szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2018 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”.

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w drugim spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”. Szkolenie poświęcone będzie tworzeniu materiałów promocyjnych w programie Canva oraz prawu autorskiemu w praktyce szkolnej. Spotkanie odbędzie się 29 styczna 2018 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK w Bibliotece Pedagogicznej

Drodzy czytelnicy i sympatycy Biblioteki Pedagogicznej, Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie ogłasza WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej m.in. rodzinnych domach dziecka. Zbieramy książki do 24 lutego 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Książki można również wysyłać na adres Biblioteki.

Konkurs „Nakręć się na czytanie!”

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłasza konkurs czytelniczy dla rodzin z województwa lubuskiego pod nazwą „Nakręć się na czytanie!”

Gorzowianka nagrodzona za czytanie dzieciom!

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., znalazła się w gronie 13 laureatów konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przedświąteczne Spotkanie Klubu Gier Planszowych

W ten zimowy, przedświąteczny czas zapraszamy Wszystkich Graczy na ostatnie w 2017 roku spotkanie w Klubie Gier Planszowych. Niech to będzie chwila wytchnienia,  uśmiechu i beztroskich rozmów przy wspólnym - pełnym gier – stole. Spotkanie w Klubie Gier Planszowych odbędzie się w czwartek, 14 grudnia 2017  o godz. 16.30 w Bibliotece Pedagogicznej.

Program promocji czytelnictwa w bibliotece szkolnej ZSBiS w Gorzowie Wlkp.

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli wraz z młodzieżą na kolejną edycję programu promocji czytelnictwa w ZSBiS.

Konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku i Europejskie Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Szkolnych zapraszają nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ekstremalne czytanie”. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa poprzez zarejestrowanie obrazów ludzi czytających w ekstremalnych warunkach.
 

Nabytki BP kupione z funduszy uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna uzyskała środki na zakup książek i materiałów z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Zachęcamy do zapoznania się z listami zakupionych pozycji.

 

Andrzejki w Klubie Gier Planszowych

Najmilej spędza się deszczową, zimną jesień przy grach w gronie znajomych. Ku naszej radości, w bibliotece pojawiło się kilka kolejnych, obiecujących tytułów. W czwartek, 30 listopada 2017 o godz. 16.30 - zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w Klubie Gier Planszowych, mieszczącym się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Warsztaty filmowo-aktorskie

Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 zaprasza 1 grudnia 2017 na WARSZTATY FILMOWO – AKTORSKIE – TEORIA I PRAKTYKA dla uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz WARSZTATY FILMOZNAWCZE dla nauczycieli bibliotekarzy, wychowawców.

Wystawa z misiami

Misie są bohaterami bajek, filmów, książek. Mają też swoje święto 25 listopada, obchodzone od 15 lat na całym świecie. I właśnie w tym dniu 25 listopada o godz. 12.00 w Galerii Na Mansardzie zostanie otwarta wystawa „PodobaMiSie”, na której zaprezentowane będą prace plastyczne wykonane przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy  „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa” w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się 27 listopada 2017 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

Biblioteka Pedagogiczna na Targach Spędzania Wolnego Czasu

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego weźmie udział w Targach Spędzania Wolnego Czasu, które odbędą się  20 listopada 2017 roku w godzinach 14.30 -17.30 w Galerii Handlowej Manhattan. W ofercie Biblioteki Pedagogicznej znajdą się: Klub Gier Planszowych, Teatr Kamishibai , Klub „Zaprogramowani w Pedagogicznej” i Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”.
 

Jesienne Czytankowo

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11:00.
 

Ambasadorka z magiczną skrzynką

Maja Wilczewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, jest jedną z dwóch ambasadorek techniki Teatru Ilustracji Kamishibai w Polsce. Swoją przygodę rozpoczęła w 2013 roku. - Na jednym ze szkoleń dla bibliotekarzy zobaczyłam magiczną skrzynkę - wspomina. - I od razu się w niej zakochałam.
 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

 

Informujemy, że w dniu 31 października 2017 r. (wtorek)
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. i jej Filia w Sulęcinie
będą czynne w godz. 10.00-15.00

 Za utrudnienia przepraszamy.
 

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk „Strefa Doświadczenia”

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza animatorów, nauczycieli, społeczników, liderów i pasjonatów animacji i edukacji kulturowej na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk „Strefa Doświadczenia”, która odbędzie się w Międzyrzeczu.

Odwołane spotkanie Klubu Czytających Rodzin

Uwaga

Drodzy Klubowicze informujemy, że sobotnie (28.10.2017r.)
spotkanie Klubu Czytających Rodzin jest odwołane.

 

Artystyczne Wakacje Barlinek 2017

28 października (sobota) o godz.12.00 w Galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20a odbędzie się otwarcie wystawy poplenerowej „Artystyczne wakacje Barlinek 2017”, przygotowanej przez pracownię plastyczną i fotograficzną Młodzieżowego Domu Kultury. Będzie można zobaczyć malarstwo, ceramikę, fotografię.


Spotkanie Klubu Czytajacych Rodzin "Z czytaniem masz po drodze"

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się 28 października 2017 r. (sobota) o godz. 11:00.

 

Klub "Zaprogramowani w BP" zaprasza na zajęcia

Biblioteka Pedagogiczna serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat na zajęcia z podstaw programowania. Rodzicu! Jeżeli chcesz aby Twoje dziecko m.in. oswoiło się z technologią, gimnastykowało mózg oraz kreatywnie rozwiązywało problemy to zapisz je na zajęcia z programowania w Klubie Zaprogramowani w BP.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 9 listopada o godz. 16.00 w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy ul. Łokietka 20 a. Zajęcia są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 95 7216 138 lub 509 517 122.

Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie poświęcone pamięci nauczycieli Stefanii Jodko oraz Genowefie i Marianowi Rzeźniczkom

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza na X jubileuszowe spotkanie z cyklu Galeria Lubuskich Pedagogów poświęcone pamięci nauczycieli – pionierów Gorzowa Stefanii Jodko oraz małżeństwu Genowefie i Marianowi Rzeźniczkom. Spotkanie poświęcone rodom nauczycielskim odbędzie się 25 października 2017 r. o godz. 15.30 w Czytelni Biblioteki (parter), ul. Łokietka 20a.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w dniach
12 (czwartek) i 14 (sobota)
października 2017 r.
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp.
będzie nieczynna.

 

    Za utrudnienia przepraszamy.

Sieci współpracy i samokształcenia 2017/2018

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. i jej filia w Sulęcinie zapraszają do udziału w sieciach współpracy i samokształcenia nauczycieli. W roku szkolnym 2017/2018 przygotowaliśmy dla nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej 4 sieci.

 

Konkurs dla szkół - 3 edycja

Firma 2x3 S.A. po raz kolejny organizuje konkurs dla szkół z interaktywnymi nagrodami. Konkurs skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.


Internet nie tylko dla seniorów - kolejna edycja w BP

Rusza kolejna edycja zajęć komputerowych dla mieszkańców Gorzowa i okolic Internet nie tylko dla seniorów.

IV Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza nauczycieli bibliotekarzy szkolnych na IV Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pt. Biblioteka w świecie informacji.

Sieć współpracy i samokształcenie dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa” 2017/2018

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. w roku szkolnym 2017/2018 zaprasza podobnie jak w latach ubiegłych bibliotekarzy szkolnych do udziału w formie doskonalenia - sieci współpracy i samokształcenia nt. „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”.

Przygoda z teatrem Kamishibai

Od września w Teatrze im. Juliusza Osterwy będą się odbywały nowe zajęcia edukacyjne pt. Przygoda z teatrem Kamishibai. Pod orientalnie brzmiącą nazwą kryje się niezwykle ciekawa, stara japońska tradycja opowiadania historii za pomocą tekstu i stworzonych do niego kolorowych ilustracji, wsuwanych do małego drewnianego parawanu zwanego butai.

Stan bibliotek w Polsce w 2016 r.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem: Stan bibliotek w Polsce w 2016 r., opublikowanym na stronie internetowej lustrobiblioteki.pl.

Konkurs z gorzowskimi legendami

W środę (20 września) o godz. 12.00 w Galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej (przy ul. Łokietka 20a) odbędzie się uroczysty finał miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”, zorganizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa. Na konkurs nadesłano ponad 60 prac.

Zapraszamy.   

V edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy szkół ponadpodstawowych do udziału w eliminacjach V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Jej głównym celem jest rozbudzenie zainteresowań młodego pokolenia sprawami książki, informacji, kultury czytelniczej i bibliotek oraz zwrócenie uwagi na rolę kompetencji informacyjnych we współczesnym świecie.
Piąta edycja rozpoczyna się we wrześniu 2017 r.

Szczegóły na stronie internetowej przedsięwzięcia: www.olimpiadabii.uni.lodz.pl.

Finisaż w galerii Na Mansardzie

Pracownia plastyczna MDK i galeria Na Mansardzie Biblioteki Pedagogicznej WOM zapraszają na finisaż – zakończenie wystawy plastycznej pt. „Rysunek, malarstwo” grupy szkoleniowej STUDIUM. Finisaż odbędzie się 16 września (sobota ) o godz. 12:00 w galerii Na Mansardzie mieszczącej się na ostatnim piętrze kamienicy przy ulicy Łokietka 20a w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie zapraszamy.

Prośba o wypełnienie anonimowej ankiety

Szanowni Państwo,

Na prośbę pani Iwony Müller doradcy metodycznego ds. bibliotek szkolnych w Katowicach prosimy Państwa
o wypełnienie anonimowego, krótkiego formularza, dotyczącego umiejętności, przygotowania, predyspozycji i cech nauczyciela bibliotekarza.

Konkurs „Tysiąc powodów by czytać”

Zachęcamy gorzowskie szkoły do udziału w konkursie „Tysiąc powodów by czytać”. Każdego roku 10 placówek wyłonionych w specjalnym konkursie otrzymuje tysiąc wybranych przez siebie książek!

 

II Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy - Biblioteka salonem szkoły

Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi zaprasza na II Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli Bibliotekarzy — Biblioteka salonem szkoły, który odbędzie się w dniach 29-30 września 2017 r. w Łodzi. Celem Zjazdu jest prezentacja działań i pomysłów służących zachęceniu uczniów do korzystania z oferty biblioteki szkolnej.

Zmiana godzin pracy Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie

Informujemy, że od 1 września 2017 r. ulegają zmianie godziny pracy Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie:

poniedziałek, środa: 10.00-15.00

wtorek, czwartek, piątek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-13.00

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w dniach:

1  IX – 9.00 - 15.00
2  IX – nieczynna

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Konferencja bibliotekarzy 2017

- Wielu nauczycieli boi się komiksów, lekceważy je, tymczasem komiks znakomicie sprawdza się w szkole i bibliotece  - mówił dr Tomasz Żaglewskim z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na konferencji metodycznej „Opowiadanie obrazem w kontekście edukacji czytelniczej”,  która się odbyła 28 sierpnia 2017 roku w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza na konferencję metodyczną dla nauczycieli bibliotekarzy z powiatów: Gorzów Miasto, Gorzów ziemski, Międzyrzecz, Słubice, Strzelce Kraj. – Drezdenko, Sulęcin, Świebodzin., która odbędzie się 28 sierpnia 2017 r. w Akademii Jakuba z Paradyża, ul. Chopina 52, bud. 8, sala 103  w godz. 10.00 – 13.00. 
zgodnie z harmonogramem(pobierz)

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji.

Obowiązuje rejestracja: https://womgorz.edu.pl/index_new.php?svc=rejestracja&act=knf&id=37

Rysunek i malarstwo w galerii "Na Mansardzie"

Latem w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, oglądać można prace plastyczne, wykonane przez nastoletnich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury.

Program ,,PoczytajMy” organizowany przez CEO

Przyłącz się do ponad 450 szkół biorących udział w ogólnopolskim programie ,,PoczytajMy”!
W ramach programu ,,PoczytajMy” młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.

Bibliografia zawartości czasopisma „TRENDY” za lata 2005-2016

Internetowe czasopismo edukacyjne TRENDY ukazuje się od 2005 roku jako nowoczesne czasopismo poświęcone polskiej edukacji. Wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, prezentując nowatorskie teorie i praktyczne rozwiązania oraz europejskie i światowe trendy w dziedzinie efektywnego nauczania i uczenia się.

Bibliografia zawartości czasopisma „TRENDY” za lata 2005-2016 oraz tradycyjna wersja czasopisma dostępne są również w Bibliotece Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wlkp.

Zmiana godzin pracy Biblioteki Pedagogicznej i jej filii w Sulęcinie w okresie wakacyjnym

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej i jej filii w Sulęcinie
w okresie wakacyjnym

24.06 (sobota) - nieczynne
26.06-14.07 (poniedziałek-piątek) – 9.00-15.00
17.07-15.08 – przerwa urlopowa
16.08-31.08 (poniedziałek-piątek) – 9.00-15.00
soboty – nieczynne

                     Za utrudnienia przepraszamy.

 

XIV Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

13 czerwca obchodziliśmy XIV Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek organizowane przez Fundację Bookcrossing Polska. Idea Święta narodziła się w 2003 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa.
Z tej okazji z inicjatywy gorzowskiej radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz i Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. utworzono półkę bookcrossingową na przystanku autobusowym przy ul. Jagiełły obok byłej Przemysłówki.

 

Konkurs dla bibliotek

Wszystkie biblioteki zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest upowszechnienie wybitnych dzieł literackich, promowanie czytelnictwa oraz wykorzystanie multimediów w procesie kształcenia literackiego. Nagrodą w konkursie jest Magiczny Dywan.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w dniu 16 czerwca 2017 r. (piątek)
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp.
będzie czynna w godz. 10.00 – 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Otwarcie wystawy w Bibliotece Pedagogicznej „Kopia nieidealna” grupy fotograficznej fCzasowicze

10 czerwca 2017 r. o godz. 20.00 w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy ul. Łokietka 20 a w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego zostanie otwarta wystawa „Kopia nieidealna, czyli wystawa fotograficzna grupy fCzasowicze”. Prace są  oryginalnymi interpretacjami fotograficznymi wybranych obrazów i kadrów filmowych grup kreatywnych Gorzowian.

 

 

ANKIETA

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. zwraca się z prośbą do nauczycieli bibliotekarzy z północnej części woj. lubuskiego o wypełnienie anonimowej ankiety, której celem jest poznanie opinii bibliotekarzy nt. przydatności wykorzystania UKD w katalogu komputerowym biblioteki szkolnej.

Ankieta będzie aktywna do 22 czerwca 2017 r.

Prosimy o wypełnienie formularza internetowego, który znajduje się poniżej
ANKIETA

 

Dziennikarskie żniwa w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

- Aby uczniowie chcieli pisać,  trzeba im stworzyć przyjazną atmosferę.  Najważniejsze, aby  nie siedzieli w szkolnych ławkach - mówiła Paulina Maszkowska,  opiekunka dwóch gorzowskich gazetek szkolnych „Sobusia” i „Poliestera”, nagrodzonych podczas XII edycji Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego w roku szkolnym 2016/2017.

 

Nocny Szlak Kulturalny w Bibliotece Pedagogicznej

Wszystkich przemierzających gorzowski Nocny Szlak Kulturalny zapraszamy w gościnne progi Biblioteki Pedagogicznej WOM, która już po raz czwarty ma przyjemność być widocznym miejscem na kulturalnej mapie naszego miasta.

Dziennikarskie żniwa w bibliotece

37 szkolnych redakcji wzięło udział w XII Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 13.00 będzie już wiadomo, która z gazetek  zostanie nagrodzona. Czy  tytuł laureata przypadnie debiutantom, czy też laureatom poprzednich edycji konkursu?

Warsztaty „Projekt w pracy bibliotekarza”

Fundacja Normalne Miasto-Fenomen oraz Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu zapraszają na warsztaty dla bibliotekarzy „Projekt w pracy bibliotekarza”. Warsztaty odbędą się w dwóch częściach 5 i 12 czerwca 2017 r. w godz. 9:00-12:45 w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu, ul. Jagiellońska 2.

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 3 – 10 czerwca 2017 r.

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. z okazji OTCD proponuje m.in. spotkania czytelnicze dla uczniów i przedszkolaków z ciekawymi i znanymi osobami, pokaz filmu w ramach Nocy Bibliotek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” oraz wiele innych atrakcji. Nasz zaczytany tydzień rozpoczynamy sobotnim spotkaniem Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”.

 

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

„Biblioteka.  Oczywiście!”  to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek oraz motyw przewodni imprez, które odbywają się od 8 do 15 maja w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Program jest bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Na uczestników czekają m.in. warsztaty plastyczne, zajęcia komputerowe, escape room oraz pokaz filmu. Będzie też można za darmo otrzymać książkę… w tramwaju lub w parku.

Zapraszamy!

Amelka w finale Wielkiej Ligi!

Amelka Wiśniewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, zakwalifikowała się do finału  ogólnopolskiego projektu „Wielka Liga Czytelników”.

 

Gorzów w różowych okularach

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza na pokaz filmu pt. „Gorzów w różowych okularach” cz. II w reż. Dominiki Muniak-Szadej, który odbędzie się 15 maja 2017 r. o godz. 12.00 (poniedziałek) w Czytelni Biblioteki, ul. Łokietka 20 a.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w dniach:  6, 13, 20, 27 maja 2017 r. (soboty)
Biblioteka Pedagogiczna będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Gazetki po raz dwunasty! Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego