szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« maj 2019 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Przeglądaj wiadomości z miesiąca:
Pokaż archiwum aktualności

Aktualności

Seminarium „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”
dodano: 2019/05/20
Zapraszamy do udziału w seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP w Gorzowie Wlkp., 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110.

Ubrani w książki
dodano: 2019/05/15
W parkach, na szkolnych przerwach i galeriach gorzowska Biblioteka Pedagogiczna świętowała tegoroczny Tydzień Bibliotek. Podczas majowych imprez świetnie bawili się seniorzy, uczniowie, licealiści, a nawet kilkumiesięczne maluchy.

Reuse w edukacji. Seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy
dodano: 2019/05/15
Zapraszamy 30 maja do Warszawy na praktyczne seminarium o tym jak korzystać z materiałów archiwalnych, dziedzictwa, kultury w edukacji szkolnej. W pierwszej części zaplanowano krótkie prezentacje, a w części drugiej warsztaty Pełny program i formularz zapisów dostępne na stronie Filmoteki Narodowej.

Biblioteka wybacza dłużnikom
dodano: 2019/05/15
Zawsze w maju w bibliotekach można bezpłatnie zwracać książki, których nie oddaliśmy w terminie. Dzięki temu do bibliotek powracają książki przetrzymywane miesiącami czy latami.

Międzyszkolny konkurs historyczny z okazji 30. rocznicy powstania gorzowskiego oddziału Związku Sybiraków
dodano: 2019/05/10
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wlkp. organizuje Międzyszkolny Konkurs Historyczny pt. W 30. rocznicę powstania Związku Sybiraków oddział Gorzów Wielkopolski.

Zbiórka książek
dodano: 2019/05/08
W imieniu gorzowskiego Klubu Czytających Rodzin "Czytaj w Chuście" zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie Zaczytani. Polega ona na zbiórce książek dla m.in. Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Ośrodka Wczesnej Interewencji.

„Niuton nie pyton” – VI Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów
dodano: 2019/05/06
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. organizują pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty VI edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszego województwa.

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej
dodano: 2019/05/06
Tegoroczne hasło XVI Tygodnia Bibliotek „#biblioteka” łączy tradycję i nowoczesność. W programie obchodów każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ obfituje on w spotkania, wydarzenia i imprezy. Na uczestników czekają m.in. wystawy prac Wiktorii Rusewicz i uczniów Liceum Plastycznego, zajęcia komputerowe, projekcja filmu „Gorzów w różowych okularach” cz. III . Będzie też można za darmo otrzymać książkę w parku.

Wernisaż „ Na Mansardzie”
dodano: 2019/04/30
W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gorzowskiej galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM przy ul. Łokietka 20 a, zostanie otwarta w środę, 8 maja o godz.17.30 wystawa prac Wiktorii Rusewicz.

Gazetki po raz czternasty ! Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego
dodano: 2019/04/30
Do 17 maja 2019 roku można przesyłać zgłoszenia na czternastą edycję Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną województwa lubuskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-IV, V-VIII i gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i innych placówek edukacyjnych.

CZYTANIE WARTE ZACHODU – WYNIKI FINAŁU
dodano: 2019/04/29
29 kwietnia 2019 r. zostały przeprowadzone zawody III stopnia VI Konkursu dla uczniów województwa lubuskiego CZYTANIE WARTE ZACHODU.

IV Miejski Konkurs Plastyczny Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka
dodano: 2019/04/28
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym serdecznie zaprasza uczniów klas I – III gorzowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w IV Miejskim Konkursie Plastycznym Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

IV PRZERWA NA CZYTANIE - ZGŁOŚ SZKOŁĘ
dodano: 2019/04/27
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka.

XIII Konkurs Wiedzy o Sztuce – protokół finałowy
dodano: 2019/04/19
Prezentujemy protokół po finale XIII Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest dwuprzedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu „plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu „muzyka”.

IV edycja: Jak nie czytam, jak czytam.
dodano: 2019/04/18
serdecznie zapraszam Państwa szkołę do udziału w IV edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce - Jak nie czytam, jak czytam. Co roku bierze w niej udział ponad 400 tys. uczniów z ponad 2 tys. szkół. Siła akcji wynika z jej prostoty. Polega na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w jednym czasie - 7 czerwca o 10.00.

Rusza kolejna edycja Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego!
dodano: 2019/04/17
VII Lubuski Sejmik Dziecięcy, pod patronatem Marszałka Województwa Elżbiety Anny Polak oraz Przewodniczącej Sejmiku Wiolety Haręźlak, odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze...

Wiosna w galerii
dodano: 2019/04/07
Ponad 200 prac z 28 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 6 kwietnia 2019 r. w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej, 25 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

Akcja Żonkile
dodano: 2019/04/05
Forum Dialogu chciałoby wyjść do Państwa z propozycją nieco innej oferty edukacyjnej. W tym roku obchodzimy 76 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zachęcamy do udziału w Akcji Żonkile i upamiętnienia tego wydarzenia w swojej szkole wraz z Muzeum Polin.

Mistrzowie czytania z gorzowskiej „piętnastki”
dodano: 2019/04/05
Znakomicie poradzili sobie uczniowie gorzowskiej „piętnastki” w dogrywce wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. I to właśnie oni będą reprezentować nasze województwo podczas finału w Katowicach.

Wernisaż na niebiesko
dodano: 2019/04/03
- Wśród nas, ludzi zwyczajnych, żyją ludzie z autyzmem, którzy inaczej widzą świat. Inaczej to nie znaczy gorzej. Inaczej to znaczy niezwyczajnie, a czasem bardzo pięknie - mówiła Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem na otwarciu wystawy „My wśród was” w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej Ośrodka Metodycznego.

Lekcje otwarte w II semestrze roku szkolnego 2018/2019
dodano: 2019/04/02
Zespół doradców metodycznych Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza Nauczycieli na lekcje otwarte.

Konkurs na programy nauczania – języki obce, technika, edukacja dla bezpieczeństwa
dodano: 2019/04/02
Zapraszamy nauczycieli, zespoły nauczycielskie, doradców metodycznych, konsultantów, ekspertów, edukatorów i pracowników naukowych do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły ponadpodstawowej i wybranych przedmiotów szkoły podstawowej. Konkurs jest realizowany w projekcie „Tworzenie programów nauczania”.

Wiosenny wernisaż
dodano: 2019/04/01
W sobotę, 6 kwietnia o godz. 12.00 w galerii „Na Mansardzie” przy ul. Łokietka 20a zostanie otwarta pokonkursowa wystawa „Wiosenne tradycje”. Organizatorem miejskiego konkursu plastycznego był Młodzieżowy Dom Kultury. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 60 prac. Podczas sobotniego wernisażu laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Wojewódzki konkurs plastyczny na plakat pn. „HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ POLICJI”
dodano: 2019/03/30
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. ogłasza WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY 100. ROCZNICĘ POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ PN. „HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ POLICJI”.

strona 1/1


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid