 

Kosmiczne Czytanie - urodziny nie z tego świata

Założony w 2013 roku Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” to niezwykłe miejsce na mapie Gorzowa Wlkp. Od pięciu lat skupia czytające rodziny, które chcą brać udział w programie Rodzinne Czytanie Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. W sobotę 24 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie pięciu lat działalności Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Na urodziny nie z tego świata przybyli kosmiczni goście, nie zabrakło czytania, pysznego galaktycznego tortu i książkowych prezentów!

Z szacunkiem do sieci

- Jednym zdjęciem, jednym hejtem, jednym kliknięciem można zniszczyć człowieka – mówiła Agata Kądziołka-Świderska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie podczas warsztatów, które odbyły się 5 i 6 lutego 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Apollo 11 – spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Noworoczne spotkanie gorzowskiego KCR Przystanek Czytankowo było dosłownie nieziemskie! Dziesięć zespołów rodzinnych było gotowych wyruszyć z niecodzienną misją zbadania Księżyca. Wyprawa nie odbyłaby się gdyby nie książka Ewy Nowak pt. „Apollo 11”.

 

Czytanie z misiami

Ciepłe, pluszowe, mięciutkie misie, ale też te najbardziej znane filmowe i oczywiście książkowe były bohaterami grudniowego spotkania gorzowskiego KCR „Przystanek Czytankowo”.
 

Jesienne czytanie w Czytankowie

18 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie KCR Przystanek Czytankowo. Tematem przewodnim była zabawa wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej z książki Zielony, żółty, rudy, brązowy!.

Klub Zaprogramowani w Pedagogicznej

W czwartek 30 listopada o godz. 16.00 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się drugie spotkanie Klubu Zaprogramowani w Pedagogicznej.

 

Wernisaż z misiem

- Miś Puchatek , którego namalowałam ma cały pyszczek ubrudzony miodem i ciągle się oblizuje, ale to mu wcale nie przeszkadza w gadaniu z Prosiaczkiem – mówiła 7-letnia Milena na otwarciu wystawy „PodobaMiSie w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej  Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Wystawa „PodobaMiSie” została otwarta 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego.

Biblioteka na Targach Wolnego Czasu

Robot „Pszczółka BEE BOT” poruszający się w różnych kierunkach bardzo spodobał się dzieciom, które wzięły udział w Targach Spędzania Wolnego Czasu w Galerii Handlowej Manhattan.

Słoneczna wystawa na smutną jesień

Kolorowe mandale, malarskie pejzaże i fotografie baniek mydlanych można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2017” w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dzieci z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury.

Nauczyciele, o których nie da się zapomnieć

Tamta, dawna szkoła, nie kończyła się po dzwonku. Były dożynki, wycieczki,  potańcówki. Mieszkańcy mali i duzi  bawili się w teatr, a nauczyciel matematyki grał na grzebieniu – takie wspomnienia można było usłyszeć  25 października 2017 w Bibliotece Pedagogicznej na spotkaniu poświęconym pionierom gorzowskiego szkolnictwa i założycielom rodów nauczycielskich: Stefanii Jodko oraz Genowefie i Marianowi Rzeźniczkom.

Dzieci namalowały gorzowskie legendy

- Uwielbiam rysować pastelami, bo pięknie się rozmazują i dzięki temu moje czarownice mają różnokolorowe włosy - mówiła Zuzia Mika, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5w Gorzowie podczas finału II miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Finisaż w galerii „Na Mansardzie”

W sobotę 16 września 2017 roku w galerii „Na Mansardzie” odbył się uroczysty finisaż wystawy „Rysunek i malarstwo”. 

 

Czytanie na drugie śniadanie - podsumowanie akcji

W dniach 5-9 czerwca 2017 r. w dziewięciu gorzowskich przedszkolach i jednym żłobku odbyła się akcja Czytanie na drugie śniadanie zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Biblioteka Pedagogiczna na nocnym szlaku

Biblioteka Pedagogiczna po raz czwarty  przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią noc 10 czerwca 2017 roku odwiedziło ją ponad 300 wędrowców. Nocny Szlak  Kulturalny rozpoczął się w Bibliotece Pedagogicznej o godzinie dziewiętnastej a zakończył po północy.

 

 

Dziennikarskie żniwa w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

- Aby uczniowie chcieli pisać,  trzeba im stworzyć przyjazną atmosferę.  Najważniejsze, aby  nie siedzieli w szkolnych ławkach - mówiła Paulina Maszkowska,  opiekunka dwóch gorzowskich gazetek szkolnych „Sobusia” i „Poliestera”, nagrodzonych podczas XII edycji Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017.

 

Przedwakacyjny "Przystanek Czytankowo"

W pięknych okolicznościach przyrody i pogody nieopodal Filharmonii Gorzowskiej odbył się ostatni przedwakacyjny "Przystanek Czytankowo". Rodzinne spotkanie było poświęcone książce "Ostatnie drzewo w mieście" autorstwa Petera Carnavasa.

 

PRZERWA INNA NIŻ ZWYKLE - 10428 czytających osób!

Szaleństwo czytania opanowało aż 53 placówki z województwa lubuskiego. Wzięły one udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie II PRZERWA NA CZYTANIE. Wydarzenie zaproponowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp. odbyło się 11 maja 2017 r. w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek "Biblioteka. Oczywiście!". Tego dnia czytało 10428 osób! Gratulujemy!

Biblioteka w różowych okularach

Małe dzieci marzą o niebieskich włosach i uwielbiają malować balonami umoczonymi w farbie. A nastolatki  oraz dorośli lubią posiedzieć sobie w zamkniętym pomieszczeniu w podziemiach starej kamienicy. Takie właśnie atrakcje znalazły się w programie „Tygodnia Bibliotek 2017”, zorganizowanego w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

 

Wspominano Piotra Frankowa

- Panie Piotrze, wiosna przyszła, czas Kresovianę organizować! A pan jeszcze po urzędach nie biega, pieniędzy nie załatwia? – głośno pytał Dariusz Sapkowski, artysta plastyk, nawiązując do cytatu z „Pana Włodyjowskiego”, na spotkaniu poświęconym pamięci dr Piotra Frankowa, nauczyciela, historyka, społecznika i miłośnika Kresów. 

Dzień dla Ziemi i Książki

Z okazji Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Książki Przystanek Czytankowo odwiedził przepiękne tereny Nadleśnictwa Kłodawa.

 

Zaczytana liga

- Uwielbiam Harry’ego Pottera, te wszystkie fantastyczne stworzenia i przedmioty.  I nie wyobrażam sobie życia bez książek - mówiła Karolina Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej w Stawie,  która wzięła udział w lubuskim półfinale ogólnopolskiego projektu „Wielka Liga Czytelników”.

 

Kolejne spotkanie "Zaprogramowanych w BP" za nami

Na spotkaniu Zaprogramowanych w Pedagogicznej poznaliśmy losy kosmity Scottiego, który ze względu na awarię swojego pojazdu wylądował na Ziemi. Uczestnicy zdobywali części zamienne do statku układając programy za pomocą kartonowych klocków, które później skanowali tabletami przekształcając je na ruch i zachowanie Scottiego.


 

Niebieski wernisaż

Ludziki z modeliny i rysunki wykonane najróżniejszymi narzędziami oglądać można do połowy kwietnia 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej na wystawie „My wśród was”. Prace wykonali podopieczni gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem.

Spotkanie "Klubu Zaprogramowani w Pedagogicznej"

W poniedziałek 27 marca odbyło się kolejne spotkanie naszego Klubu. Zajęcia plastyczne…czemu nie. Dzieci tworzyły, kleiły, kolorowały i wycinały roboto-żółwia, którego później programowały na macie.

Zakochali się w regionie po raz trzeci

- Już najmłodszym dzieciom należy mówić, gdzie mieszkamy, w jakim mieście , co warto w nim zobaczyć, jaką ma historię. Bowiem nie da się ukształtować postaw patriotycznych bez szacunku do miejsca, w którym się urodziliśmy – mówiła nauczycielka języka polskiego i regionalistka, Hanna Rudzińska podczas III konferencji z cyklu „Zakochaj się regionie” zorganizowanej pod tytułem „Regionalizm a patriotyzm”.

Drugie spotkanie Klubu Zaprogramowani w Pedagogicznej

Kolejne spotkanie Klubu Zaprogramowani w Bibliotece za nami. Na tapetę poszły współrzędne, osie i punkty.

 

Książki w rękach dzieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp., uczestniczyli w programie „Widzę-Mówię-Robię”, poświęconym  współczesnym książkom obrazkowym.  Spotkali się dziesięć razy i poznali dziesięć książek.

 

Maria Skłodowska-Curie w Gorzowie!

Wiadomość z ostatniej chwili! Maria Skłodowska Curie przybyła do Gorzowa Wlkp., by poprowadzić warsztaty dla uczniów z Wierzbna i Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Zaprogramowani w Pedagogicznej

Programować można na…  dywanie. Tak brzmiało hasło spotkania inaugurującego działalność Klubu Zaprogramowani w Pedagogicznej, które odbyło się 27 lutego 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

 

Tort dla Czytankowa

Tłumy dzieci i rodziców przybyły 25 lutego 2017 roku do gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej na czwarte urodziny Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”. Było głośno, radośnie. A wiceprezydent miasta z wdziękiem przeczytał bajkę o słoniu Elmerze.

 

Jasna strona Internetu

90 uczniów gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli wzięło udział w konferencji „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, która odbyła się 21 lutego 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie.

 

Nowa książka dr hab. Pawła A. Leszczyńskiego

- NATO wydaje się wielkie, odległe, tymczasem dzieli jest od Gorzowa niewiele kilometrów. Bo przecież jest już w Skwierzynie, Międzyrzeczu, Żaganiu , Wędrzynie. Mamy więc w wielkiej historii swoją rolę - mówił Paweł A. Leszczyński, podczas promocji swojej najnowszej książki „NATO w epoce postkrymskiej”.

Mały Książę w Czytankowie

Styczniowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”  poświęcone było książce, która w tym roku obchodzi 70 rocznicę pierwszego wydania w Polsce.

 

3000 razy Sienkiewicz!

Razem z zakończonym przed kilkoma dniami Rokiem autora Trylogii dobiegła też końca ogólnopolska akcja pt. „Pocztówka do Pana Sienkiewicza” zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.
Podróżuj z Małym Księciem

Przepiękne prace plastyczne namalowane na dużych formatach przez dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury można obejrzeć na wystawie „Podróże z Małym Księciem”, otwartej  10 grudnia  2016 r. w galerii „Na mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.  

Świąteczne Czytankowo

10 grudnia 2016 r. odbyło się ostatnie w tym roku czytankowe spotkanie gorzowskiego KCR. Za sprawą książki Svena Nordqvista „Niezwykły Święty Mikołaj” weszliśmy w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Tydzień Edukacji Globalnej 14-20 listopada 2016

Biblioteka Pedagogiczna po raz kolejny uczestniczyła w obchodach 18. już edycji Tygodnia Edukacji Globalnej ph. „Razem Dla Pokoju”. Ta coroczna inicjatywa informacyjno-edukacyjna ma na celu wyjaśnianie dzieciom, młodzieży, a także dorosłym jak funkcjonuje współczesny zglobalizowany świat.

 

Pierwsze spotkanie Klubu Gier Planszowych

24 listopada w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Klubu Gier Planszowych. W czwartkowe popołudnie Czytelnia zmieniła się w wypełnioną śmiechem, radością, oraz okrzykami zwycięzców arenę zmagań z różnorodnymi planszówkami.  Do dyspozycji uczestników było ponad 20 tytułów gier między innymi: Superfarmer, Story Cubes, Kolejka, Czarne historie, Reglamentacja, Znaj Znak, Polak Mały, Dixit, Palce w pralce, Dobble.

 

Andrzejkowe czytanie, andrzejkowe zabawy

Tuż przed wigilią św. Andrzeja licznie przybyłe czytankowe rodziny z Gorzowa i okolic chciały się dowiedzieć, która panna czy kawaler „najprzód” się wyda. Andrzejkowe zabawy rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza „Wieczór Andrzejkowy” oraz poznania zwyczajów i obyczajów związanych z tym dniem.

 

Czytankowe spotkania z Henrykiem Sienkiewiczem

8 października 2016 r. gorzowski Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” miał okazję poznać sylwetkę słynnego noblisty Henryka Sienkiewicza, autora m.in. książki „W pustyni i w puszczy”.

Pamiętamy o Cierkońskim

- Emanował inteligencją i erudycją. Zwykłe lekcje zamieniał w płomienne wykłady – tak wspominano Zbigniewa Cierkońskiego, nauczyciela i pioniera gorzowskiego szkolnictwa na spotkaniu, które odbyło się 26 października 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej.

 

Jestem bezpieczny na drodze - turniej gry planszowej

19 października w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wlkp. odbył się turniej gry planszowej „Jestem bezpieczny na drodze”. Rozgrywkę zorganizowano we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

 

Słoneczna wystawa na jesień

Zabawne ceramiczne stwory, mozaiki z papieru, malarskie pejzaże i fotografie można oglądać na wystawie „Artystyczne Wakacje Barlinek 2016” w Galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM. Prace wykonały dziewczęta z pracowni plastycznej i fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury.

 
 

 

Sienkiewicz na różne sposoby - prelekcja, wystawa i ogólnopolska akcja wysyłania pocztówek

Ponad 50 licealistów i studentów wysłuchało prelekcji o Henryku Sienkiewiczu, wygłoszonej 12 października 2016 roku w Bibliotece Pedagogicznej przez Cecylię Judek, polonistkę, bibliotekarkę, sekretarza naukowego  Książnicy Pomorskiej  w Szczecinie.

Przystanek czytankowo - stacja Dąbroszyn