Zaproś bibliotekarza na swoją lekcję

Nasza koleżanka Maja Wilczewska w marcu i kwietniu prowadziła zajęcia zdalne z teatrem kamishibai w ramach projektu edukacyjnego „Zaproś mnie na swoją lekcję” zainicjowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W ciągu dwóch miesięcy podróżowała wirtualnie po całej Polsce. Spotkała się z 16 klasami, w tym m.in. z klasą I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie, klasą VIII ze Szkoły Podstawowej w Brzegach czy klasą IV ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolsztynie. W trakcie spotkania bibliotekarka opowiadała o historii powstania teatru kamishibai, jego współczesnych losach oraz prezentowała japońską legendę Momotaro. Na zakończenie każdego spotkania zachęcała uczniów do samodzielnego tworzenia i prezentowania opowieści w drewnianej skrzynce. Jej działania zostały bardzo dobrze ocenione przez nauczycieli i uczniów.