szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« kwiecień 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Mistrzowie czytania z gorzowskiej „piętnastki”

Znakomicie poradzili sobie uczniowie gorzowskiej „piętnastki” w dogrywce wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu  „Wielka Liga Czytelników”. I to właśnie oni będą reprezentować nasze województwo podczas finału w Katowicach.

 

Wiosenny wernisaż

W sobotę, 6 kwietnia o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie” przy ul. Łokietka 20a zostanie otwarta pokonkursowa wystawa „Wiosenne tradycje”. Organizatorem miejskiego konkursu plastycznego był Młodzieżowy Dom Kultury. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 60 prac. Podczas sobotniego wernisażu laureaci konkursu otrzymają nagrody.

 

ANKIETA DLA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z województwa lubuskiego do wypełnienia ankiety, która pomoże nam ustalić potrzeby edukacyjne bibliotekarzy i przygotować ofertę  na rok szkolny 2019/2020.

      Ankieta będzie aktywna do 30  kwietnia 2019 r.

                                             Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety,
                                         której adres znajduje się poniżej.

                              A N K I E T A

 

Wernisaż na niebiesko

W środę, 3 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00  w  Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zostanie otwarta wystawa „My wśród was”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

 

Zaproszenie na warsztaty "Aplikacje internetowe jako atrakcyjne narzędzie pracy nauczyciela" (III edycja).

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zaprasza bibliotekarzy, wychowawców świetlic oraz innych nauczycieli zainteresowanych tematyką warsztatów na szkolenie: Aplikacje internetowe jako atrakcyjne narzędzie pracy nauczyciela (III edycja).

Spotkanie Klubu Gier Planszowych – wiosenne rozdanie

Wraz z wiosną w Klubie Gier Planszowych w Bibliotece Pedagogicznej WOM dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lucrum Games zagościła nowa gra karciana "Red7". Jej pojawienie się zwiastuje również inaugurację wystawy bibliotecznej Matematyka jest wszędzie zorganizowanej w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki.

 

Stan czytelnictwa w Polsce 2018

Główne wskaźniki czytelnictwa pozostają bez zmian – podaje Biblioteka Narodowa. W poniedziałek, 25 marca 2019 r.  opublikowano wstępne wyniki stanu czytelnictwa w Polsce. W 2018 roku czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 37% Polaków.

 

 

CEON – otwarta nauka

Warto skorzystać z repozytorium Centrum Otwartej Nauki, w którym udostępniane są różnego rodzaju materiały naukowe, takie jak artykuły, książki, materiały konferencyjne, raporty czy rozprawy doktorskie. W repozytorium zostało umieszczonych ok. 10 tys. publikacji polskich naukowców.
Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Strona główna repozytorium: https://depot.ceon.pl/

 

Warsztaty dla uczniów klas 6 pt. "Wodne wyzwanie 2019"

Bez niej nie przeżyjemy nawet trzech dni. Pokrywa prawie trzy czwarte powierzchni Ziemi, jednak tylko nieliczni mają do niej dostęp. O czym mowa? W Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca 2019 r., chcemy przypomnieć o potrzebie jej szanowania.

 

Matematyka w Bibliotece Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zaprasza na wystawę dawnych i najnowszych książek o tematyce matematycznej dla dzieci i młodzieży,  zorganizowaną w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki. Prezentację wzbogaciły eksponaty stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz szkolne przybory matematyczne udostępnione przez Szkołę Podstawową nr 17 w Gorzowie Wlkp. Wystawę można oglądać od 26 marca do 30 kwietnia 2019 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Projekcja filmu „Gorzów w różowych okularach - wideoportrety”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza na pokaz filmu pt. „Gorzów w różowych okularach - wideoportrety” cz. III w reż. Dominiki Muniak-Szadej, który odbędzie się 28 marca 2019 r. o godz. 11.30 (czwartek) w Czytelni Biblioteki, ul. Łokietka 20 a.

 

Trwają zapisy uczestników na III edycję konferencji “Filmowe Psycho-Tropy”

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-tropy" organizowanej przez Uniwersytet Śląski i Uniwersytet SWPS. Konferencja odbędzie się 4-5 kwietnia 2019 w Katowicach, tym razem pod hasłem "Społeczna rola filmu". Jest to największa w Polsce konferencja integrująca środowisko osób wykorzystujących film w działaniach edukacyjnych, profilaktyce i rozwoju.

Publikuj w czasopiśmie „Bibliotekarz Gorzowski”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza wszystkich zainteresowanych do nadsyłania artykułów do nowego czasopisma fachowego pt. „Bibliotekarz Gorzowski”. W zamyśle jego pomysłodawców czasopismo to ma stać się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między pracownikami bibliotek w całym regionie.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych nt. technik pamięci

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

 

IV Ogólnopolski Konkurs „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” – etap powiatowy

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Biblioteka Pedagogiczna  w Gorzowie Wielkopolskim, pełniący funkcję Koordynatora Powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników, informuje że II etap (test drużynowy) odbędzie się 28 lutego 2019 o godzinie 11.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Łokietka 20a.

 

Innowacyjny projekt dzielenia się książkami – Poczytajmi

Dzięki projektowi Poczytajmi możesz przekazać swoje książki bibliotekom w całej Polsce, nie wychodząc z domu.

Poczytajmi oferuje usługę darmowego kuriera lub darmowego nadania paczki w paczkomacie InPost. Chcąc przekazać swoje książki do biblioteki i innych instytucji przesyłasz bezpłatnie książki do Poczytajmi, a tam zostają one segregowane i wysyłane do czytelni. Książki docierają  zarówno do małych bibliotek wiejskich jak i ogromnych bibliotek miejskich. Literatura trafia do szkół, domów dziecka i bibliotek w szpitalach.

Zachęcamy do udziału w projekcie. Więcej informacji na stronie:  https://www.poczytajmi.pl/index.html#header

Koci wernisaż w Bibliotece Pedagogicznej

W najbliższą sobotę (16 lutego) o godz. 12.00 w galerii Na Mansardzie, mieszczącej w Bibliotece Pedagogicznej (przy ul. Łokietka 20 a ) z okazji Światowego Dnia Kota zostanie otwarta wystawa „Od Filemona do Behemota”.

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018

Zarząd Okręgu SBP w Zielonej Górze informuje o rozpoczęciu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna WOM przy ul. Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny  bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Działajmy razem.

Finał projektu „Zagraj w historię”

30 stycznia 2019 roku (środa) o godzinie 11.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM nastąpi finał projektu ph. Zagraj w historię.  11 laureatów turniejów szkolnych ze szkół podstawowych z całego województwa zasiądzie do rozgrywki gry Niepodległa. Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie w ramach lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

IV PRZERWA NA CZYTANIE - ZGŁOŚ SZKOŁĘ

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka.

 

Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. dla Mai Wilczewskiej

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Mai Wilczewskiej otrzymania stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. w kategorii animacja i edukacja kulturalna.

Relacja z wręczenia stypendiów na stronie:http://www.gorzow.pl/PL/3235/6554/Wreczono_stypendia_artystyczne/k/

 

Osobowość Roku 2018

Serdecznie zapraszamy do głosowania na naszą koleżankę Anię Giniewską, która została nominowana przez redakcję „Gazety Lubuskiej” do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Kultura.
Glosować można wysyłając SMS
LOK.3
na numer 72355
Koszt 2.49 zł
https://gazetalubuska.pl/p/kandydat/anna-giniewska%2C402683/

IV Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

Szanowni Państwo

informujemy, że 15 stycznia 2019 roku, Komitet Organizacyjny Wielkiej Ligi Czytelników dokonał wyboru książek do etapu powiatowego, który odbędzie się 28 lutego br. Tytuły książek to: dla klasy 1-4 : J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" (całość) dla klasy 5-8: Z. Nienacki: "Niesamowity dwór" (całość)


Życzymy wielu ciekawych przygód z literackimi bohaterami.

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w okresie ferii zimowych

 

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej
w okresie ferii zimowych
(14-27 I 2019)


pon. – pt.  godz. 9.00 – 15.00
soboty – nieczynna

Podsumowanie konkursu SPRAWIEDLIWA DZISIAJ

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na finał konkursu SPRAWIEDLIWA DZISIAJ. Wernisaż połączony z  wręczeniem nagród odbędzie się 10 stycznia (czwartek) 2019 roku o godzinie 12.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Planszogranie w bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i Klub Gier Planszowych działający przy bibliotece zaprasza dzieci i młodzież na PLANSZOGRANIE W BIBLIOTECE. Spotkania będą się odbywać w dniach 14-18 stycznia br. w godz. 11-14.

Przyjdź-graj-baw się!

 

Tablica odsłonięta

W piątek, 21 grudnia 2018 roku w drugą rocznicę śmierci Anny Makowskiej-Cieleń na ścianie Biblioteki Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego (przy ul. Łokietka 20 a) odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą jej pamięci. 

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w okresie świątecznym ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej

22 XII – 26 XII – nieczynne

27 XII – 28 XII – 9.00-15.00

29 XII (sobota)  – nieczynne

31 XII – 9.00-12.00

Tablica dla Anny Makowskiej-Cieleń

W  piątek, 21 grudnia o  godz. 12.00 przed siedzibą  Biblioteki Pedagogicznej WOM (przy ul. Łokietka 20a) zostanie odsłonięta  tablica pamiątkowa  poświęcona  wybitnej gorzowskiej regionalistce  i pedagogowi Annie Makowskiej-Cieleń. Na uroczystość zapraszają  Wojewódzki  Ośrodek Metodyczny  oraz kapituła nagrody  im. Janusza Słowika. 

Przesunięcie terminu konkursu plastycznego „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”

Biblioteka Pedagogiczna informuje, iż termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ” zostaje przedłużony do 21 grudnia. Ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż prac konkursowych odbędzie się w czytelni biblioteki 10 stycznia 2019 roku o godzinie 12.00.

Program MĄDRZY CYFROWI

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.

 

Spotkanie poświęcone pamięci nauczycielki Marii Rohozińskiej

 

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza na XI spotkanie z cyklu Galeria Lubuskich Pedagogów poświęcone pamięci nauczyciela – pioniera, społecznika Marii Rohozińskiej. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 15.30 w Czytelni Biblioteki (parter), ul. Łokietka 20a.

 

 

Nagroda za czytanie dzieciom

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała nagrodę  w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2017/2018.  

 

Sztukmistrzynie w bibliotekach - konkurs

Stowarzyszenie Zielona Grupa zaprasza do udziału w konkursie Sztukmistrzynie w bibliotekach. Konkurs skierowany do bibliotek z całej Polski. Bajki, broszura oraz skrzynka butai mogą trafić do waszych bibliotek. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 grudnia. Spośród zgłoszeń wytypujemy aż 15 bibliotek, do których trafi zestaw.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje


Biblioteka Pedagogiczna i jej filia w Sulęcinie w dniu 12 listopada 2018r. będą nieczynne.

Za utrudniania przepraszamy.

Wystawa „Radosna niepodległość”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Radosna niepodległość”, na której znajdą się prace podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa Wlkp. w ramach projektu „Radosna niepodległość”. Wernisaż odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 17.00  w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Nabór wniosków w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Przypominamy, że 20 listopada 2018 r. upływa termin składania przez organy prowadzące wniosków na rok 2019 w ramach “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

IV edycja ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza szkoły do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.

Okładki na szóstkę!

Do 20 listopada 2018 w Czytelni Głównej Biblioteki Pedagogicznej można oglądać okładki książek zaprojektowane przez uczniów Liceum Plastycznego. Uczniowie na zajęciach projektowania graficznego otrzymali zadanie – wykonać projekt okładki do książek zakupionych przez szkołę w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w dniach:


2 listopada (piątek) – 9.00-15.00

3 listopada (sobota) –  nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

Wernisaż w galerii na Mansardzie

Ceramiczne stwory,  malarskie pejzaże i fotografie będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej „Artystyczne Wakacje Barlinek  2018”, która zostanie otwarta w sobotę  27 października 2018 r. o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM.  Wystawę przygotowała pracownia plastyczna i fotograficzna Młodzieżowego Domu Kultury. Galeria Na Mansardzie mieści się  na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Łokietka 20a. 
 
 

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy  w roku szkolnym 2018/2019. Pierwsze spotkanie odbędzie się  5 listopada 2018 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

„Weekendowy Szlak Naukowy” w Bibliotece Pedagogicznej

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”, który odbędzie się w dniach 22-27 października 2018 r. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką, a także podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.

Szósta edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza uczniów do udziału w szóstej edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Informujemy, że w dniu 15 października 2018 r. (poniedziałek)
Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna do godz. 11.30.


Za utrudnienia przepraszamy.
 

Konkurs plastyczny „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”

Rok 2018 uchwałą Rady Ministrów został ogłoszony Rokiem Ireny Sendler.  Wpisując się w realizację licznych projektów edukacyjnych związanych z osobą Sprawiedliwej wśród Narodów Świata Biblioteka Pedagogiczna ogłasza konkurs plastyczny „Sprawiedliwa dzisiaj”.
 

III Lubuska Giełda Dobrych Praktyk. I Forum Kamishibai – edukacja w otwartej skrzynce

Regionalne Centrum Animacji Kultury we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w ramach programu Kultura Tędy organizuje po raz trzeci Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk. Odbędzie się ona 17 listopada w Gorzowie Wielkopolskim i zostanie poszerzona o I Forum Kamishibai-edukacja w otwartej skrzynce.

Książka na warsztat! O prowadzeniu kreatywnych zajęć na podstawie literatury dla dzieci

Biblioteka Narodowa zaprasza  16 – 17 października 2018 r. do udziału w dwudniowych warsztatach adresowanych do bibliotekarzy, nauczycieli bibliotekarzy oraz animatorów zainteresowanych wykorzystywaniem książki w organizacji kreatywnych zajęć dla młodego czytelnika.

Warsztaty edukacyjne „Kto ty jesteś? – obrazy i słowa na dziś”

Wpisując się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na warsztaty edukacyjne pt. „Kto ty jesteś? – obrazy i słowa na dziś”. Zajęcia przeznaczone są dla klas IV-VI SP, w terminie: 1-26.10.2018.

Klub Gier Planszowych – jesienne spotkanie

Wraz z końcem września, jesień przywitała nas chłodnymi dniami. Zrobiło się z tego powodu trochę smutno, bo jest to zapowiedź krótkich, zimnych dni, a trochę radośnie, bo będzie kiedy pograć w te wszystkie „nowe i stare” wciągające gry. 27 września 2018 (czwartek) o godz. 16.30 - zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Klubu Gier Planszowych mieszczącego się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Projekt „Zagraj w historię”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.,zaprasza szkoły podstawowe do wzięcia udziału w projekcie Zagraj w historię.
 

Spotkanie autorskie z poetką Aldoną Robak

Biblioteka Pedagogiczna WOM zaprasza na spotkanie autorskie z poetką Aldoną Robak. Spotkanie odbędzie się  27 września 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Studio Kulinarnym Gastronomika  przy ul. Wełniany Rynek 14-16.
 

Konkurs dla przedszkoli Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”

Zapraszamy przedszkola do udziału w konkursie plastycznym NARYSUJĘ TO, CO CZUJĘ. Czterdzieści pierwszych placówek, które zgłoszą chęć udziału, otrzyma od Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” po trzy zestawy książek.

Legendy gorzowskie

W środę (26 września) o godz. 12.00 w Galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM (przy ul. Łokietka 20a) odbędzie się uroczysty finał III Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”. Na konkurs zorganizowany przez SP 10 pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa nadesłano 97 prac wykonanych rożnymi technikami. Nagrody i wyróżnienia odbierze 26 autorów. Patronat medialny nad konkursem objęła TVP3 Gorzów Wlkp.

Ogólnopolska konferencja naukowa "Biblioteki multimożliwości. Nowe technologie i nowe przestrzenie"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat: Biblioteki multimożliwości. Nowe technologie i nowe przestrzenie.

 

Mirabelka- kiełkująca historia w 100licy

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza dzieci w wieku od 9 do 14 lat do wzięcia udziału w warsztatach „Mirabelka – kiełkująca historia” na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. Warsztaty odbędą się w dniach 8-12 października 2018 r.

Program CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE

Czytanie na drugie śniadanie jest całorocznym programem czytelniczym skierowanym do przedszkoli z Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego. Celem programu jest wspieranie rozwoju dziecka oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

 

Przedłużamy wakacje - wystawa postcrossingowa

Przedłużamy wakacje!

Zapraszamy wszystkich na wystawę kartek pocztowych przysyłanych przez sympatyków biblioteki z wakacyjnych podróży w ramach akcji "Postcrossing w bibliotece".

Na wystawie będzie można wygodnie usiąść na leżaku, poczytać książkę i zrelaksować się.

Wystawa będzie czynna od 14 do 28 września br. w godzinach otwarcia biblioteki.

                                                                                                          Ahoj!

Konferencja Fenomenalna Biblioteka 2018 - Express Yourself!

Konferencja Fenomenalna Biblioteka to cykl spotkań dla bibliotekarzy ceniących wszechstronny rozwój i wysoką jakość. Pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 2016 r., a jej tematem przewodnim była komunikacja. W tym roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu, którego hasłem jest Express Yourself. Konferencja odbędzie się w Łodzi w dniach 19–20 listopada 2018 r.

Finisaż w galerii „Na Mansardzie”

W sobotę, 22 września o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, odbędzie się finisaż wystawy rysunku i malarstwa wychowanków Pracowni Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury.

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy z północnej części woj. lubuskiego

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza na konferencję metodyczną dla nauczycieli bibliotekarzy „Biblioteka szkolna otwarta na technologie informacyjno-komunikacyjne”, która odbędzie się 28 sierpnia 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, ul. Sikorskiego 107, sala 110, I piętro.

 

Prosimy o elektroniczną  rejestrację na konferencję dostępną na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.: https://www.womgorz.edu.pl/index.php?view=news&news=1600

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

 

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej
w okresie wakacyjnym

 

16.07-17.08 – przerwa urlopowa

20.08-31.08 (poniedziałek-piątek) – 9.00-15.00

                          soboty – nieczynne

                            Za utrudnienia przepraszamy.

Akcja "Postcrossing w bibliotece"

Zapraszamy  do naszej wakacyjnej akcji "Postcrossing w bibliotece". Przez całe wakacje czekamy na Wasze kartki pocztowe z miejsc, w których będziecie wypoczywać, wysyłane  z bliskich i najdalszych zakątków świata.

We wrześniu z otrzymanych pocztówek zrobimy niepowtarzaną wystawę w bibliotece.

Nie trzeba być Czytelnikiem Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim aby wziąć udział w akcji. Liczymy, że listonosz będzie miał pełen worek niezwykłych kartek.

Osobom, które podadzą nam adres zwrotny, wyślemy pocztówkę z naszego miasta.

Zapraszamy!
 

Letnia wystawa malarstwa i rysunku

Od 2 lipca 2018 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, oglądać można prace plastyczne wykonane przez nastoletnich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Letnia wystawa zakończy się uroczystym finisażem w pierwszej połowie września.

II Mistrzostwa Gorzowa w Carcassonne

Grupa Spotkania Przy Grach Planszowych oraz Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w II Mistrzostwach Gorzowa w Carcassonne, które jednocześnie będą rundą eliminacyjną VIII Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się 16 czerwca 2018 (sobota) w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Łokietka 20 A (start 10:00).

Dziennikarskie żniwa w bibliotece

28 szkolnych redakcji wzięło udział w XIII Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

 

Inwentaryzacja zbiorów w Bibliotece Pedagogicznej

Uwaga!

Informujemy, że od 18 czerwca do 13 lipca 2018 w Bibliotece Pedagogicznej WOM odbywać się będzie inwentaryzacja zbiorów.

Udostępniane będą wyłącznie czasopisma oraz zbiory z Czytelni.

W tym czasie wypożyczenia zbiorów z magazynów bibliotecznych nie będą prowadzone. Możliwe będzie dokonywanie zwrotów materiałów wcześniej wypożyczonych.

Przepraszamy za utrudnienia.
 

Czytanie na drugie śniadanie

W XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ph. „Czytanie łączy” Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. chciałaby zachęcić przedszkola i żłobki z Gorzowa Wlkp. do włączenia się w akcję „Czytanie na drugie śniadanie”.

Nocny Szlak Kulturalny - O…BŁĘDNA biblioteka

Wszystkich przemierzających 2/3 czerwca gorzowski Nocny Szlak Kulturalny zapraszamy w gościnne progi Biblioteki Pedagogicznej WOM, przy ul. Łokietka  20 a. W tym roku proponujemy dla każdego coś obłędnego.
 

Noc Bibliotek 2018

Już po raz trzeci Biblioteka Pedagogiczna na Łokietka uczestniczy w Nocy Bibliotek, tegoroczna edycja jest pod hasłem "RzeczpospoCzyta", serdecznie zapraszamy do nas 8 czerwca o godz. 16:30 na polski film, który pół roku temu miał premierę kinową - „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej.