szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« luty 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Koci wernisaż w Bibliotece Pedagogicznej

W najbliższą sobotę (16 lutego) o godz. 12.00 w galerii Na Mansardzie, mieszczącej w Bibliotece Pedagogicznej (przy ul. Łokietka 20 a ) z okazji Światowego Dnia Kota zostanie otwarta wystawa „Od Filemona do Behemota”.

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018

Zarząd Okręgu SBP w Zielonej Górze informuje o rozpoczęciu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna WOM przy ul. Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny  bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Działajmy razem.

Finał projektu „Zagraj w historię”

30 stycznia 2019 roku (środa) o godzinie 11.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM nastąpi finał projektu ph. Zagraj w historię.  11 laureatów turniejów szkolnych ze szkół podstawowych z całego województwa zasiądzie do rozgrywki gry Niepodległa. Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie w ramach lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

IV Przerwa na czytanie - ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka.

Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. dla Mai Wilczewskiej

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Mai Wilczewskiej otrzymania stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. w kategorii animacja i edukacja kulturalna.

Relacja z wręczenia stypendiów na stronie:http://www.gorzow.pl/PL/3235/6554/Wreczono_stypendia_artystyczne/k/

 

Osobowość Roku 2018

Serdecznie zapraszamy do głosowania na naszą koleżankę Anię Giniewską, która została nominowana przez redakcję „Gazety Lubuskiej” do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Kultura.
Glosować można wysyłając SMS
LOK.3
na numer 72355
Koszt 2.49 zł
https://gazetalubuska.pl/p/kandydat/anna-giniewska%2C402683/

IV Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

Szanowni Państwo

informujemy, że 15 stycznia 2019 roku, Komitet Organizacyjny Wielkiej Ligi Czytelników dokonał wyboru książek do etapu powiatowego, który odbędzie się 28 lutego br. Tytuły książek to: dla klasy 1-4 : J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" (całość) dla klasy 5-8: Z. Nienacki: "Niesamowity dwór" (całość)


Życzymy wielu ciekawych przygód z literackimi bohaterami.

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w okresie ferii zimowych

 

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej
w okresie ferii zimowych
(14-27 I 2019)


pon. – pt.  godz. 9.00 – 15.00
soboty – nieczynna

Podsumowanie konkursu SPRAWIEDLIWA DZISIAJ

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na finał konkursu SPRAWIEDLIWA DZISIAJ. Wernisaż połączony z  wręczeniem nagród odbędzie się 10 stycznia (czwartek) 2019 roku o godzinie 12.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Planszogranie w bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i Klub Gier Planszowych działający przy bibliotece zaprasza dzieci i młodzież na PLANSZOGRANIE W BIBLIOTECE. Spotkania będą się odbywać w dniach 14-18 stycznia br. w godz. 11-14.

Przyjdź-graj-baw się!

 

Tablica odsłonięta

W piątek, 21 grudnia 2018 roku w drugą rocznicę śmierci Anny Makowskiej-Cieleń na ścianie Biblioteki Pedagogicznej  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego (przy ul. Łokietka 20 a) odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą jej pamięci. 

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w okresie świątecznym ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej

22 XII – 26 XII – nieczynne

27 XII – 28 XII – 9.00-15.00

29 XII (sobota)  – nieczynne

31 XII – 9.00-12.00

Tablica dla Anny Makowskiej-Cieleń

W  piątek, 21 grudnia o  godz. 12.00 przed siedzibą  Biblioteki Pedagogicznej WOM (przy ul. Łokietka 20a) zostanie odsłonięta  tablica pamiątkowa  poświęcona  wybitnej gorzowskiej regionalistce  i pedagogowi Annie Makowskiej-Cieleń. Na uroczystość zapraszają  Wojewódzki  Ośrodek Metodyczny  oraz kapituła nagrody  im. Janusza Słowika. 

Przesunięcie terminu konkursu plastycznego „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”

Biblioteka Pedagogiczna informuje, iż termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ” zostaje przedłużony do 21 grudnia. Ogłoszenie wyników, uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż prac konkursowych odbędzie się w czytelni biblioteki 10 stycznia 2019 roku o godzinie 12.00.

Program MĄDRZY CYFROWI

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.

 

Spotkanie poświęcone pamięci nauczycielki Marii Rohozińskiej

 

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza na XI spotkanie z cyklu Galeria Lubuskich Pedagogów poświęcone pamięci nauczyciela – pioniera, społecznika Marii Rohozińskiej. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 15.30 w Czytelni Biblioteki (parter), ul. Łokietka 20a.

 

 

Nagroda za czytanie dzieciom

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała nagrodę  w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2017/2018.  

 

Sztukmistrzynie w bibliotekach - konkurs

Stowarzyszenie Zielona Grupa zaprasza do udziału w konkursie Sztukmistrzynie w bibliotekach. Konkurs skierowany do bibliotek z całej Polski. Bajki, broszura oraz skrzynka butai mogą trafić do waszych bibliotek. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 grudnia. Spośród zgłoszeń wytypujemy aż 15 bibliotek, do których trafi zestaw.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje


Biblioteka Pedagogiczna i jej filia w Sulęcinie w dniu 12 listopada 2018r. będą nieczynne.

Za utrudniania przepraszamy.

Wystawa „Radosna niepodległość”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Radosna niepodległość”, na której znajdą się prace podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Gorzowa Wlkp. w ramach projektu „Radosna niepodległość”. Wernisaż odbędzie się 23 listopada (piątek) o godz. 17.00  w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Nabór wniosków w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Przypominamy, że 20 listopada 2018 r. upływa termin składania przez organy prowadzące wniosków na rok 2019 w ramach “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

IV edycja ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza szkoły do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników.

Okładki na szóstkę!

Do 20 listopada 2018 w Czytelni Głównej Biblioteki Pedagogicznej można oglądać okładki książek zaprojektowane przez uczniów Liceum Plastycznego. Uczniowie na zajęciach projektowania graficznego otrzymali zadanie – wykonać projekt okładki do książek zakupionych przez szkołę w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej w dniach:


2 listopada (piątek) – 9.00-15.00

3 listopada (sobota) –  nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

Wernisaż w galerii na Mansardzie

Ceramiczne stwory,  malarskie pejzaże i fotografie będzie można obejrzeć na wystawie poplenerowej „Artystyczne Wakacje Barlinek  2018”, która zostanie otwarta w sobotę  27 października 2018 r. o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie” Biblioteki Pedagogicznej WOM.  Wystawę przygotowała pracownia plastyczna i fotograficzna Młodzieżowego Domu Kultury. Galeria Na Mansardzie mieści się  na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Łokietka 20a. 
 
 

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy  w roku szkolnym 2018/2019. Pierwsze spotkanie odbędzie się  5 listopada 2018 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

„Weekendowy Szlak Naukowy” w Bibliotece Pedagogicznej

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w „Weekendowym Szlaku Naukowym”, który odbędzie się w dniach 22-27 października 2018 r. Celem akcji jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką, a także podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.

Szósta edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza uczniów do udziału w szóstej edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Informujemy, że w dniu 15 października 2018 r. (poniedziałek)
Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna do godz. 11.30.


Za utrudnienia przepraszamy.
 

Konkurs plastyczny „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”

Rok 2018 uchwałą Rady Ministrów został ogłoszony Rokiem Ireny Sendler.  Wpisując się w realizację licznych projektów edukacyjnych związanych z osobą Sprawiedliwej wśród Narodów Świata Biblioteka Pedagogiczna ogłasza konkurs plastyczny „Sprawiedliwa dzisiaj”.
 

III Lubuska Giełda Dobrych Praktyk. I Forum Kamishibai – edukacja w otwartej skrzynce

Regionalne Centrum Animacji Kultury we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w ramach programu Kultura Tędy organizuje po raz trzeci Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk. Odbędzie się ona 17 listopada w Gorzowie Wielkopolskim i zostanie poszerzona o I Forum Kamishibai-edukacja w otwartej skrzynce.

Książka na warsztat! O prowadzeniu kreatywnych zajęć na podstawie literatury dla dzieci

Biblioteka Narodowa zaprasza  16 – 17 października 2018 r. do udziału w dwudniowych warsztatach adresowanych do bibliotekarzy, nauczycieli bibliotekarzy oraz animatorów zainteresowanych wykorzystywaniem książki w organizacji kreatywnych zajęć dla młodego czytelnika.

Warsztaty edukacyjne „Kto ty jesteś? – obrazy i słowa na dziś”

Wpisując się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na warsztaty edukacyjne pt. „Kto ty jesteś? – obrazy i słowa na dziś”. Zajęcia przeznaczone są dla klas IV-VI SP, w terminie: 1-26.10.2018.

Klub Gier Planszowych – jesienne spotkanie

Wraz z końcem września, jesień przywitała nas chłodnymi dniami. Zrobiło się z tego powodu trochę smutno, bo jest to zapowiedź krótkich, zimnych dni, a trochę radośnie, bo będzie kiedy pograć w te wszystkie „nowe i stare” wciągające gry. 27 września 2018 (czwartek) o godz. 16.30 - zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Klubu Gier Planszowych mieszczącego się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Projekt „Zagraj w historię”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.,zaprasza szkoły podstawowe do wzięcia udziału w projekcie Zagraj w historię.
 

Spotkanie autorskie z poetką Aldoną Robak

Biblioteka Pedagogiczna WOM zaprasza na spotkanie autorskie z poetką Aldoną Robak. Spotkanie odbędzie się  27 września 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Studio Kulinarnym Gastronomika  przy ul. Wełniany Rynek 14-16.
 

Konkurs dla przedszkoli Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”

Zapraszamy przedszkola do udziału w konkursie plastycznym NARYSUJĘ TO, CO CZUJĘ. Czterdzieści pierwszych placówek, które zgłoszą chęć udziału, otrzyma od Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” po trzy zestawy książek.

Legendy gorzowskie

W środę (26 września) o godz. 12.00 w Galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM (przy ul. Łokietka 20a) odbędzie się uroczysty finał III Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”. Na konkurs zorganizowany przez SP 10 pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa nadesłano 97 prac wykonanych rożnymi technikami. Nagrody i wyróżnienia odbierze 26 autorów. Patronat medialny nad konkursem objęła TVP3 Gorzów Wlkp.

Ogólnopolska konferencja naukowa "Biblioteki multimożliwości. Nowe technologie i nowe przestrzenie"

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat: Biblioteki multimożliwości. Nowe technologie i nowe przestrzenie.

 

Mirabelka- kiełkująca historia w 100licy

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza dzieci w wieku od 9 do 14 lat do wzięcia udziału w warsztatach „Mirabelka – kiełkująca historia” na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. Warsztaty odbędą się w dniach 8-12 października 2018 r.

Program CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE

Czytanie na drugie śniadanie jest całorocznym programem czytelniczym skierowanym do przedszkoli z Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego. Celem programu jest wspieranie rozwoju dziecka oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

 

Przedłużamy wakacje - wystawa postcrossingowa

Przedłużamy wakacje!

Zapraszamy wszystkich na wystawę kartek pocztowych przysyłanych przez sympatyków biblioteki z wakacyjnych podróży w ramach akcji "Postcrossing w bibliotece".

Na wystawie będzie można wygodnie usiąść na leżaku, poczytać książkę i zrelaksować się.

Wystawa będzie czynna od 14 do 28 września br. w godzinach otwarcia biblioteki.

                                                                                                          Ahoj!

Konferencja Fenomenalna Biblioteka 2018 - Express Yourself!

Konferencja Fenomenalna Biblioteka to cykl spotkań dla bibliotekarzy ceniących wszechstronny rozwój i wysoką jakość. Pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 2016 r., a jej tematem przewodnim była komunikacja. W tym roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu, którego hasłem jest Express Yourself. Konferencja odbędzie się w Łodzi w dniach 19–20 listopada 2018 r.

Finisaż w galerii „Na Mansardzie”

W sobotę, 22 września o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, odbędzie się finisaż wystawy rysunku i malarstwa wychowanków Pracowni Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury.

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy z północnej części woj. lubuskiego

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza na konferencję metodyczną dla nauczycieli bibliotekarzy „Biblioteka szkolna otwarta na technologie informacyjno-komunikacyjne”, która odbędzie się 28 sierpnia 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, ul. Sikorskiego 107, sala 110, I piętro.

 

Prosimy o elektroniczną  rejestrację na konferencję dostępną na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.: https://www.womgorz.edu.pl/index.php?view=news&news=1600

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

 

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej
w okresie wakacyjnym

 

16.07-17.08 – przerwa urlopowa

20.08-31.08 (poniedziałek-piątek) – 9.00-15.00

                          soboty – nieczynne

                            Za utrudnienia przepraszamy.

Akcja "Postcrossing w bibliotece"

Zapraszamy  do naszej wakacyjnej akcji "Postcrossing w bibliotece". Przez całe wakacje czekamy na Wasze kartki pocztowe z miejsc, w których będziecie wypoczywać, wysyłane  z bliskich i najdalszych zakątków świata.

We wrześniu z otrzymanych pocztówek zrobimy niepowtarzaną wystawę w bibliotece.

Nie trzeba być Czytelnikiem Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim aby wziąć udział w akcji. Liczymy, że listonosz będzie miał pełen worek niezwykłych kartek.

Osobom, które podadzą nam adres zwrotny, wyślemy pocztówkę z naszego miasta.

Zapraszamy!
 

Letnia wystawa malarstwa i rysunku

Od 2 lipca 2018 w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u, oglądać można prace plastyczne wykonane przez nastoletnich artystów z Młodzieżowego Domu Kultury. Letnia wystawa zakończy się uroczystym finisażem w pierwszej połowie września.

II Mistrzostwa Gorzowa w Carcassonne

Grupa Spotkania Przy Grach Planszowych oraz Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w II Mistrzostwach Gorzowa w Carcassonne, które jednocześnie będą rundą eliminacyjną VIII Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się 16 czerwca 2018 (sobota) w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Łokietka 20 A (start 10:00).

Dziennikarskie żniwa w bibliotece

28 szkolnych redakcji wzięło udział w XIII Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

 

Inwentaryzacja zbiorów w Bibliotece Pedagogicznej

Uwaga!

Informujemy, że od 18 czerwca do 13 lipca 2018 w Bibliotece Pedagogicznej WOM odbywać się będzie inwentaryzacja zbiorów.

Udostępniane będą wyłącznie czasopisma oraz zbiory z Czytelni.

W tym czasie wypożyczenia zbiorów z magazynów bibliotecznych nie będą prowadzone. Możliwe będzie dokonywanie zwrotów materiałów wcześniej wypożyczonych.

Przepraszamy za utrudnienia.
 

Czytanie na drugie śniadanie

W XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ph. „Czytanie łączy” Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. chciałaby zachęcić przedszkola i żłobki z Gorzowa Wlkp. do włączenia się w akcję „Czytanie na drugie śniadanie”.

Nocny Szlak Kulturalny - O…BŁĘDNA biblioteka

Wszystkich przemierzających 2/3 czerwca gorzowski Nocny Szlak Kulturalny zapraszamy w gościnne progi Biblioteki Pedagogicznej WOM, przy ul. Łokietka  20 a. W tym roku proponujemy dla każdego coś obłędnego.
 

Noc Bibliotek 2018

Już po raz trzeci Biblioteka Pedagogiczna na Łokietka uczestniczy w Nocy Bibliotek, tegoroczna edycja jest pod hasłem "RzeczpospoCzyta", serdecznie zapraszamy do nas 8 czerwca o godz. 16:30 na polski film, który pół roku temu miał premierę kinową - „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej.

Książki na Kwadracie

Kilkaset książek pojawi się w najbliższy poniedziałek, 14 maja na ławkach na gorzowskim Kwadracie. Każdy przechodzień mógł sobie wybrać jedną, a nawet kilka i za darmo wziąć do domu. A wszystko w ramach akcji bookcrossingowej, zorganizowanej przez gorzowską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Gra przestrzenna „Odkryj II RP”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w grze przestrzennej Odkryj II RP. Wydarzenie odbywa się w ramach „Lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania  przez Polskę niepodległości” we współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Do rozgrywki zapraszamy uczniów klas siódmych szkół podstawowych, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Wernisaż „Na Mansardzie”

Trwają obchody Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej (przy ul. Łokietka 20 a) zostanie otwarta w czwartek, 10 maja o godz. 16.00 wystawa malarstwa i ilustracji książkowych  Aleksandry Kujawskiej.  

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „Kultura czytelnicza młodego pokolenia”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowej konferencji z cyklu "Kultura czytelnicza młodego pokolenia", która odbędzie się w dniach 24-25 września 2018 r. w Łodzi.

Wydarzenie to, organizowane przez Katedrę Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego, Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Miasta Łodzi oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, co dwa lata gromadzi teoretyków, praktyków i ekspertów zainteresowanych rolą mediów w życiu dziecka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Konferencji: http://konfkbin.uni.lodz.pl/.

Piknik z książką

Serdecznie zapraszamy członków lubuskich Klubów Czytających Rodzin oraz wszystkich innych zainteresowanych na rodzinny piknik z książką.

Spotkanie ma służyć integracji i dobrej zabawie z książką w tle.

 

Piknik odbędzie się 12 maja br. o godz. 12 przed Filharmonią Gorzowską.
 

Dla przybyłych moc atrakcji :)

Zabawy i nagrody.

Zapraszamy.

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w BP

„(Do) Wolność Czytania” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek oraz motyw przewodni imprez, które odbywają się od 8 do 15 maja w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Program jest bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Na uczestników czekają m.in. wystawa malarstwa 14 letniej Aleksandry Kujawskiej, zajęcia komputerowe, escape room oraz historyczna gra przestrzenna. Będzie też można za darmo otrzymać książkę… w autobusie lub w parku. Zapraszamy!

 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Godziny Pracy Biblioteki Pedagogicznej w dniach:

28 kwietnia (sobota) i 1,3 maja nieczynne

2, 4 maja – 9.00 – 15.00

5 maja (sobota) – 9.00 – 13.00

                          12, 19, 26 maja (soboty) – nieczynne

                            Za utrudnienia przepraszamy.

Ankieta dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z województwa lubuskiego do wypełnienia ankiety, która pozwoli nam ustalić potrzeby edukacyjne bibliotekarzy i przygotować ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Ankieta będzie aktywna do 7 maja 2018 r.

Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, 
                  której adres znajduje się poniżej
 

        ANKIETA

Projekt szkoleniowy on-line dla nauczycieli bibliotekarzy

Serwis EBP SBP wspólnie z firmą Microsoft zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w darmowym projekcie szkoleniowym realizowanym on-line.

Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

Miesięcznik "Biblioteka w Szkole" zaprasza do wzięcia udziału w III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce Jak nie czytam, jak czytam, która odbędzie się 8 czerwca w całym kraju.

Wiosenna wystawa

W sobotę, 14 kwietnia o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie”  przy ul. Łokietka 20a zostanie otwarta pokonkursowa wystawa „Wiosenne tradycje”.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych.

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.
 

Niebieski wernisaż

6 kwietnia 2018 o godz. 10.00 w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy ul. Łokietka 20a zostanie otwarta wystawa „My wśród was”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Na wystawie znajdą się prace wykonane różnymi technikami plastycznymi przez podopiecznych gorzowskiego Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem oraz Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z Autyzmem.

Biblioteka Pedagogiczna informuje

Informujemy, że w okresie Świąt Wielkanocnych ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej i jej Filii w Sulęcinie.

30 III (Wielki Piątek)  –  9.00 - 12.00

31 III (Wielka Sobota)
  –  nieczynne

2 IV (Poniedziałek Wielkanocny)  –  nieczynne

              Za utrudnienia przepraszamy.

Gazetki po raz trzynasty! Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego

Do 8 maja 2018 r. można przesyłać zgłoszenia na trzynastą edycję Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: gazetki szkół podstawowych, gazetki gimnazjów i gazetki szkół ponadgimnazjalnych.

Ogólnopolska Konferencja Bibliotekarzy "Biblioteka w obliczu wyzwań XXI wieku"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotekarzy Biblioteka w obliczu wyzwań XXI wieku, która odbędzie się 20 kwietna 2018 r. w Warszawie.

 

Szkolenie "Bezpieczne funkcjonowanie w mediach społecznościowych"

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych, nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych ds. edukacji czytelniczej i medialnej oraz informatycznej na szkolenie Bezpieczne funkcjonowanie w mediach społecznościowych.

Miasto namalowane

„Miasto tlące się… we mnie” to tytuł  wystawy Katarzyny Wolińskiej, która zostanie otwarta 22 marca o godz. 17 w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy u. Łokietka 20a. Artystka zaprezentuje kilkanaście gorzowskich pejzaży namalowanych olejami i akrylami.   
 

Stan czytelnictwa w Polsce w 2017 - 38% Polaków czyta książki

Co najmniej jedną książkę w ciągu roku przeczytało 38% Polaków – dowiadujemy się z najnowszych badań Biblioteki Narodowej, które opublikowano w czwartek 15 marca.

III PRZERWA NA CZYTANIE - zgłoś szkołę

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

Warsztaty "Hymn Polski - poznaj i pokochaj" w Bibliotece Pedagogicznej

W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. zaprasza na warsztaty pt. HYMN POLSKI - POZNAJ I POKOCHAJ.

 

Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2018 - 15. Wystawa Krajowa

Zapraszamy bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy 2018 - 15.Wystawa Krajowa. Celem przeglądu jest ukazanie bogatszego obrazu środowiska bibliotekarzy. Wystawa nie jest konkursem.

Otwarte śniadanie w sieci. Zapraszamy na cyfrową konferencję edukacyjną!

Koalicja Otwartej Edukacji wraz z partnerami zaprasza na cyfrową konferencję"Otwarte śniadanie w sieci". Spotkaj się z nami i siódemką ekspertów oraz ekspertek z okazji międzynarodowych obchodów Tygodnia Otwartej Edukacji. 17 marca od godz.10.00 do 15.00 będziemy rozmawiać – między innymi – o otwartych, edukacyjnych wideo, odwróconej klasie, dostępności, nauce obywatelskiej i Snapchacie w szkole.

Konferencja jest bezpłatna, ale liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona, dlatego zapisz się już dziś!

1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów - wystawa

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zaprasza na wystawę wybitnego grafika i ilustratora komiksów Henninga Wagenbretha, na której zaprezentowanych zostanie 20 plakatów do książki „1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów”.

Kosmiczne czytanie - urodziny nie z tego świata

Serdecznie zapraszamy na "Kosmiczne czytanie - urodziny nie z tego świata!". Za tą nazwą kryje się niepowtarzalne spotkanie wszystkich sympatyków Klubu Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo", które odbędą się 24 lutego 2018 r. o godz 11:00 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20a.

Ogólnopolska Konferencja Bibliotekarzy "Biblioteka w obliczu wyzwań XXI wieku"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotekarzy Biblioteka w obliczu wyzwań XXI wieku, która odbędzie się 20 kwietna 2018 r. w Warszawie.

 

Weź udział w projekcie „Nasza Mała Biblioteka”

Rozpoczyna się druga edycja projektu Nasza Mała Biblioteka. Jest to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami.


Wystawa plakatów Janoscha

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie zaprasza na wystawę 20 plakatów autorstwa Janoscha pt. „Opowieść Janoscha o Misiu i Tygrysku”. Prace wzbogacone są różnymi polskimi wydaniami książek o Misiu i Tygrysku.
Wystawę można ogladać od 5 do 28 lutego 2018 r. w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego przy ul. Łokietka 20 a.

Serdecznie zapraszamy.

Biblioteka Pedagogiczna informuje o zmianie godzin pracy

Godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej
w okresie ferii zimowych
(12-24 II 2018)


Biblioteka Pedagogiczna Gorzów

pon. – pt.  godz. 9.00 – 15.00
sobota – nieczynna


                         Filia w Sulęcinie

                      pon. – pt.  godz. 10.00 – 15.00
                       sobota – nieczynna 

Spotkanie informacyjne dotyczące działalności Klubu Czytających Rodzin

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i innych zainteresowanych działalnością Klubów Czytających Rodzin na spotkanie informacyjne, w którym przedstawiciele gorzowskich Klubów podzielą się z wami swoim doświadczeniem, powiedzą jak założyć KCR i co robić na spotkaniach.

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2018 r. o godz. 16:30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Łokietka 20 a.
Obowiązują zapisy: rodzinaczyta.gorzow@gmail.com

Więcej informacji pod nr tel. tel. (95) 721-61-35, lub bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl

Koordynator spotkania: Anna Giniewska
 

Gropius - producent wyposażenia dla bibliotek

Zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową GROPIUS hop! biblioteka, która nie tylko oferuje wyposażenie i artykuły dla bibliotek, ale również publikuje artykuły dotyczące funkcjonowania i promocji biblioteki.

GROPIUS m.in. projektuje wnętrza i wyposażenie bibliotek, produkuje wszelkie druki biblioteczne, sprzedaje wszystko to, co jest niezbędne bibliotekarzom w ich codziennej pracy i co jest sprawdzonym i uznanym na świecie produktem oraz opracowuje i publikuje wydawnictwa branżowe.

Wystawa fotograficzna „Gorzów wczoraj i dziś”

Do 10 marca 2018 roku można oglądać wystawę fotograficzną „Gorzów wczoraj i dziś” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej. Fotografie prezentują członkowie grupy fotograficznej „Azyl Art”.

Bezpieczny Internet w Bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna WOM przy ul. Łokietka 20 a w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny przyłącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Tworzymy kulturę szacunku w sieci.

 

Wystawa fotograficzna „Gorzów wczoraj - dziś”

W piątek, 2 lutego o godz. 17.00 w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej WOM  zostanie otwarta wystawa „Gorzów wczoraj i dziś” Grupy Fotograficznej „Azyl Art". Na zdjęciach archiwalnych i nowych będzie można zobaczyć jak zmieniało się miasto przez kilkadziesiąt lat.
 

Nowy Rok z Klubem Gier Planszowych

Zima to idealna pora roku dla graczy.  Jeśli leje deszcz - mamy więcej czasu na granie. Pada śnieg? - wspaniale, możemy wybrać się na narty, łyżwy, sanki; pójść na długi spacer, a po powrocie wypić rozgrzewającą herbatę i cieszyć się kolejną rozgrywką ulubionej planszówki.

Drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”.

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w drugim spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”. Szkolenie poświęcone będzie tworzeniu materiałów promocyjnych w programie Canva oraz prawu autorskiemu w praktyce szkolnej. Spotkanie odbędzie się 29 styczna 2018 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK w Bibliotece Pedagogicznej

Drodzy czytelnicy i sympatycy Biblioteki Pedagogicznej, Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie ogłasza WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej m.in. rodzinnych domach dziecka. Zbieramy książki do 24 lutego 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Książki można również wysyłać na adres Biblioteki.

Konkurs „Nakręć się na czytanie!”

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłasza konkurs czytelniczy dla rodzin z województwa lubuskiego pod nazwą „Nakręć się na czytanie!”

Gorzowianka nagrodzona za czytanie dzieciom!

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., znalazła się w gronie 13 laureatów konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przedświąteczne Spotkanie Klubu Gier Planszowych

W ten zimowy, przedświąteczny czas zapraszamy Wszystkich Graczy na ostatnie w 2017 roku spotkanie w Klubie Gier Planszowych. Niech to będzie chwila wytchnienia,  uśmiechu i beztroskich rozmów przy wspólnym - pełnym gier – stole. Spotkanie w Klubie Gier Planszowych odbędzie się w czwartek, 14 grudnia 2017  o godz. 16.30 w Bibliotece Pedagogicznej.

Program promocji czytelnictwa w bibliotece szkolnej ZSBiS w Gorzowie Wlkp.

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp. zaprasza nauczycieli wraz z młodzieżą na kolejną edycję programu promocji czytelnictwa w ZSBiS.

Konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie”

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku i Europejskie Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Szkolnych zapraszają nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ekstremalne czytanie”. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa poprzez zarejestrowanie obrazów ludzi czytających w ekstremalnych warunkach.
 

Nabytki BP kupione z funduszy uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Biblioteka Pedagogiczna uzyskała środki na zakup książek i materiałów z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Zachęcamy do zapoznania się z listami zakupionych pozycji.

 

Andrzejki w Klubie Gier Planszowych

Najmilej spędza się deszczową, zimną jesień przy grach w gronie znajomych. Ku naszej radości, w bibliotece pojawiło się kilka kolejnych, obiecujących tytułów. W czwartek, 30 listopada 2017 o godz. 16.30 - zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie w Klubie Gier Planszowych, mieszczącym się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Warsztaty filmowo-aktorskie

Pracownia Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 zaprasza 1 grudnia 2017 na WARSZTATY FILMOWO – AKTORSKIE – TEORIA I PRAKTYKA dla uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz WARSZTATY FILMOZNAWCZE dla nauczycieli bibliotekarzy, wychowawców.

Wystawa z misiami

Misie są bohaterami bajek, filmów, książek. Mają też swoje święto 25 listopada, obchodzone od 15 lat na całym świecie. I właśnie w tym dniu 25 listopada o godz. 12.00 w Galerii Na Mansardzie zostanie otwarta wystawa „PodobaMiSie”, na której zaprezentowane będą prace plastyczne wykonane przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa”

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół i placówek do udziału w sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy  „Wykorzystanie TIK w promocji czytelnictwa” w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się 27 listopada 2017 r. o godz. 15.30 w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., ul. Łokietka 20 a.

Biblioteka Pedagogiczna na Targach Spędzania Wolnego Czasu

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego weźmie udział w Targach Spędzania Wolnego Czasu, które odbędą się  20 listopada 2017 roku w godzinach 14.30 -17.30 w Galerii Handlowej Manhattan. W ofercie Biblioteki Pedagogicznej znajdą się: Klub Gier Planszowych, Teatr Kamishibai , Klub „Zaprogramowani w Pedagogicznej” i Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo”.
 

Jesienne Czytankowo

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11:00.
 

Ambasadorka z magiczną skrzynką

Maja Wilczewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, jest jedną z dwóch ambasadorek techniki Teatru Ilustracji Kamishibai w Polsce. Swoją przygodę rozpoczęła w 2013 roku. - Na jednym ze szkoleń dla bibliotekarzy zobaczyłam magiczną skrzynkę - wspomina. - I od razu się w niej zakochałam.
 

Biblioteka Pedagogiczna informuje

 

Informujemy, że w dniu 31 października 2017 r. (wtorek)
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. i jej Filia w Sulęcinie
będą czynne w godz. 10.00-15.00

 Za utrudnienia przepraszamy.
 

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk „Strefa Doświadczenia”

Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza animatorów, nauczycieli, społeczników, liderów i pasjonatów animacji i edukacji kulturowej na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk „Strefa Doświadczenia”, która odbędzie się w Międzyrzeczu.

Odwołane spotkanie Klubu Czytających Rodzin