szukanie zaawansowane
  strona główna
strona główna
mapa serwisu
mapa serwisu
napisz do nas
napisz do nas
 
www.lubuskie.pl
Strona
główna
O nas Doradztwo
metodyczne
Oferta szkoleń Studia podyplomowe Wspomaganie szkół Sieci współpracy Realizacja
szkoleń
Informacja pedagogiczna Biblioteka
Pedagogiczna
BIP Kontakt
(i)

Jeżeli chcesz
otrzymywać informacje
o nowych szkoleniach
w ofercie naszego Ośrodka
podaj swój adres e-mail.

Kalendarium wydarzeń

« marzec 2021 »
NdzPnWtŚrCzwPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Przeglądaj wiadomości z miesiąca:
Pokaż archiwum aktualności

Aktualności

Marcowe LITERACKIE WYZWANIE LEGO
dodano: 2021/02/26
Jeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania - ta zabawa jest dla Ciebie!To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

Biblioteka Pedagogiczna WOM informuje
dodano: 2021/02/26
Uwaga Czytelnicy! Informujemy, że od 1 marca 2021 roku Wypożyczalnia Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek: 9.00 – 15.00, wtorek, czwartek: 10.00 – 18.00, soboty (6, 20 marca br.) 9.00 – 13.00. Zapraszamy!

Rozwijanie kreatywności, innowacyjności i samodzielności u uczniów w szkołach ponadpodstawowych
dodano: 2021/02/25
ORE zaprasza na szkolenie e-learningowe „Rozwijanie kreatywności, innowacyjności i samodzielności u uczniów w szkołach ponadpodstawowych”. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli konsultantów i specjalistów placówek doskonalenia nauczycieli, doradców metodycznych, nauczycieli (zwłaszcza przedmiotów matematyczno-przyrodniczych) kształcących młodzież w szkole ponadpodstawowej, którzy w swojej pracy dydaktycznej zainteresowani są tematyką proinnowacyjności.

Nowości w Lekturotece Biblioteki Pedagogicznej WOM
dodano: 2021/02/17
Zapraszamy do skorzystania z lekturoteki Biblioteki Pedagogicznej WOM stworzonej w programie wakelet. Zamieszczane w niej materiały dedykowane są nauczycielom oraz ich uczniom, szczególnie w czasie pracy zdalnej. To gotowe karty pracy przygotowane do konkretnych lektur, quizy i testy internetowe sprawdzające wiedzę z lektury oraz prezentacje multimedialne przybliżające uczniom tematy poruszane w trakcie pracy z książką.

Weź udział w Szkole Dialogu
dodano: 2021/02/23
Forum Dialogu zaprasza do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Szkoła Dialogu, w formule zdalnej! Już w piątek, 26 lutego o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie na platformie ZOOM, podczas którego zostaną przedstawione wszystkie założenia programu i odpowiedzi na pytania.

Informacja o projektach prowadzonych przez Czepczyński Family Foundation
dodano: 2021/02/23
Zachęcamy przedszkola i szkoły podstawowe do zapoznania się z projektami społecznej organizacji Czepczyński Family Foundation, której głównym celem jest zwiększanie dostępności do edukacji oraz stałe podnoszenie jej jakości. Flagowymi projektami CFF są programy „ABC Ekonomii” oraz „ABC Empatii”.

Mistrz Promocji Czytelnictwa 2020 - ogłoszenie konkursu
dodano: 2021/02/18
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłasza XIII edycję konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa.

Barometr zawodów 2021
dodano: 2021/02/17
Badanie „Barometr zawodów” decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostało przeprowadzone w 2020 roku we wszystkich województwach i powiatach w Polsce. Jest badaniem jakościowym, w którym prognozuje się zapotrzebowanie na pracowników w określonych zawodach w nadchodzącym roku. Efektem końcowym „Barometru zawodów” jest lista zawodów poklasyfikowanych w trzy grupy (deficytowe, nadwyżkowe, zrównoważone).

Konferencja „Doradztwo zawodowe a współczesny rynek pracy”
dodano: 2021/02/16
Dokąd zmierza rynek pracy? Z jakimi wyzwaniami będą musieli zmierzyć się doradcy zawodowi w najbliższych kilku latach? Na jakie zawody będzie popyt? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można będzie uzyskać podczas konferencji „Doradztwo zawodowe a współczesny rynek pracy”. Zapraszamy do udziału! Konferencja odbędzie się 26 lutego 2021 r. Jest organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie
dodano: 2021/02/12
Fundacja Przedsiębiorczości Revas zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce do zgłaszania zespołów uczniowskich, do kolejnej edycji Ogólnopolskiego konkursu "Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4”. Celem konkursu jest kształcenie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez wykorzystanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych jakimi są Branżowe Symulacje Biznesowe. Konkurs jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 w Bibliotece Pedagogicznej
dodano: 2021/02/08
W związku z obchodami DBI 2021, który przypada w tym roku na 9 lutego Biblioteka Pedagogiczna WOM przygotowała zabawę on-line Escape room.

JA, PRZYRODA, EKOLOGIA, ŻYCIE... Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i nauczycieli bibliotekarzy oraz ich uczniów
dodano: 2021/02/08
Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu wznawiają konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych oraz bibliotekarzy szkolnych oraz ich uczniów na projekt edukacyjny dotyczący funkcjonowania człowieka w przyrodzie.

Bezpłatne szkolenia IT w ramach projektu „Ctrl+C - Ctrl+V”
dodano: 2021/02/05
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń IT organizowanych przez Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. w ramach projektu: „Ctrl+C – Ctrl+V”. W chwili obecnej szkolenia będą w realizowane online. Projekt „Ctrl+C-Ctrl+V” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i środków krajowych.

Egzamin maturalny w 2021 roku. Vademecum nauczyciela
dodano: 2021/02/04
Zestaw zeszytów przedmiotowych z serii „Egzamin maturalny w 2021 roku. Vademecum nauczyciela” został przygotowany przez ekspertów pracujących przy opracowywaniu zmian w wymaganiach egzaminacyjnych w roku 2021 r. Zawiera zarówno opis wymagań, jak i praktyczne wskazania dla nauczycieli pomagające zastosować te zmiany w codziennej pracy.

Konferencja online „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
dodano: 2021/02/02
Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet, w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w corocznej inicjatywie wpisującej się w repertuar lokalnych działań propagujących zagadnienia bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” odbędzie się 9 lutego o godzinie 10.00 i będzie miała formę zdalną.

Szkolenia z zakresu organizacji egzaminów zewnętrznych w roku 2021 (egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny)
dodano: 2021/01/29
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, działając na podstawie § 14. ust. 2. rozporządzenia MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty (t.j.: DzU z 2020 r., poz. 1361) oraz § 40. ust. 2. rozporządzenia MEN z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu maturalnego (DzU z 2016 r., poz. 2223 ze zmianami), ogłasza terminy szkoleń wszystkich pp. Przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych lub ich Zastępców w szkołach podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych.

1,1 mld zł na Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – ruszają konsultacje publiczne
dodano: 2021/01/28
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest największym – z uwagi na skalę oddziaływania finansowego – programem wieloletnim Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowanym we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Planowany budżet Programu wynosi ponad 1,1 mld zł. Program ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych – II edycja
dodano: 2021/01/28
Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu: „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”! Zapraszamy szkoły, nauczycieli (wychowawców klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021) oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Komunikat o organizacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny" w 2021 roku
dodano: 2021/01/27
Informacje na temat organizacji konkursu "Kangur Matematyczny" w 2021 roku.

Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki
dodano: 2021/01/27
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. zaprasza miłośników astronomii do udziału w Wojewódzkim Konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla zainteresowanych tą tematyką uczniów szkół średnich.

LEKTUROTEKA, CZYLI CYFROWE ZASOBY DO PRACY Z LEKTURAMI
dodano: 2021/01/27
Rok 2020 wymusił zmianę działania i myślenia o edukacji, również edukacji czytelniczej. Nowoczesne aplikacji dały możliwość uatrakcyjnienia różnorodnych form pracy z uczniem. Jedną z nich jest Wakelet, którą wykorzystałyśmy w Bibliotece Pedagogicznej WOM do tworzenia cyfrowych kolekcji pomocnych w pracy z lekturami.

II Krajowa Konferencja Nauczycieli Wychowawców
dodano: 2021/01/27
II Krajowa Konferencja Nauczycieli Wychowawców, w związku z sytuacją pandemiczną, odbędzie się w tym roku, w terminie 16-18.02.2021, w formie zdalnej. Będzie obejmowała 3 spotkania, które mogą Państwo wybrać pojedynczo lub zapisać się na wszystkie.

Zdrowie psychiczne uczniów i uczennic oczami nauczycieli i nauczycielek. Raport z badania
dodano: 2021/01/26
Zapraszamy do przeczytania raportu „Rozmawiaj z klasą. Zdrowie psychiczne uczniów i uczennic oczami nauczycieli i nauczycielek”. Raport zbiera dane z anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród nauczycieli i nauczycielek z całej Polski, ze wszystkich poziomów nauczania (ponad półtora tysiąca odpowiedzi) i wnioski z dwóch spotkań fokusowych z ekspertami i ekspertkami. Lektura raportu nie jest łatwa i pokazuje, że zdrowie psychiczne wszystkich, którzy w szkole uczą się i pracują, powinno stać się priorytetem.

Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku. Vademecum nauczyciela
dodano: 2021/01/25
Zestaw zeszytów przedmiotowych z serii „Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku. Vademecum nauczyciela” został przygotowany przez ekspertów pracujących przy opracowywaniu zmian w wymaganiach egzaminacyjnych w roku 2021r. Zawiera zarówno opis wymagań, jak i praktyczne wskazania dla nauczycieli pomagające zastosować te zmiany w codziennej pracy.

strona 1/1

 
Pracownia Zarządzania Oświatą
 
Pracownia Psychoedukacji i Wychowania
 
Pracownia Doskonalenia Metodycznego
 
Pracownia Technologii Informacyjnych
 
Biblioteka Pedagogiczna
 

Platforma e-learningowa

© 2008 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny statystyka Copyryght © 2008
projekt i wykonanie: WebDawid