szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« styczeń 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Przeglądaj wiadomości z miesiąca:
Pokaż archiwum aktualności

Aktualności

Szkolenia dla nauczycieli w zakresie wymagań egzaminacyjnych obowiązujących w 2021 r.
dodano: 2021/01/03
16 grudnia br. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dotyczące m.in. wymagań egzaminacyjnych obowiązujących na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r. Wojewódzki Ośrodek Metodyczny zaprasza nauczycieli na bezpłatne szkolenia on-line dotyczące zmian na egzaminach w 2021 r.

Komunikat o organizacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny" w 2021 roku
dodano: 2021/01/02
Informacje na temat organizacji konkursu "Kangur Matematyczny" w 2021 roku.

Zgrani Czytelnicy
dodano: 2021/01/22
Od 2016 roku nasza biblioteka brała udział w akcji Rebel.pl „Szkoły grają”. Polegała ona na przekazywaniu punktów za zakupy gier dla instytucji oświatowych. Za każde wydane przez klienta w sklepie 20 złotych, uczestnicząca w projekcie, szkoła/biblioteka/dom kultury itp. otrzymała 1 punkt, a każde 5 punktów, które zgromadziła placówka, zamieniało się w 1 złotych rabatu do wykorzystania na Rebel.pl.

Podstawy programowania i podstawy prawa – filmy edukacyjne dla uczniów
dodano: 2021/01/20
Zachęcamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi podstaw programowania oraz podstaw prawa. Materiały zostały przygotowane przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z naukowcami i ekspertami. To dodatkowe wsparcie, z którego mogą skorzystać uczniowie i nauczyciele w czasie nauki zdalnej.

Lekturoteka – przygotowanie i udostępnienie w sieci materiałów edukacyjnych do wybranych lektur z wykorzystaniem TIK
dodano: 2021/01/20
Zapraszamy do skorzystania z lekturoteki Biblioteki Pedagogicznej WOM stworzonej w programie wakelet. Zamieszczane w niej materiały dedykowane są nauczycielom oraz ich uczniom, szczególnie w czasie pracy zdalnej. To gotowe karty pracy przygotowane do konkretnych lektur, quizy i testy internetowe sprawdzające wiedzę z lektury oraz prezentacje multimedialne przybliżające uczniom tematy poruszane w trakcie pracy z książką.

Bezpłatne audiobooki w POLONA.PL
dodano: 2021/01/19
Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl.

LITERACKIE WYZWANIA LEGO
dodano: 2021/01/18
Jeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania - ta zabawa jest dla Ciebie!To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

Wystawa koło książek
dodano: 2021/01/15
W Wypożyczalni Głównej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie oglądać można wystawę 17-letniej Aleksandry Gapskiej z Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Autorka najchętniej rysuje twarze i postacie z wymyślonych komiksów. Obecnie jest uczennicą drugiej klasy Liceum Plastycznego w Gorzowie.

Maja Wilczewska w „Bibliotekarzu Gorzowskim”
dodano: 2021/01/11
Ukazał się pierwszy numer nowego, fachowego czasopisma „Bibliotekarz Gorzowski”. Pismo wydawane jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta. Wśród artykułów można odnaleźć bardzo ciekawy tekst naszej koleżanki Mai Wilczewskiej o teatrze kamishibai.

Biblioteka Pedagogiczna WOM informuje
dodano: 2021/01/04
Informujemy, że od 4 stycznia 2021 r. Wypożyczalnia Biblioteki Pedagogicznej WOM jest czynna: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 9.00-15.00, wtorek w godzinach 10.00-18.00, sobota – nieczynna.

Obejrzyj film „Wideoportrety Gorzowian 2020 online” z naszymi koleżankami z Biblioteki Pedagogicznej
dodano: 2020/12/30
Seria „Gorzów w różowych okularach - Wideoportrety Gorzowian 2020 online” w reżyserii Dominiki Muniak–Szadej pokazuje mieszkańców naszego miasta, ludzi w rożnym wieku, różnych profesji, których życie toczy się w rytmie nietuzinkowych pasji. W filmowym dokumencie o swojej pracy i pasji do animowania czytelnictwa opowiadają nasze koleżanki z Biblioteki Pedagogicznej Anna Giniewska i Maja Wilczewska.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
dodano: 2020/12/21
Pięknych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych dobra i nadziei, wśród najbliższych, w zdrowiu, z dala od niepokojów, sporów i trosk oraz samych radosnych chwil w Nowym Roku życzą Dyrektor i Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Poczta życzeń - wystawa kartek świątecznych
dodano: 2020/12/21
Wystawa Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie Wielkopolskim prezentuje zbiór prywatny 37 kartek świątecznych i noworocznych, z których najstarsza wysłana została w 1917 r., a najmłodsza w 1975 r.

#BarwyWspólne w Bibliotece Pedagogicznej
dodano: 2020/12/17
Biblioteka Pedagogiczna WOM dołączyła do kampanii społeczno-edukacyjnej #Barwy Wspólne. Kampania jest skupiona wokół symboli narodowych i kulturowych. Jej celem jest rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych rozumianych jako codzienne, drobne gesty oraz szacunek symboli narodowych.

Biblioteka Pedagogiczna WOM informuje
dodano: 2020/12/17
Informujemy, że w okresie świątecznym i noworocznym ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej WOM.

Szkolenia dla nauczycieli o wymaganiach egzaminacyjnych w 2021 r.
dodano: 2020/12/17
16 grudnia br. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dotyczące m.in. wymagań egzaminacyjnych obowiązujących na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r. Wojewódzki Ośrodek Metodyczny zaprasza nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnych na szkolenia dotyczące wprowadzanych zmian. Zajęcia odbędą się online w styczniu 2021 r. Wkrótce zostanie ogłoszony ich szczegółowy harmonogram.

Lubuskie Wawrzyny 2020
dodano: 2020/12/16
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w 27. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 16. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 8. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski.

Konkurs fotograficzny „Bezpiecznie w ferie”
dodano: 2020/12/11
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Bezpiecznie w ferie” realizowany w ramach Działań Prewencyjnych „Bezpieczne ferie 2021”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych zamieszkujących teren woj. lubuskiego.

Muzealne lekcje online
dodano: 2020/12/10
Muzeum Lubuskie przygotowało ofertę online. Od szóstego grudnia ruszyły zapisy na bezpłatne lekcje i warsztaty muzealne online. Oferta skierowana jest do zorganizowanych grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE – podsumowanie I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”
dodano: 2020/12/09
W październiku 2020 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze. Realizacja tegorocznej I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” przypadła na czas pandemii. Ten trudny czas różnych obostrzeń miał wpływ na wszystkie dziedziny życia człowieka, jak również na edukację. Jednak mimo różnych przeciwności w wielu placówkach oświatowych w Polsce i za granicą udało się przeprowadzić akcję. Czy zeszłoroczny rekord został pobity? Ile szkół czytało i z jakich krajów, oraz jak przebiegła przerwa na czytanie? O tym wszystkim możecie przeczytać w naszym podsumowaniu.

E-konferencja „Szkoła przyjazna uczniom z chorobą przewlekłą”
dodano: 2020/12/08
Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji we współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w e-konferencji „Szkoła przyjazna uczniom z chorobą przewlekłą”, która będzie zorganizowana na platformie edukacyjnej ORE w dniach 17–18 grudnia 2020 r.

Mieczysław Miszkin, nauczyciel i dziennikarz
dodano: 2020/12/04
Mieczysław Miszkin, nauczyciel i dziennikarz, jest bohaterem prezentacji multimedialnej, którą można obejrzeć na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej. W listopadzie 2020 miało się odbyć spotkanie poświęcone jego pamięci, ale ze względu na pandemię zostało przełożone na przyszły rok.

Wirtualna wystawa dla każdego!
dodano: 2020/12/03
W czasach kiedy nie możecie przyjść do biblioteki na wystawę, my przenosimy nasze działania do świata wirtualnego. Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu, który trwa od 1-7 grudnia Biblioteka Pedagogiczna WOM przygotowała dla użytkowników niecodzienną wystawę składającą się z wybranych publikacji książkowych na temat autyzmu. Zapraszamy do obejrzenia naszej pierwszej i pewnie nie ostatniej wirtualnej wystawy, którą w jednym dniu zobaczyło ponad 400 osób!

Projekt EDU-ARCTIC2
dodano: 2020/12/02
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk serdecznie zaprasza nauczycieli do udziału w projekcie EDU-ARCTIC2!

strona 1/1

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid