szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« wrzesień 2020 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Przeglądaj wiadomości z miesiąca:
Pokaż archiwum aktualności

Aktualności

Noc Bibliotek pod hasłem "Klimat na czytanie" w BP
dodano: 2020/09/26
Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 października br. pod hasłem "Klimat na czytanie".

Zaproszenie do udziału w konkursie informatycznym
dodano: 2020/09/25
Rusza V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego dla uczniów szkół średnich pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Legendy gorzowskie
dodano: 2020/09/25
W środę (30 września) o godz. 13.00 w Galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej WOM (przy ul. Łokietka 20a) odbędzie się uroczysty finał V Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowej nr 10 pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa. Na konkurs nadesłano prace wykonane rożnymi technikami. Nagrody i wyróżnienia odbierze 15 autorów.

XXXVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych
dodano: 2020/09/21
Informujemy, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych odbędzie się w formie online. Wojewódzki Ośrodek Metodyczny nie organizuje eliminacji wojewódzkich.

Nowe Forum Kamishibai po raz drugi
dodano: 2020/09/14
„Nowe Forum Kamishibai 2020 - nauka, zabawa, bliskość” to wydarzenie skierowane do nauczycieli, animatorów kultury, edukatorów, bibliotekarzy, muzealników oraz wszystkich ludzi ceniących efektywne i kreatywne metody pracy oraz spędzania wolnego czasu.

Studia podyplomowe 2020/2021
dodano: 2020/09/14
Informujemy, że w r. szk. 2020/2021 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim uruchomione zostaną – prowadzone przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim – dwusemestralne studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie oświatą” oraz kontynuowane będą (rozpoczęte w r. szk. 2019/2020) studia na kierunkach: „Oligofrenopedagogika” oraz „Przygotowanie pedagogiczne”.

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE
dodano: 2020/09/13
Już po raz trzeci Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim ma przyjemność zaprosić przedszkola, żłobki oraz dzieci z klas "0" Szkoły Podstawowej do udziału w rocznym programie czytelniczym „Czytanie na drugie śniadanie”. Tegoroczna edycja po raz kolejny skierowana jest do ww. placówek z całego województwa lubuskiego. W zeszłorocznej edycji programu czytelniczego uczestniczyło 3941 dzieci z 44 instytucji 34 przedszkola, 9 klas O przy SP, 1 żłobek.

I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE” - zgłoszenia do 30 września
dodano: 2020/07/07
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Święto Drzewa dla zwierząt!
dodano: 2020/09/24
Klubu Gaja zaprasza do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa. Zorganizuj go u siebie! W programie mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy.

Kompendium wiedzy na temat opracowania programów nauczania i scenariuszy zajęć oraz lekcji wspierających proces kształcenia ogólnego w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy
dodano: 2020/09/15
Publikacja prof. Jana Fazlagicia powstała w ramach realizacji projektu „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólnego w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”.

VI Edycja konkursu „Wokół symboli narodowych”
dodano: 2020/09/14
Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych” z Baśką Murmańską w tle.

Będziemy wspominać Mieczysława Miszkina
dodano: 2020/09/12
Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. w październiku 2020 r. organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Galeria Lubuskich Pedagogów”. Tym razem poświęcone będzie nauczycielowi, publicyście i działaczowi kulturalnemu Mieczysławowi Miszkinowi.

Wakelet - narzędzie do promocji książek, działań, materiałów
dodano: 2020/09/11
Wakelet to program pozwalający na zbierane kolekcjonowanie i dzielenie się zebranymi materiałami w postaci cyfrowej. Na początek kilka kolekcji na temat kierunków rozwoju polityki oświatowej. Na razie edukacja przyrodnicza dla szkół ponadpodstawowych.

Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów – poradnik MEN
dodano: 2020/09/07
Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi resortami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, przygotowało poradnik „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał to kompendium wiedzy na temat rozpoznawania sytuacji zagrożeń i reagowania na nie. Poradnik jest przeznaczony dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Biblioteka na Nocny Szlaku Kulturalnym
dodano: 2020/09/05
W najbliższą sobotę, 12 września odbędzie się Nocny Szlak Kulturalny. Tradycyjnie już w gorzowskim świętowaniu weźmie udział Biblioteka Pedagogiczna. Nocny Szlak Kulturalny zawsze odbywał się w czerwcu, ale z wiadomych przyczyn przesunięto go na wrzesień. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała dla „nocnych wędrowców” cztery wystawy i teatr w skrzynce. Świętowanie rozpocznie się o godz. 19.00, a zakończy o godz. 22.00.

Warsztaty online w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021
dodano: 2020/09/04
Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniu online organizowanym w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – województwo lubuskie. Wydarzenie odbędzie się 9 września 2020 roku, będzie składać się z dwóch modułów: "Młodzież w mediach społecznościowych" i "Jak przyciągnąć młodzież do naszej instytucji?".

Wydarzenie online Młodzieżowa Przedsiębiorczość Społeczna
dodano: 2020/08/28
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie on-line pt. Młodzieżowa Przedsiębiorczość Społeczna. Wydarzenie kierowane jest do trenerów, edukatorów, doradców oraz nauczycieli.

Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji – poradnik MEN
dodano: 2020/08/26
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”. Materiał został opracowany na podstawie informacji zebranych przez kuratorów oświaty od dyrektorów szkół. Poradnik zawiera wskazówki, jak organizować nauczanie na odległość czy nauczanie w wariancie mieszanym. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Konferencja metodyczna online: "Na początku był chaos….Zd@lna edukacja – doświadczenia i perspektywy"
dodano: 2020/08/24
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli wszystkich przedmiotów i specjalności ze wszystkich typów szkół i placówek z Gorzowa Wielkopolskiego oraz powiatów: gorzowskiego ziemskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, słubickiego, międzyrzeckiego i świebodzińskiego na konferencję metodyczną online w dniu 27 sierpnia 2020 roku (czwartek) w godzinach 10.00-12.00.

Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
dodano: 2020/08/24
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Darmowe szkolenia on-line dla nauczycieli – zapraszamy do udziału!
dodano: 2020/08/21
Zachęcamy nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach on-line dotyczących zdalnego nauczania i wykorzystywania nowych technologii w tym procesie. Szkolenia rozpoczynają się 25 sierpnia i będą miały formę otwartych webinarów. Przygotowała je Fundacja PGNiG w ramach projektu „Być jak Ignacy”.

Oferta edukacyjna Miejskiego Ośrodka Sztuki
dodano: 2020/08/19
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w programie edukacji kulturalnej w roku szkolnym 2020/2021.

Konferencja metodyczna online: "Edukacja zdalna na SPEcjalne zamówienie"
dodano: 2020/07/31
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli kształcenia specjalnego z 7 północnych powiatów województwa lubuskiego na konferencję metodyczną online w dniu 2 września 2020 roku (środa) godz. 16.00-17.00.

Bezpieczne wakacje 2020
dodano: 2020/07/06
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizuje Program Działań Prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2020”. W celu promocji zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego, w szczególności podczas wypoczynku nad wodą, zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

strona 1/1


 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid